Biegnij

Seria: Jej Portret
Wydawnictwo: Rebis
Run
Eti82

Kiedy na zdradliwej, oblodzonej drodze dochodzi do poważnego wypadku, bohaterowie tej powieści – Doyle, były burmistrz Bostonu, i jego dwaj adoptowani synowie – muszą sobie odpowiedzieć na najważniejsze egzystencjalne pytania. Biegnij, najnowsze dzieło Ann Patchett, to liryczna, ciepła i poruszająca opowieść o tym, w jak przedziwny sposób krzyżują się ścieżki ludzkiego życia, o kruchych...

Biegnij, najnowsze dzieło Ann Patchett, to liryczna, ciepła i poruszająca opowieść o tym, w jak przedziwny sposób krzyżują się ścieżki ludzkiego życia, o kruchych nadziejach i lękach o nasze dzieci, o tym, do czego jesteśmy zdolni, by chronić własną rodzinę.

WszystkoWeKrwi | 2015-01-23

Powieść mówi o ciekawych rzeczach, ale nieciekawie się ją czyta, męczy okropnie.

anulla | 2011-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2011

Czy w życiu nic nie dzieje się przypadkiem? Czy właśnie to przypadek rządzi naszym życiem? W jaki sposób?

To fascynujące kwestie, ale książka czyta się tak fatalnie, tak ciężko, że dobrnęłam do 200tnej strony, a potem.... OMG, prawie nigdy tego nie robię, ale zrobiłam TO: zajrzałam na ostatnie strony, by dowiedzieć się, jak się skończy....

A jeśli już, to o wiele ciekawszą jest i intrygującą, "Chleb na wody płynące" Irvinga Shaw

allison | 2011-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2011

To było moje pierwsze spotkanie z prozą Ann Patchett, ale na pewno nie ostatnie, bo książka bardzo mi się spodobała.
Czytało się z przyjemnością, chociaż nie jest to niepoprawnie optymistyczna opowieść. Losy bohaterów są zaskakujące i skomplikowane, żadna decyzja postaci nie jest łatwa, bo na teraźniejszości wciąż cieniem kładzie się przeszłość.
To mądra książka o odpowiedzialności, tęsknocie, pragnieniu miłości i zdolności do poświęcenia się dla drugiego człowieka. A także o marzeniach, które - nawet spełnione - nie zawsze wszystkich cieszą.

Małgorzata48 | 2013-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Pełna wnikliwych przemysleń powieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych współczesnego świata. Akcja dzieje się w USA, w Bostonie, ale wg mnie dotyczy spraw uniwersalnych jak np. miłość rodziców do dzieci, realizacji siebie w dzieciach , nie tylko tych urodzonych "krew z krwi, kość z kości" ,ale także dzieci adoptowanych, czyli tych, za które czujemy się w szczególnie odpowiedzialni, bo świadomie wzięliśmy np. burmistrza Doyle'a, Kenii, 11 letniej, dziewczynki, niesamowicie dojrzałej, mądrej, pełnej pasji. Dobra, interesujaca lektura. Warto przeczytać, aby zastanowić się nad kruchością losu człowieka, jak jeden krok(dosłownie) może zmienić losy wielu ludzie.

Kasia | 2016-01-26
Na półkach: 2016, Przeczytane, Wbph-filia 16
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Niezła, zaskakująca, ciekawa. Niby wszystko wiadomo a jednak nie. Przypadła mi do gustu, choć tak naprawdę nie ma wartkiej akcji, nikt nikogo nie morduje.

Jak dla mnie przesłanie jest takie - nie oceniaj postępowania innych, bo nie znasz ich motywacji.

tutuajaj | 2014-02-06

Mróz, śnieg, atmosfera przeszywającego zimna, cisza, która aż huczy wokół, przemarznięci ludzie, puste ulice, oblodzone drogi, które aż proszą się o wypadek...
Jest coś pociągającego w takiej scenerii. Mróz, który karze ludziom wiedzionym pierwotnym instynktem zamykać się w domach i zbliżać do siebie. Poczucie małości wobec przytłaczającej siły natury, której podlegamy, każdy z nas, bez wyjątku. I wreszcie wyostrzony obraz świata, bezlitosne podkreślenie, że czarne jest czarne, a białe – białe.

Wszystko to idealnie wtapia się w fabułę „Biegnij”. Mamy tu owdowiałego mężczyznę, jego dwóch adoptowanych czarnoskórych synów i jednego biologicznego, czarnoskórą dziewczynkę i jej matkę, oraz umierającego księdza, który rzekomo uzdrawia ludzi. W wyniku wypadku samochodowego, który wydarza się podczas śnieżnej zamieci, losy ich wszystkich niespodziewanie splatają się. Sytuacja zmusza do postawienia sobie pytań, na które wcale nie chcą znaleźć odpowiedzi. Czyją rodziną są naprawdę? Liczą...

kiniusgpm | 2013-03-20

Właściwie nie przeczytana do końca. "Zacięłam" się już gdzieś na początku. Odłożyłam na bok, myślałam, że może za kilka dni spróbuję ponownie. I tak leży do dziś, dobrych kilka miesięcy.

miedzystronami | 2011-01-09
Przeczytana: 29 stycznia 2010

Czym jest rodzina, jak silne potrafią być więzi rodzinne, miłość i przywiązanie? Jak wielka może być miłość do dziecka a jednocześnie lęk o nie? Na te pytania odpowiada Ann Patchett w swojej powieści.
To ciepła i wzruszająca powieść, ukazująca pewne zależności, zbiegi okoliczności, nieprzewidywalność losu i tego, co nam przyniesie. Pokazująca jak najmniejszy kroczek może zmienić całkowicie nasze życie, jak może zmienić kierunek, w którym idziemy.

Jeden dzień zmienia życie bohaterów. Okazuje się, że to, co pozornie wydawało się poukładane nie jest takie w rzeczywistości. Trzeba uświadomić sobie, że w natłoku spraw i zajęć każdego dnia, gdzieś zatracamy samych siebie. Trzeba rozwikłać zadawnione spory, szczerze porozmawiać, odkryć się, zmienić priorytety. Oddać coś ale nigdy za koszt marzeń.

Czas wciąż biegnie – nie czeka na nas, nabiera tempa. Tkwimy w jakimś kole, które się zamyka, kiedy nie mamy odwagi podjąć decyzji, kiedy nie potrafimy go przerwać poprzez stanowcze...

magdalena | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

To nie jest lekka, łatwa i przyjemna pozycja. Biegnij to historia o przypadku. O tym czy to on rządzi naszym losem?To również książka o nadziei, o sile rodziny i wierze w to, że będzie dobrze. Mądra i skłaniająca do refleksji.

Doracy | 2015-11-24

Nieśpieszna akcja. Trochę wiadomo jak się zakończy, ale to nie było dla mnie ważne i nie przeszkadzało mi to, że wiem. Czułam smak słów i emocje. Ta książka poruszała moje serce z każdą przeczytaną stroną.