POMOC ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne wyd.2

Okładka książki POMOC ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne wyd.2 Małgorzata Taraszkiewicz
Małgorzata Taraszkiewicz Wydawnictwo: Dobra Literatura poradniki
poradniki
Dobra Literatura
2019-11-06
2019-11-06

Tej książce należy się złoty medal!
Ten krótki poradnik jest w stanie pomóc nam lepiej niż nie jedna sesja psychologiczna (i to za jedyne kilkanaście złotych!!!). Szczególnie polecam te książkę osobom, które czują się zagubione, przechodzą trudny okres w swoim życiu. Natomiast również warto ją przeczytać, niezależnie od wieku, płci czy sytuacji życiowej. Ten poradnik jest w stanie postawić nas na nogi i zmotywować do działania.
Autorka nie obija w bawełnę i w prostym języku przekazuje nam swoje cenne rady na życie.

Serdecznie polecam!

Tej książce należy się złoty medal!

Książka o wszystkim i o niczym, w dodatku bardzo cieniutka. Jak piszą z tyłu - zapis ze szkolenia dla ... pielęgniirek. Miałam okazję zobaczyć ją w taniej księgarni za mniej niż 10 zł i ... nie kupiłam. Jak dla mnie - nie warto, lepiej zainwestować w poważne psychologiczne poradniki, a nie broszurki z pojęciami i przedstawieniem wszystkiego po 2-3 linijki.

Współczesne warunki życia tworzą nieustanny klimat stresu. To jeden z głównych powodów powstawania różnorakich problemów natury psychologicznej.

Na początku książki w prostym języku jest napisana definicja kilku pojęć, np. co to jest zdrowie psychiczne, ruminacje czy rezyliencja. Następnie mamy opis problemów, które pojawiają się wraz ze stresem. Kolejne rozdziały to świetne porady i działania ratunkowe na gorsze dni. Punktów jest sporo. W książce nie mogło zabraknąć oczywiście ćwiczeń, które zainteresowały mnie bardzo. Np. Metoda TRE. Musze koniecznie spróbować ! I najlepszy rozdział DODATKI. To tam są najciekawsze rzeczy. Najciekawsze zadania i ćwiczenia. Każdy powinien mieć tą książkę u siebie na półce. Żeby sięgnąć po nią, gdy będzie nam źle, gdy stres nas zje.

• Psychologia
  • Tradycyjne
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Życie
  • Do pracy
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki POMOC ku równowadze. Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne wyd.2