Sekretne życie wirusów

Okładka książki Sekretne życie wirusów Mariona Tolosa Sisteré
Okładka książki Sekretne życie wirusów
Mariona Tolosa Sisteré Wydawnictwo: Debit Seria: Sekretne życie popularnonaukowa dziecięca
24 str. 24 min.
popularnonaukowa dziecięca
Sekretne życie
La vida secreta dels virus
Debit
2020-09-23
2020-09-23
24 min.
Karolina Jaszecka
zdrowie wirus dla dzieci

W pierwszym odruchu pomyślałam sobie, ocho, pewnie to bedzie książka z tych, ktore "jadą " na fali obecnej pandemii. Ot, pewnie nic wartościowego tylko w kółko powtarzane banały...
I co mi pozstaje zrobić jak tylko odszczekać to co mówiłam na początku.
"Sekretne życie wirusòw" to dużo wartościowych informacji podana w pigułce w sposób bardzo atrakcyjny. Do tego książka bogata jest w ilustracjie co uatracyjna czytanie jak i jest dobrym zaczątkiem do dyskusji na temat wirusów i zdrowia.

I co mi pozstaje zrobić jak tylko odszczekać to co mówiłam na początku.

Jak tylko zobaczyłam okładkę, wiedziałam że ta książka będzie dobra. Dlatego, że obrazek nawiązuje do poprzedniej książki autora, która była prze-świetna!
I faktycznie, tak jak w "Sekretnym życiu smarków" są specyficzne ilustracje i mnóstwo wiedzy w pigułce. Tak jak poprzednio, nie ma tematów tabu, co kochają dzieci (kupa, siki, smarki). I fajne uporządkowuje informacje. I to nie tylko dla dzieci, bo sama sobie przypomniałam/dowiedziałam się kilku nowości (np. od kiedy mamy wirusa grypy).
W tej książce jest wszystko, co powinien wiedzieć o wirusach każdy człowiek. Kiedy powstały, jak wyglądają, czy żyją, jak się przenoszą i jak im zapobiegać.
Plus test na końcu.
Ja jestem zacchwycona

bardzo potrzebna pozycja na rynku wydawniczym. Rodzaj wirusów, czym się różnią od bakterii, pozwala dziecku nieco odnaleźć się w obecnej pandemii spowodowanej wirusem.

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Popularnonaukowe
  • Kupić
  • Dziecięca półeczka

Dodaj cytat z książki Sekretne życie wirusów