The Sweetest Oblivion

Okładka książki The Sweetest Oblivion Danielle Lori
Okładka książki The Sweetest Oblivion
Danielle Lori Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Made (tom 1)
The Sweetest Oblivion
NieZwykłe
2020-08-26
2020-08-26
2018-06-20

Jeśli szukasz dobrej książki o mafii, gdzie dużo się dzieje, są dobrze napisane sceny zbliżenia między bohaterami to trafiłaś idealnie.
Dawno nie czytałam tak dobrego słów burnu, gdzie od same początku czuło się to napięcie.
Tym bardziej on zrobi dla niej wszystko.

Tym bardziej on zrobi dla niej wszystko.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem. Czy była dobra? Tak, ale miała kilka wad. Jak dla mnie początek był trochę chaotyczny i wydarzenia, której doprowadziły do głównej akcji w książce, były potraktowane powierzchownie, działy się bardzo szybko z drobnymi przeskokami w czasie. Na szczęście im dalej w książce, tym było znacznie lepiej. Fabuła zaczęła się rozkręcać, coraz więcej rzeczy zaczęło stawać się jasnych i zagłębiałam się w wydarzenia z przyjemnością.

Był to całkiem przyjemny romans mafijny z relacją love-hate okraszony sporą ilością seksu i fantazji erotycznych. Napięcie pomiędzy Eleną a Nico było mocno wyczuwalne, dało się zauważyć, że okropnie ciągnie ich ku sobie. Narracja prowadzona z dwóch perspektyw pozwalała zagłębić się w umysły bohaterów i ich uczucia. Wątek początkowo zakazanego romansu, przerodził się w prawdziwie ognisty związek, pełen napięć, dominacji, niedomówień, ale i dużego uczucia, przed którym wzbraniali się bohaterowie. Nie działo się tutaj jakoś dużo, książka opierała się głównie na tajemniczym problemie Eleny z przeszłości, jej splamionej reputacji, pożądaniu Nico, przygotowaniach do ślubu. Mocno czekałam na jakieś prawdziwe i brutalne mafijne sprawy, coś innego niż strzelanina przy obiedzie. Brakowało mi tu wyjaśnienia, jak od środka wygląda ten mafijny świat, bo był on zaledwie tłem do reszty wydarzeń. Liczę, że w kolejnej części będzie nieco więcej akcji.

Autorka, kreując bohaterów, skupiła się głównie na Elenie i Nicholasie i to im poświęciła najwięcej uwagi. O ile do Nico, jego charakteru i natury nie mam zarzutów (był jaki był, dominujący, brutalny, ale z zasadami),o tyle Elena momentami mnie irytowała. Zdarzało jej się zadawać pytania nie na miejscu. Nie do końca mogłam również zrozumieć jej tok myślenia. Od samego początku nie lubiła Nico (praktycznie bez powodu),a w pewnym momencie zaczęła coś do niego czuć (również trochę bez powodu).

Z jednej strony Elena była jak potulny piesek, wykonujący każde rozkazy, a z drugiej miała co chwilę przebłyski nieposłuszeństwa, które doprowadzały do niezbyt przyjemnych sytuacji. Sprawiała wrażenie osoby, która nie za wiele ma w głowie i za mało myśli o poważnych sprawach. Na szczęście na końcu zrobiła coś, przez co zmieniłam o niej zdanie na lepsze.

Oprócz przemocy, seksu i miłości, książka była również momentami pełna humoru, zwłaszcza gdy pojawiał się duet mamy i babci głównej bohaterki. Podobały mi się również nawiązania do kart, które można zauważyć nawet na okładce.

ᴛʜᴇ sᴡᴇᴇᴛᴇsᴛ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ

4/5☆

Elenę nazywają słodką Abelli. Kobieta uważa, że to ze względu na jej pogodne usposobienie, jednak w szeregach mafii z zupełnie innego powodu otrzymała taki przydomek.
Mężczyźni wodzą za nią pożądliwym wzrokiem, a wielu z nich oddałoby wszystko, by dowiedzieć się jak słodka potrafi być.

Szczególnie jeden z nich - szef mafii o pseudonimie ,,As’’, z wytatuowanym na przedramieniu asem pik. Jednak w aranżowanym małżeństwie Nicholas ma poślubić młodszą, a nie starszą siostrę Abelli.

Elena nie może zaprzeczyć, że ten jest seksowny i kiedy znajduje się w pobliżu, jej serce bije w rytmie uderzających o szybę kropli deszczu.
Tylko on jest zbyt niebezpieczny, zbyt straszny i zostanie jej szwagrem.

órych jest mało. Jako iż jest to romans MAFIJNY liczyłam na więcej krwawych scen z udziałem Nico, a tego tutaj nie dostajemy. Niby były strzelaniny, trochę krwi, grożenie bronią, ale to nie to.
Było też parę scen/wątków, które mam wrażenie zostały tutaj dodane na siłę, by akcja nas nie nudziła, a gdy zostały dodane to trwały DOSŁOWNIE kilka stron i to bardzo mnie rozczarowało. Np. Wątek z Isabel, bez sensu dodane, autorka mogła zastąpić to czymś mocniejszym.
A i wątek z ucieczką Eleny, która zachowała się nie odpowiedzialnie mimo już łączącej ich relacji.
Mimo tych minusów, romans między Abelli, a Asem był poprowadzony świetnie. Najpierw była nienawiść, która przeradzała się w pożądanie, którego było tutaj dużo.

Elena jako bohaterka była całkiem interesująca, choć czasem mnie denerwowała. Była silna i umiała postawić na swoim oraz skruszyć serce Nico.
A co do niego? On był tutaj najlepszym bohaterem, ale był z niego bipolar. Intrygujący, niebezpieczny.
Od samego początku interesowała go Elena i nie krył tego. Był zaborczy i zazdrosny.
A czytając moment, gdy ten gotował w samych dresach, mając za pasem broń był świetny.

ᴛʜᴇ sᴡᴇᴇᴛᴇsᴛ ᴏʙʟɪᴠɪᴏɴ

4/5☆

Szczególnie jeden z nich - szef mafii o pseudonimie...

🥰🥰🥰

Nic odkrywczego, ale dobre do sprzątania

Nic odkrywczego, ale dobre do sprzątania

KOCHAM!!!!

KOCHAM!!!!

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Niby w porządku, ale momentami ciężko mi się ją czytało, trochę zabrakło fabuły, trochę słabo nakreślone postacie. Nie do końca mój klimat. Nie wiem czy przeczytam kolejną część…

Ta książka pojawiła się na mojej półce, tylko dlatego, że była w liście poleconych książek mojej best. Mieli racje ta książka była idealna dla mnie 😍

Książka ta ma ulubiony motyw większości książkoholików, czyli zakazany związek oraz mój ulubiony wątek mafijny !!! ❤️❤️❤️

Elena nazywana słodką Abelli jest starszą siostrą Adriany która ma wyjść za Nico Russo. Rodzina Abelli oraz Russo zawierają umowę, która jednak, przez konkretną sytuacje, musi zostać zmieniona. Na nieszczęście Eleny to ona musi zastąpić siostrę i stać się Panią Russo

Zawirowania pomiędzy rodzinami oraz samymi bohaterami wprawiają, że czytelnik zdecydowanie nie będzie się nudzić czytając tą książkę 😁

Książka bardzo, ale to bardzo mi się podobała jedna z lepszych jakie czytałam😍😍😍 Nie ma żadnych minusów, jest cudowna. Napięcie między głównymi bohaterami tak wciąga, że czytelnik nie może się od niej oderwać. Wszystko pięknie przedstawione, główny motyw opiera się nie tyko na mafii, ale również na relacjach bohaterów. Wszystko jest zgrane i dopracowane idealnie. Mimo że przy końcu myślałam, że historia będzie powoli zmierzać ku zakończeniu, to autorka dołożyła taką bombę, że o mało nie zeszłam na zawał ❤️ Na pewno nie będziecie się nudzić przy tej książce 😊

Autorka zrobiła bardzo fajną rzecz, że nie pokazała od razu wszystkich tajemnic głównych, jak i tych pobocznych bohaterów tylko czytelnik wraz z liczbą przebytych kartek brnie w akcje razem z nimi. Wątki, jak i tajemnice są powoli rozwiązywane przez co czytelnik nie gubi głównego wątku.

Jeśli uwielbiacie takie motywy koniecznie sięgnijcie po to książę, zdecydowanie się nie zawiedziecie 😉

Bardzo polecam tą książkę 🥰

Książka jest fenomenalna. Bohaterowie razem są tak wspaniali. Uczucie i porządnie jakie istnieje pomiędzy nimi doprowadza czytelnika do pragnienia. Praktycznie ciężko było mi odłożyć książkę choć na chwile, bo tak bardzo ciekawiło mnie co będzie dalej. Mafia rządzi się swoimi prawami, a uczucia są nie mile widziane. Jednak Nico i Elena nie dostosowywali się do praw tylko utworzyli swoje. Tajemnice i brak szczerej rozmowy czasami prowadziły do spięć, ale naszczescie później wszystko wróciło na właściwe tory. Jedyny minus jaki się dopatrzyłam to, że zakończenie jak dla mnie było mało szczegółowe i pozostawiło niedosyt. Oczekiwałam więcej szczegółów, a nawet jakiegoś przejścia w czasie jak potoczyły się dalsze losy bohaterow. Mimo wszytko książka bardzo mi się podobała:)

Wiele dobrego słyszałam o tej serii, więc chętnie przesłuchałam audiobooka. Wszystko było ok, ale raczej ta historia nie wyróżniała się niczym specjalnym na tle innych romansów mafijnych.

• Romans