Pocztówki ze świata

literatura podróżnicza
Bernardinum
2020-02-20
2020-02-20

Inaczej, niż w poprzednich książkach Pindrala, tym razem dostajemy zbiór krótkich opowieści z różnych zakątków świata (Europa, Bliski Wschód i Azja). Zbiór frapujących, a czasami szokujących ciekawostek, umiejętnie wymieszanych z osobistymi spostrzeżeniami autora. Do tego, jak zwykle u niego, mnóstwo wspaniałych zdjęć!

TRZY CZĘŚCI
Od strony technicznej, książka została podzielona na trzy części. Wyznacznikiem podziału stała się odległość odwiedzanych rejonów. I tak właśnie zaczyna się od krajów Europy, potem pojawia się dział zawierający wspomnienia z Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Omanu, kończąc zaś na państwach odległej Azji. Autor, nieco inaczej aniżeli w swoich poprzednich książkach, tym razem skupia się na wielu rejonach świata, ograniczając się do paru stron przeznaczonych każdemu z nich. W swoich tekstach przedstawia nie tylko osobiste wrażenia, ale wplata także sporą dawkę historii, kultury czy faktów dotyczących konkretnych zachowań, obyczajów, religii czy kuchni. W efekcie książka może stać się nie tylko egzotycznym obrazem stanowiącym dowód na to, jak ciekawy bywa świat, ale także wskazówką dla podróżnych czy lekcją geograficzno-historyczną. W książce więc znajdziecie odpowiedzi na pytania stricte dotyczące przeżyć autora, jak na przykład: co powiedziała panu Markowi niemiła sprzedawczyni w tajlandzkim sklepie? Ale także dowiedzie się, że w ramach troski o własny budżet warto wcześniej zarezerwować bilet na wyjazd windą dubajskiego Burj Khalifa czy odkryjecie kawałek krwawego rozdziału dziejów Kambodży wciąż przypominanego przez mroczne Pole Śmierci.

DLA KOGO?
Książka dla tych, którzy nie lubią długich rozważań uwitych wokół jednego tematu. Tutaj jest mieszanka ograniczająca się do wybiórczych opisów miejsc czy wartościowych spostrzeżeń, które są jak tytułowa pocztówka. Każdy rozdział zwieńczony zostaje dawką wyjątkowych zdjęć, na których uchwycono stateczne widoki, ale i dynamikę niepowtarzalnych chwil, ludzkich twarzy czy wykonywanych czynności. Klarowna treść, ukryty w słowach humor i duch przygody. Kolejna wartościowa pozycja na naszym rynku, będąca oknem na świat przynoszącym powiew świeżości, wolności i wrażeń. Chcecie wyruszyć na przygodę tropami króla Ludwika? Przeżyć czeską przygodę z piwem, zerknąć na Angkor Wat czy dowiedzieć się jak budują domy Khamowie z Laosu? Czytajcie. Polecam.

Chcesz zajrzeć do środka książki? Zapraszam: https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2020/03/pocztowki-ze-swiata-marek-pindral-od.html

TRZY CZĘŚCI

Fajny zbiór ciekawostek z różnych miejsc, które autor odwiedził. Czyta się bardzo dobrze . Do tego mnóstwo zdjęć, które jak to u Pindrala, znakomicie uzupełniają tekst.

Ciekawe opisy i zdjęcia z różnych stron świata

Ciekawe opisy i zdjęcia z różnych stron świata

• Reportaż,podróże
  • Podróże
  • Biblioteka 2
  • - Ostrowiec
  • 2021 Książki
  • Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Pocztówki ze świata