#kursoksiążka Cele i planowanie

Pani Swojego Czasu
2020-01-01
2020-01-01
cele planowaniem czas

Książkę czytałam na dwa razy. Pierwszą połowę rok temu, teraz dokończyłam. O ile rok temu przekazane treści były dla mnie przydatne, tak teraz czytane rzeczy okazały się już oczywistością - może to dobrze, bo oznacza nabycie przeze mnie umiejętności dobrego planowania.

Dla osób niepotrafiących zupełnie planować będzie to przydatna lektura, dla bardziej zaawansowanych nie przyniesie jednak nowych treści.

Książka wydaje się dość gruba, ale to złudzenie - stosunkowo gruby papier oraz dużo pustych miejsc na notatki/ćwiczenia. Faktycznej treści jest może połowa całkowitej liczby stron.

Na wstępnie powiem, że to nie jest książka i trzeba to sobie uświadomić na początku, by nie być sfrustrowanym swoim zakupem. Nie bez powodu autorka książki kładzie nacisk na określenie #kursoksiążka.

Kupiłam ją trochę z duszą na ramieniu. Panią Olę obserwuję już od ponad roku i mimochodem zawsze spoglądałam na jej książki, kursoksiążki, ale ich cena mnie skutecznie odstraszała, nie miałam takiego budżetu na zakup jednej książki, a też nie byłam osobą, która miała skrajne problemy z planowaniem. Tak naprawdę kupiłam książkę z myślą o jednym rozdziale, a mianowicie o tym jak znaleźć swój cel, bo mimo zorganizowania i odhaczania pewnych rzeczy, miałam wrażenie, że dużo rzeczy robię po omacku, miałam wrażenie że jestem ciągle niezdecydowana w swoich działaniach itd. Dlatego cały czas wracałam do książki myślami, orientowałam się ile kosztowałaby używana, czy jakieś biblioteki nie mają jej na zbyciu, ale ostatecznie trafiłam na promocję, gdzie cenę obniżono a ja miałam trochę gotówki... I jest to zrządzenie losu, które w dodatku wydarzyło się w okresie przedsylwestrowym. Książkę skończyłam w Nowy Rok, więc też bardzo tematycznie.

Ale do rzeczy.

Książka ta (której pamiętajmy, nie postrzegajmy jak książki a bardziej jak narzędzie, do którego będziemy wracać) jest świetnym podsumowaniem na temat osiągania celów, bardzo życiowym i jeśli podejdzie się do wypełniania ćwiczeń sumiennie co zaznacza autorka na samym początku, faktycznie głowa bucha od pomysłów, celów, autoanalizy... Ja niestety zapodałam sobie dość intensywne tempo, bo całość skończyłam w przeciągu tygodnia, ale tylko dlatego że jestem w trakcie przerwy świątecznej i wiedziałam, że potem rozciągnie mi się to wszystko niemiłosiernie w trakcie studiów. To tempo trochę mnie przytłoczyło, czuję to teraz i w trakcie czytania, miałam czasem wrażenie że wypełniam 2 takie same karty pracy, że non stop się powtarzam, ale to też jest ważne i istotne bo z każdym potencjalnym powtórzeniem upewniasz się, zastanawiasz się i myślisz. Ah, myślisz bardzo intensywnie, po każdym przeczytanym zdaniu nawet jeśli wcześniej też je słyszałaś i wiedziałaś o czymś to ten fakt zmuszenia w tej #kursoksiążce do napisania tego wszystkiego, praktycznego wykonania... To faktycznie działa.

Mi książka pozwoliła rozwiązać mój problem poczucia bezcelowości, tym bardziej w takim newralgicznym okresie jakim są studia dla większości ludzi, którzy zaczęli studiować coś co do czego nie byli do końca przekonani. Okazuje się że zawsze miałam te cele i podświadomie się nimi kierowałam, ale ta książka pozwoliła mi temu zaufać. W dodatku dostałam z zakupem ogromną ilość tabel, pytań, przykładów a to jest dla mnie bardzo ważne. Czasem miałam wrażenie, że wykonuję niektóre ćwiczenia po omacku, ale wydaje mi się, że przy kolejnych etapach jak wrócę do pracy z książką czy to żeby monitorować cele czy żeby na nowo przejść ten cały proces, bo moje cele się zmienią, czy żeby się po prostu zmotywować do dalszego działania, będę z tej książki w stanie wynieść jeszcze więcej niż teraz.

Polecam wszystkim bez wyjątku, możecie mi wierzyć, byłam bardzo sceptycznie nastawiona, bałam się lania wody, ale tak nie jest. To naprawdę jest narzędzie, które zostanie z wami na lata.

Duże litery, marginesy, miejsca na notatki, podkreślone najważniejsze zdania a treści .... prawie nie ma. Nie wiem nawet co można w tych notatkach notowac.
W dodatku osiąganie celów ma się zacząć od zrobienia porannej rutyny... Jezu dawno nie widziałam takiego lania wody. W dodatku cena z kosmosu. Nie polecam.

Bardzo dobra kursoksiazka. Daje do myślenia. Miejsce na notatki i przemyślenia
Autorka na ogromne doświadczenie. Cenne przykłady z zycia. C

Bardzo dobra kursoksiazka. Daje do myślenia. Miejsce na notatki i przemyślenia
Autorka na ogromne doświadczenie. Cenne przykłady z zycia. C

Nie jest to lekka i przyjemna książka. Trzeba z nią pracować, a to nie zawsze idzie gładko i szybko. Naprawdę można śmiało nazwać ją kurso-książką. Polecam-ja dzięki niej wpadłam na nowe pomysły i plan zrealizowania swoich celów. Poza tym, bardzo ładnie i porządnie wydana :)

Bardzo dobra książka! W przystępny sposób autorka prezentuje metody planowania i ustalania celów. Nie ma nadęcia, nie ma narzucania wielu różnych, sztywnych narzędzi. Za to są ćwiczenia, które umozliwiają ustalenie własnej ,,ścieżki". Polecam!

Autorka totalnie odmieniła moje życie, podejście do zarządzania sobą w czasie, planowania oraz realizowania celów. Dzięki tej książce zrozumiałam jak społeczeństwo i kultura wpływają na to jakie cele sobie stawiamy i czy/jak je realizujemy. Oprócz samej treści, w książce znajduje się wiele praktycznych ćwiczeń, które pomagają utrwalić wiedzę oraz "przepracować" swoje problemy związane z celami i planowaniem. Książka wymaga skupienia i pracy, nie jest to łatwa lektura, a ćwiczenia niekiedy zajmują trochę czasu i wymagają głębszego przemyślenia. Polecam wszystkim, którzy mają problem z postawieniem sobie celów, oraz poczuciem braku czasu na ich realizację.

Bardzo rzetelna książka na temat Celów i Planowania, super napisana językiem idelanym dla kobiet! (ale jestem pewna, że i płeć męska z niej wiele wynisie!)

Poszerzyła moje spojrzenie na problem planowania, bo w zywczaju mam duuuuużo i jeszcze więcej planów , zapisek itd
Ale czego mi brakowało?
DZIAŁANIA, struktury, strategiii i innych... ktorych można się nauczyć, oraz końcu - WPROWADZIC w życie.

Sadzę, że ta biblia planowania i celów będzie mi dluugo służyc, bo się do niej wraca.

Forma w której zostala napisana, no genialna!!!

Samo suche czytanie o tym byłoby nudne i w zasadzie nigdy bys nie rozpoczął analizy czy działan konkretnych, a tak to nabieząco w książce masz ZADANIA/ĆWICZENIA - ktore nieźle uświadamiają, bo co z tego "ja to juz wiem" a czy kiedys zapisales to w taki a nie inny sposob? No wlasnie, ja wczesniej zupełnie listy planów tworzylam i to tyle.

A teraz dzięki, książce i ogolnie Blogu PSC - wdrażam system "PO CO JAK I DLACZEGO " duuużo pytan i odpowiedzi na które TY MUSISZ SOBIE ODPOWIEDZIEC - najlepiej PISEMNIE :)

Dlatego, z całego serca polecam tę książkę!

Ale czego mi brakowało?
DZIAŁANIA, struktury, strategiii i innych... ktorych można się nauczyć, oraz...

Jeśli ktoś ma dużo problemy z organizacją co jak i zczym aby szło i żarło to Ola stopniowa krok po kroku poprowadzi za rąćzkę. Polecam.

• Poradniki

Dodaj cytat z książki #kursoksiążka Cele i planowanie