Operacja gra pozorów

Okładka książki Operacja gra pozorów Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Okładka książki Operacja gra pozorów
Jørn Lier HorstHans Jørgen Sandnes Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 31) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 31)
Dekkoperasjon
Media Rodzina
2024-04-10
2024-04-10
Katarzyna Tunkiel

Okładka książki Operacja Król Kempingu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Król ... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja sprzedawca pierniczków Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja sprze... Jørn Lier Horst, Ha...

Są gry, które bawią i są gry, które bawiąc uczą. Niestety są też gry, które z zabawą i nauką mają niewiele wspólnego, zwłaszcza gdy budowane są na podwalinach zachłanności. Z taką grą zetknęli się w najnowszej sprawie dziecięcy detektywi Tiril i Oliver z Biura Detektywistycznego nr 2. W co grają Zgredowie? Jaki pomysł na intratny biznes opracowali?

„Operacja gra pozorów” Jørna Liera Horsta z ilustracjami Hansa Jørgena Sandnesa to kolejny tom przygód dwójki rezolutnych młodych detektywów. Tym razem podejmują się rozwiązania zagadki szajki złodziei samochodów. Do szczęśliwego finału doprowadzą ich bystre oczy i otwarte umysły, odwaga, umiejętność łączenia faktów oraz cierpliwość. Tiril i Oliver nie boją się zaryzykować, a nawet sforsować bramy by w nie do końca legalny sposób dowieść prawdy i potwierdzić swoje przypuszczenia. To, co prawda tylko opowieść fabularna, ale w tych momentach warto poruszyć z dziećmi kwestie bezpieczeństwa i naruszania cudzej przestrzeni.

Lubimy tę serię. To książki o idealnej długości na jedno wieczorne czytanie. Jednak w przypadku „Operacji gra pozorów” poczuliśmy mały niedosyt – intryga była nieco zbyt prosta do rozwikłania, a odpowiedź nasuwała się już niemal na początku, a i sama historia wydała się nam mniej porywająca niż w poprzednich częściach. Nieco zabrakło nam w niej suspensu, zwrotów akcji i dynamiki. Ale pamiętajcie, że to nasze odczucia, a Wasze mogą być zupełnie inne.

Książkę oceniamy pozytywnie. Dla fanów serii lektura obowiązkowa, dla poszukujących dobrych detektywistycznych opowieści dla przedszkolaków i wczesnoszkolniaków tytuł warty sprawdzenia.

„Operacja gra pozorów”...

Czy są tu fani detektywistycznych historii? 🕵️‍♀️🕵️‍♂️

U nas niedawno rozkręciło się zainteresowanie śledczymi wątkami, więc ten cykl wpadł nam w oko 👀🔍

Tiril i Oliver to przyjaciele, którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki, zwłaszcza te kryminalne. Nie przeoczą żadnego szczegółu.
Gdy wydaje się, że podejrzanych znaleźć jest niezwykle trudno i poddaje się nawet policja, dwójka dociekliwych dziecięcych umysłów potrafi zdziałać cuda.

Tym razem w okolicy zostaje skradzione auto, a gdy zostaje rozebrane z najbardziej użytecznych części - porzucone. Kto może stać za dokonaniem tego przestępstwa? Czyżby była to sprawka Bernharda Zgreda, właściciela złomowiska? W końcu to na jego terenie znajdują się części ze skradzionego samochodu. Czy jednak za tym niecnym wyczynem stoi Albert, który ma warsztat samochodowy?

Drzewo okazuje się dobrym punktem obserwacyjnym dla młodych detektywów, obserwują rozładunek auta z przyczepą…Czy to będzie kluczem do rozwiązania zagadki? Czy policja zareaguje na czas? Sprawa kradzieży może przybrać całkiem nieoczekiwany bieg...

Czytelnik zastanowi się, czy nadaje się na detektywa. Poćwiczy spostrzegawczość i dociekliwość. Grafika jest tutaj niesamowita, oddaje emocje historii i świetnie pasuje do detektywistycznego klimatu.

Serdecznie polecam. Na pewno uzupełnimy naszą biblioteczkę o pozostałe tytuły serii, choć nie trzeba czytać ich chronologicznie. To niezwykle wciągająca lektura, w której nie zabraknie mnóstwa emocji, dobrego humoru i ciekawie rozbudowanej fabuły.

Czy są tu fani detektywistycznych historii? 🕵️‍♀️🕵️‍♂️

Bardzo lubimy tą serię i zawsze z przyjemnością sięgamy po kolejne tytuły. Jest tutaj dużo tekstu, ale i sporo ilustracji. Sprawa jest dość prosta, chyba nawet prostsza od tych co do tej pory czytaliśmy i dość szybko udało nam się powiązać pewne fakty. Niemniej świetnie się bawiliśmy mimo, że zagadka nie była dla nas wyzwaniem.

Polecam wszystkim dzieciom 6+, które lubią klimaty zagadek i szukania poszlak i powiązań.

„Operacja gra pozorów” od to już kolejny tom przygód Tiril i Olivera oraz ich wiernego przyjaciela psa Ottona, w którym będą poszukiwać… No właśnie kogo? Tym razem śledztwo będzie polegało na znalezieniu złodzieja aut. Jak się okaże cały proceder jest bardzo rozbudowany i jest powiązanych wiele osób. Oczywiście nasi bohaterowie sprawnie rozwiążą sprawę, a czy Wam się uda?...

W pewnym nadmorskim miasteczku w Norwegii prężnie działa Biuro Detektywistyczne nr 2. Dwójka młodych detektywów ma niezłego nosa do rozwiązywania wszelkich zagadek. Elvestad to przytulne miasteczko, ale kiedy idylla pęka, Oliver i Tiril są gotowi do zadań specjalnych. Razem ze swoim psem tropiącym Otto polują na zaskakujące rewelacje i nieznane rozwiązania.

Tym razem znajdą się w samym środku podejrzanych działań a tajemnicza sprawa dotyczy bezpośrednio szajki wyjątkowo przebiegłych przestępców.

Gra pozorów to maskowanie mające na celu ukrycie tego co się odbywa. Właśnie teraz w norweskim miasteczku dzieje się naprawdę sporo tajemniczych rzeczy. Ze stromej górki z przyczepy samochodowej spada opona, która pędzi ulicą w dół. Oliverowi i Tiril ledwie udaje się uniknąć zderzenia. Dzięki tej sytuacji trafiają do starej, opuszczonej fabryki, w której znajdują wrak samochodu rozebrany na części przez złodziei. Postanawiają zbadać sprawę i dowiedzieć się kto ukradł samochód i pozostawił tylko pusty wrak. Czy uda im się zdemaskować przebiegłych i cwanych przestępców? Tego dowiecie się już z książki.

Autorem całej serii książek dla dzieci o Biurze Detektywistycznym nr 2 jest norweski pisarz, który jest uznanym twórcą kryminałów. Wyobraźnia i jego lekkie pióro niewątpliwie znakomicie sprawdziły się także w przypadku literatury dla dzieci.

„Operacja gra pozorów” to idealna pozycja dla dzieci, które uwielbiają wszelkie zabawy z rozwiązywaniem zagadek w tle. Cała książka wypełniona jest świetnymi, kolorowymi ilustracjami oraz garścią wyszukiwanek, które dodatkowo umieszczono na końcu. Dzięki temu młodzi czytelnicy mogą utożsamić się z bohaterami. Nie ma ograniczeń wiekowych dla bycia detektywem. Odkrywanie lub rozgryzanie rzeczy polega na byciu ciekawym, pomysłowym i uważnym!
Książka świetnie sprawdzi się też dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z czytaniem-duża czcionka i nieprzeładowana treść na pewno w tym pomoże.

Polecamy bardzo. Z tak sympatycznymi bohaterami świetna zabawa jest gwarantowana. Pamiętajcie tylko, że czytając tę opowieść musicie mieć oczy szeroko otwarte😊.

@bajkowy.zawrot.glowy

Tym razem...

W Elvestad dzieje się coś naprawdę tajemniczego. Tiril i Oliver już po raz kolejny stają oko w oko z niebezpieczeństwem, by zdemaskować przestępców, działających w ich miasteczku. Nieustraszeni, sprytni, dociekliwi, odważni detektywi krok za krokiem podążają tropami by zdemaskować podstępną szajkę złodziei samochodów. A wszystko zaczyna się od przejażdżki rowerem, która zostaje zaburzona przez oponę samochodową, która wypada z rozpędzonej furgonetki. Kilka chwil później nasi detektywi natrafiają na policję, którą dokumentuje rozbiórkę skradzionego samochodu. Kiedy policja rozkłada ręce i uznaje sprawę za zakończoną, sprytny nos Tiril i Olivera nie pozwala im przejść obok tego obojętnie. Kto okaże się złodziejem? Przeczytajcie!

Książka, podobnie jak wszystkie poprzednie z serii "Operacja" jest napisana niezwykle dynamicznie, ciekawie i zabawnie. Nie ma mowy o nudzie, ponieważ razem z naszymi bohaterami tropimy złoczyńców, podążamy ich śladem i chcemy dowiedzieć się, kto jest winien. Ostatnie strony dodatkowo pełne są zadań na spostrzegawczość, a musicie przyznać, jest to bardzo ważna cecha u detektywa.

Książka wydana w bardzo poręcznym formacie, okładka jest gruba i solidna a strony błyszczące. Rozdziały są krótkie, czcionka idealna dla dzieci, które już samodzielnie czytają.
Jest to nasza ukochana seria książek ostatnich miesięcy i jeśli lubicie lektury z ciekawa akcja w tle, będzie to idealny wybór również dla Was.

Dodaj cytat z książki Operacja gra pozorów