Okładka książki Nowoczesna Teoria Monetarna MMT. Wprowadzenie do makroekonomii suwerennych systemów monetarnych Larry Randall Wray
Larry Randall Wray Wydawnictwo: Wydawnictwo Ekonomiczne Heterodox popularnonaukowa
popularnonaukowa
Modern Monetary Theory: A Primer on Macroeconomics for Sovereign Monetary Systems
Wydawnictwo Ekonomiczne Heterodox
2019-01-01
2019-01-01
MMT Postkeynesizm

Ale libki się spultały xddddd Pewnie żaden nawet tej książki nie przeczytał, ale jak się dowiedział o MMT to przez zacietrzewienie i upadek swojego quasi-intelektualnego ekonomicznego bastionu musiał wszystko zanegować, a negatywnym emocjom dać upust na lubimyczytać. Trudno. Bardzo fajnie opracowana książka, można ją zacząć z prawie zerową wiedzą ekonomiczną, z resztą, są wydzielone części dla tych bardziej ciekawskich jak i dla laików. Fajne opracowanie, dobry język, analogie i metafory, mocno aktualne, ale szkoda, że wyszło przed pandemiczną inflacją, to jeszcze bardziej podbiłoby wartość tej książki a niedowiarkom udowodniło, że ekonomia to nie machanie rękami i straszenie kryzysem, tylko matematyka i bilanse, czym w rzeczy samej jest MMT, ani nie lewicowa, ani nie prawicowa teoria, która służy do powszechnie występujących zjawisk, nagminnie negowanych przez foliarzy i ekonomicznych płaskoziemców. Pozdro

MMT to makroekonomiczny bełkot lobby bankowego.

MMT to makroekonomiczny bełkot lobby bankowego.

Nowoczesna Teorią Monetarna nie jest wcale nowoczesna, bo nielimitowana emisja pieniądza jest znana od wieków.
Nie jest też żadną teorią, bo wielokrotnie udowodniono że nie działa.
MMT inaczej jest nazywana teorią Maduro-Mugabe.
Książka promowana przez wielkie środowiska bankowe, polityczne, WEF i innych "władców świata".

Nie jest też żadną teorią, bo wielokrotnie udowodniono że nie działa.
MMT inaczej jest nazywana teorią Maduro-Mugabe.

Fantastyczne wprowadzenie do Nowoczesnej Teorii Monetarnej. Pierwsze rozdziały mają wprowadzenie makroekonomiczne, dalej wyjaśnione jest jak działa bankowość centralna. Koniec książki to de facto zbiór postulatów, z makroekonomicznym uzasadnieniem. Czyta się wspaniale, teoria jest bardzo spójna. Jedynym mankamentem jest to, że czasami niektóre pojęcia nie są odpowiednio wyjaśnione (czy to w przypisie, czy w jakimś zbiorze pojęć). Podczas czytania często sprawdzałem w internecie o co chodzi. Tym niemniej polecam!

• 4. 7. Dodane 2023
  • Chcę przeczytać Ekonomia