Besieged

Okładka książki Besieged Kevin Hearne
Okładka książki Besieged
Kevin Hearne Wydawnictwo: Little, Brown Book Group Cykl: Kroniki Żelaznego Druida (tom 8.5.3) fantasy, science fiction
Kroniki Żelaznego Druida (tom 8.5.3)
Besieged
Little, Brown Book Group
2017-02-01
2017-02-01

Besieged czytałam po angielsku w eBooku, jako że nie doczekał się polskiego tłumaczenia. Opowiadania tu zawarte też są ważne! Przede wszystkim, to w Besieged jest tekst, który daje nam wyraźnie znać, że Ragnarök, czyli najważniejsze wydarzenie w serii, ma się zaraz zacząć. Nie da się czytać serii kompletnie bez znajomości opowiadań. Nie da.

Jestem tym trochę zniesmaczona. Opowiadania zawsze były dodatkami do fabuły, miejscem, gdzie rozwijało się bohaterów pobocznych, tworzyło backstory postaci. A nie kontynuowało główne wątki. Jak jeszcze teksty wychodzą jako rozdział w książce, to jest dobrze.

Jestem tym trochę zniesmaczona....

1944

Zbiór opowiadań, które zdecydowanie powinno się przeczytać przed dziewiątą częścią. Opisują wydarzenia mające swój ciąg dalszy właśnie w kolejnym tomie. Smaczku dodaje fakt, że część akcji dzieje się w Warszawie, Krakowie i Nowej Hucie. Opis "Starego Portu" świadczy o tym, że autor zna tę tawernę z autopsji. Trochę dziwnie się czyta książkę amerykańskiego pisarza opisującego miejsca które się zna i w których się bywa. Szkoda, że nie została przetłumaczona na język polski. Nie wszyscy znają angielski.

• Dobre
  • Po angielsku