Zła wola

Okładka książki Zła wola Jørn Lier Horst
Okładka książki Zła wola
Jørn Lier Horst Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: William Wisting (tom 14) kryminał, sensacja, thriller
William Wisting (tom 14)
9788366420120
Milena Skoczko - Nakielska
literatura norweska

Okładka książki Operacja Król Kempingu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Król ... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja gra pozorów Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja gra p... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...

Ta część była dla mnie trudna. Z jednej strony monotonna, z drugiej bardzo brutalna. Z trzeciej... mam wrażenie, że powielany jest schemat sprawa, Line w opałach, ratunek na czas.

To już 14. część, seria nadal mnie nie nudzi, a autor potrafi zaskoczyć pomysłowością przy tworzeniu historii.

Świetna cześć z williamem Wistingiem , trzymała w napięciu do ostatniej strony i szczerze powiedziawszy jak zawsze źle wytypowałam tego drugiego :)

Świetne, skomplikowane śledztwo.
Zdecydowanie za dużo było tu osób, w których się gubiłam. Niestety, nie lubię rozwiązań, w których winny jest przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości. To, oraz kłopoty Line na końcu (co najgorsze, nie tylko jej, ale i jej córki) obniża moją ocenę.
Szkoda, że seria się kończy.

Świetne, skomplikowane śledztwo.
Szkoda, że seria się kończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jako kryminał - w porządku.

Bardzo lubię komisarza Wistinga, ale autor niestety znów idzie tym samym scenariuszem, czyli równoległej pracy komisarza i jego córki-dziennikarki Line nad tą samą sprawą, a na sam koniec życie Line jest bezpośrednio zagrożone przez poszukiwanego zbrodniarza. Przewidywalność tej sekwencji plus irytująca postać Line niestety psuje część przyjemności z lektury.

Jako kryminał - w porządku.

Nawiązując do okładki: to nie jest najbardziej brutalna i surowa powieść J.L.Horsta, nie powiedziałabym nawet tego że jest szczególnie mroczna, raczej skłania się do gorzkiej refleksji, że są ludzie którzy czerpią przyjemność z krzywdzenia innych, że potrafią przybierać całkiem szacowne szatki. Jak pokazuje fabuła, poszukiwania "tego drugiego" trwały pięć lat i niczego nie przyniosły, a i ponowione śledztwo po ucieczce wspólnika, niespecjalnie daje efekty, sprawca powoduje coraz większe szkody. Tak, detektyw Wisting wpadnie na właściwy trop, ale gorzkie to pocieszenie.

Kolejna część o Wistingu jest trochę ostrzejsza, bogatsza o brutalne opisy, ale przez to bardziej prawdziwa i nie taka miałka jak poprzednie. Chociaż mówiłam już to wielokrotnie, będę Horsta kochała nawet gdy będzie opisywał ruch chmur na niebie. Jednego mu wszak nie mogę darować - postaci Line, która drażni mnie niezmiennie od pierwszego tomu. Sama historia wciągająca i konsekwentna w zmierzaniu do ujęcia przestępcy.

Nie pamiętam czy to był MOBI,czy Ebub .W każdym razie czyta się dobrze.To mocna książka.Dużo tam zbrodni.

Bardzo lubię tą serię ale w tej cześć bardzo już widać 'zmęczenie materiału'. Powielony już wielkokrotnie ten sam schemat narracji zaczyna po prostu nudzić. Dodając do tego irytującą postać Line otrzymujemy opowieść zaledwie dobrą. Niestety.

Nuudna...

Nuudna...