The Sweetest Oblivion

Okładka książki The Sweetest Oblivion
Danielle Lori Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2018-06-20

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jak to często bywa w romansach mafijnych w tym też mamy aranżowane małżeństwo. Choć co ciekawe, to nie główni bohaterowie mają brać ślub. Nico ma poślubić sioste Eleny. Nasi bohaterowie są ciekawi siebie, czują wzajemne przyciągnie. Zaczyna ich łączyć relacja, ktora opiera się głównie na wzajemnym pożądaniu🔥Są ciekawi siebie, choć wiedzą że jakikolwiek związek jest zakazany.

Nie szukajcie tutaj akcji typowych dla książek z motywem mafii. Nie oczekujcie jakiegoś wielkiego rozlewu krwi, porwania czy nawet sporów między rodzinami. Mimo to książkę nie jest nudna, oj nie😉 Autorka przez większą część książki buduje napięcie związane z zakazaną relacją Eleny i Nico. Ich uczucie rodzi się w miarę poznawania siebie. Nie zakochali się w sobie w ciągu sekundy, wszystko przyszło naturalnie. Wszystko opisane jest w tak przyjemny i ciekawy sposób, że ciężko się oderwać. Bohaterowie mają ciekawe charaktery. Elena ma trochę buntownicza naturę, która skrywa przed wszystkimi tylko nie przed Nico. Oczywiście para ma swoje szczęśliwe zakończenie, ale musi przejść długą drogę by pokonać przeciwności. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej serii, koniecznie po nią sięgnijcie. Ja polecam😉🖤

Troszkę przydługa ale ciekawa. Polecam dla fanów romansów mafijnych.

Troszkę przydługa ale ciekawa. Polecam dla fanów romansów mafijnych.

Dobrze spędzony czas, dobra rozrywka. Polecam na kilka wieczorów. :)

Dobrze spędzony czas, dobra rozrywka. Polecam na kilka wieczorów. :)

Wyjątkowa

Wyjątkowa

Książkę bardzo dobrze się czyta, bohaterzy raczej nie irytują jak często bywa w takich pozycjach. Polecam

The Sweetest Oblivion to pierwsza książka Danielle Lori, którą przeczytałam. Przede wszystkim urzekła mnie nieoczywista fabuła, która z każdą, kolejną stroną pochłaniała mnie coraz bardziej. Bardzo ciekawie zbudowane sylwetki bohaterów a także wiele interesujących zwrotów akcji. Polecam :)

Coś mi w tej książce nie grało i zrezygnowałam w połowie. Jest wiele zdecydowanie lepszych książek o tej tematyce, więc szkoda tracić czas.

Nico moje słoneczko

Nico moje słoneczko

Wg mnie najlepsza z całej serii Made :)

Wg mnie najlepsza z całej serii Made :)

Nicolas, szef mafii, doszedł do wniosku, że już najwyższy czas, aby się ożenić. W świecie mafii aranżowane małżeństwa to nic nowego, dlatego i on ma takie zawrzeć. Problemem Nicolasa jest to, że o wiele bardziej pociąga go Elena, siostra jego przyszłej żony. Piękna Elena nie pozostaje obojętna wobec Nicolasa, jednak wie, że ich relacja nie ma przyszłości, w końcu mężczyzna ma zostać jej szwagrem.

Porównywanie tej książki do serii Złączonych uważam za lekkie nieporozumienie. Przede wszystkim jak na książkę, w której przewodnim motywem jest mafia, to mało w niej było mowy o przestępstwach czy też brudnych interesach mafijnych. Nie mogłam się również za bardzo wkręcić w tę historię. Pewnie w dużej mierze jest to spowodowane tym, że w książce jest sporo zbędnej treści, a mało akcji i dialogów. Jeśli chodzi o głównych bohaterów, to z pewnością o wiele bardziej przypadł mi do gustu Nico, ponieważ mimo swojej szorstkiej postawy, dbał o Elenę i spełniał jej prośby, nawet jeśli ona nieszczególnie o coś zabiegała. Natomiast Elena mogła denerwować swoim niezdecydowaniem, starała się być stanowcza i mieć swoje zdanie, jednak bardzo szybko ulegała innym osobom. Liczę na to, że kolejna część podniesie poziom i chociaż w małym stopniu będzie można porównać ją do serii Złączonych.