Klątwa sióstr

Okładka książki Klątwa sióstr Agnieszka Kaźmierczyk
Okładka książki Klątwa sióstr
Agnieszka Kaźmierczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Klątwa sióstr (tom 1) fantasy, science fiction
Klątwa sióstr (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2020-08-31
2020-08-31
fantazy polska fantazy zaświaty wizje mitologia słowiańska

"Klątwa sióstr" to historia mająca w sobie tajemnicę. Nieznany ojciec, dary które odziedziczyły bliźniaczki Klara i Basia, niespełnione miłości ich matki Agaty oraz słowiańskie wierzenia. Każdy rozdział przybliża nam życie trzech kobiet. Opisuje ich przeżycia, doświadczenia, tęsknotę. Autorką łącząc w książce słowiańskie wierzenia pokazała że i one występują u tak naprawdę normalnych osób, które żyją obok nas. Zwiedzamy kilka piękny miejscowości, nawet Kraków moje miasto rodzinne zostało opisane. Książkę oceniam 10/10 , nie nudziłam się podczas czytania, każda kolejna strona odkrywała inne karty życia bohaterek i bohaterów. Uważam że tak książka powinna mieć drugą część gdyż kończy się w dosyć ciekawym momencie, a tajemnica ojca bliźniaczek nie została do końca rozwiązana

Bardzo fajna i ciekawa historia o swych siostrach które mają dar widzenie zagubione dusze.

Książka opowiada o siostrach bliźniaczkach Klarze i Basi ☺️ Dziewczyny tak bardzo się od siebie różnią jakby wogule nie były siostrami a co dopiero bliźniaczkami 🤭
Jedna z nich jest duszą towarzystwa, humanistka która miewa prorocze sny. Zaś Basia skryta, o wysokim ilorazie inteligencji, za sprawą dotyku poznaje ludzkie sekrety.
Ale jest coś co je łączy, a mianowicie chęć poznania swojego ojca ☺️ To dzięki jego genom dziewczyny maja nadprzyrodzone moce. Lecz na ich drodze stoi ich mama Agata która ukrywa swoją tajemnicę.
„klatwa sióstr” jest pełna tajemnic, oparta na mitologii słowiańskiej. Pojawiają się w niej przerozmaite zjawy i upiory.
Po jednej z wizji Klary który obraz zaniepokoił jej matkę. Postanawiają połączyć siły i zaczynają działać. Przygody z zabłąkanym
Czy dziewczyny poznają swojego biologicznego ojca, czy rozwikłają zagadkę z wizji Klary, czy ich dary przestaną być ich przekleństwem, czy pomogą zabłąkanym duszom w osiągnięciu spokoju???
Na te i inne odpowiedzi myślę że dowiecie się właśnie w tej książce, a może kontynuacji 🤔🤔
Mnie książka bardzo urzekła, relacje jakie maja siostry pomimo ich przeciwieństw są bardzo zażyłe, ale także miłość matki do nich jest bezgraniczna, kobiety mogą polegać na sobie, darzą się wzajemnym zaufaniem. Myśle że dużo z was zainteresuje się ta wspaniałą książką, która wciąga w swój świat już od pierwszych stron, jestem pewna że wspaniałe spędzicie z nią czas tak jak mi się to udało ☺️

Ale jest coś co je łączy, a mianowicie chęć...

Klara i Basia to siostry bliźniaczki obdarzone tajemniczymi zdolnościami, o których wie tylko ich matka. Wkraczając w dorosłość chcą poznać źródło i przyczynę otrzymanego przez los daru. Kluczem do poznania prawdy ma być ich ojciec, którego nie znają, a matka w tym temacie milczy jak grób.

Opis na okładce brzmi:
"(...) Klątwa sióstr - książka pełna rodzinnych tajemnic , okraszona nutą słowiańskiej mitologii, tak charakterystycznej dla twórczości Agnieszki Kaźmierczyk."

Brzmi zachęcająco i zapowiada pełną akcji i grozy przygodę, gdzie fabuła nie zwalnia tempa. Sięgnęłam zatem ochoczo po ten tytuł, lecz po przeczytaniu kilku pierwszych rozdziałów mój zapał nieco ostygł. Prowadzona narracja nie wskazała bowiem na książkę z gatunku fantasy / science fiction, lecz w moim odczuciu bardziej na literaturę młodzieżową. Działania bohaterek były pozbawione racjonalności, zwłaszcza decyzje i postawa matki (np. samotna noc Klary w chacie sołtysa),dialogi sztuczne i przegadane. Fakt "Klątwa sióstr" to całkiem przyjemna lektura, co ważne czytało mi się ją niezwykle szybko. Jednak za dużo było w niej momentów gdzie akcja ciekawie się rozwija i nagle została pośpiesznie urwana po czym następował przeskok do kolejnego wątku. Przez to czuję fabularny niedosyt, ale całość oceniam na plus.

Opis na okładce brzmi:
"(...) Klątwa sióstr - książka pełna rodzinnych tajemnic ,...

Po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Agnieszki Kaźmierczyk podczas patronowaniu jej wcześniejszej powieści, czyli „Epidemii uczuć”. Opinię na jej temat znajdziecie na blogu, serdecznie zapraszam do zapoznania się z nią.

„Klątwa sióstr”, o której dzisiaj Wam opowiem zaciekawiła mnie opisem (w sumie to standard, opisy najbardziej do mnie przemawiają) i sugerowaną tematyką. Jeśli chodzi o styl wiedziałam, że mogę się spodziewać szybkiego czytania.

Póki co perypetie Basi, Klary i ich mamy Agaty poznajemy w dwóch tomach. Niniejsza opinia będzie dotyczyła obu tych części, gdyż są ze sobą nierozerwalnie związane, „Czas odpowiedzi” stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszego tomu, a ja czytałam jeden tom po drugim.

Młode bohaterki, choć bliźniaczki są bardzo różne, zarówno pod względem wyglądu, jak i charakteru. I nie są to puste słowa. Dziewczęta reagują odmiennie na te same okoliczności. Autorka obdarzyła je także różnymi zdolnościami paranormalnymi, które wzajemnie się uzupełniają i pozwalają płynnie toczyć się fabule. Co prawda mam wrażenie, że owa płynność pełna jest zadziwiających zbiegów okoliczności popychających akcję do przodu, ale nie będę się tego czepiać zbyt mocno i wdawać w szczegóły. Książki Agnieszki Kaźmierczyk miały umilić mi czas i tak się stało, więc rolę swoją spełniły.

Jednakże tym co najbardziej przypadło mi do gustu to sekrety do odkrycia, pojawiające się na drodze głównych bohaterek. Mroczne tajemnice z przeszłości, zaczerpnięcie z demonologii słowiańskiej, w mocnej otoczce obyczajowej to coś, co do mnie przemawia. Po początkowych wydarzeniach z pierwszej części spodziewałam się nieco więcej dynamizmu, dreszczu emocji i trochę gęstszego mroku, niemniej uzyskanie odpowiedzi na liczne pytania, które się po drodze pojawiły skutecznie trzymały mnie przy lekturze.

Przewodni motyw poszukiwania przez dziewczęta ojca i dowiadywanie się tego kim był oraz zwrot akcji na końcu pierwszego tomu od razu skłoniły mnie do sięgnięcia po drugi.

Fantastycznie opisana historia dwóch sióstr Klary i Basi. Książka bardzo wciąga i trudno ją odłożyć na półkę. Jestem pod wrażeniem lekkiego języka i zaskakującego połączenia rzeczywistości z elementami fantastyki. Polecam.

Klara i Basia - bliźniaczki, które tak bardzo się różnią od siebie, nie tylko pod względem wyglądu ale i charakteru. Ogień i woda. Klara humanistka, dusza towarzystwa, która miewa prorocze, przykre sny-wizje. Baśka skryta, mająca problem z okazywaniem uczuć lecz z ścisłym umysłem. Jej darem lub przekleństwem jest to, że odczytuje sekrety ludzi poprzez dotyk. Jedyne co je łączy, to chęć poznania prawdy kim jest ich ojciec. I czy to dzięki niemu dziewczyny posiadają swoje umiejętności. Na drodze do poznania prawdy stoi im matka, która pielęgnuję swą tajemnicę, chcąc w ten sposób ustrzec dziewczyny przed efektami podjętej decyzji o ich poczęciu.
Czy dziewczyny poznają biologicznego ojca? Czy zaakceptują swoje dary i będą mogły wieść spokojne życie jak na nastolatki przystało?

Klątwa sióstr to książka pełna tajemnic rodzinnych, no ale która rodzina ich nie posiada? Autorka nawiązuje do mitologii słowiańskiej, wiec w książce pojawiają się wieszczy, wąpierze, dybuki i inne demony i upory ale robi to w sposób pragmatyczny dzięki czemu fabuła nęci czytelnika nieszablonowością. Wątek historyczny - ludobójstwa Polaków we wsi Apolonka w 1940 roku dodaje tylko majestatyczności. Bohaterzy dobrze wymodelowani. Siostry choć czasem naiwne to dają się polubić od samego początku, w końcu każdy z nas mając te naście lat był trochę naiwny. Role drugiego planu to nie tylko tło w tym przypadku nadawały tembru. Akcja pędzi, budując napięcie, powodując że z zapartym tchem pochłaniamy kolejne strony.
Fani tajemniczych mocy, zjawisk paranormalnych i istot zza światów, będą zadowoleni.

Początkowo ciężko mi było zabrać się za tę pozycję. Odkładałam ją i odkładałam i nie mogłam się przekonać, żeby ją zacząć. W końcu podjęłam rękawicę i stwierdziłam, że czas ostatecznie rozprawić się z tą lekturą. I wiecie co ? Przepadłam absolutnie już na starcie. Od pierwszych stron tak się wyciągnęłam, że szkoda było mi przerywać. Korzystałam z każdej wolnej chwili, by móc trochę poczytać i zagłębić się jeszcze bardziej w świat bohaterów. To było moje pierwsze spotkanie z piórem Autorki, które uważam za absolutnie rewelacyjne. Wczułam się w tę historię a każdą jej tajemnicę pochłaniałam z ogromną ciekawością 😍 co zatem znajdziemy w środku książki? ;) o tym poniżej ⬇️⬇️

Klara i Basia to dwie siostry bliźniaczki. Są niczym ogień i woda. Różni je absolutnie wszystko. Jednak obie mają wspólny cel. Chcą się dowiedzieć, kim jest ich ojciec. Bowiem to prawdopodobnie on, jest odpowiedzią na pytanie, po kim dziewczyny odziedziczyły paranormalne umiejętności. Jednak na drodze prawdy, stoi matka bliźniaczek, która ukrywa swoją tajemnicę przed całym światem. Bowiem sama ma niewiele informacji o ojcu swoich córek, gdyż zostały one poczęte drogą inseminacji.
Gdy u jednej z dziewczyn, stale pojawia się obraz rozstrzelanych mężczyzn i niewyjaśnionych zbrodni wojennych, siostry Soboczyńskie wraz z matką postanawiają działać. Jednak świat, do którego wkroczą, jest pełen duchów, upiorów czy demonów.... Czy uda im się pomóc zbłąkanym duszom, aby osiągnęły upragniony spokój? Czy siostry spełnią swoje marzenie o normalnym i spokojnym życiu, jakie wiodą tysiące innych nastolatek? Czy zaakceptują swoje paranormalne zdolności i będą umiały z nimi żyć? Czy poznanie prawdy o ojcu, może zaważyć na ich bezpieczeństwie lub nawet życiu? Na te pytania jak i te tutaj nie zadane, znajdziecie odpowiedzi czytając właśnie 1 tom "Klątwy Sióstr".

No powiem Wam, że tego, co tutaj znalazłam, absolutnie się nie spodziewałam. Urzekło mnie tutaj absolutnie wszystko. I bohaterki i ich przygody. Mnóstwo tajemnic, zagadek no i przede wszystkim te zdolności paranormalne. To jest taka fantastyka w zupełnie innym wydaniu. Nie znajdziecie w tej części jakichś potworów, orków czy magów. Nie. Znajdziecie tutaj błąkające się dusze, które za wszelką cenę chcą wreszcie spokojnie móc przejść do krainy wieczności. Ponadto, co chyba najważniejsze, jest tutaj pięknie opisana miłość matki do córek, dziewczyn do matki oraz do siebie nawzajem. Autorka świetnie przedstawiła to, jak każda z Pań może na sobie wzajemnie polegać i jakim zaufaniem się obdarzają. Na dodatek, ukazuje, że rodzina zawsze powinna trzymać się razem i wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy. Poza bardzo istotnymi relacjami rodzinnymi i błąkającymi się duszami, mamy doczynienia z jeszcze jednym elementem. Bowiem jedna z sióstr, poprzez dotyk, może zobaczyć, jakim człowiekiem jest dana osoba. Tzn. , jeśli ma na sumieniu jakieś grzechy względem najbliższych lub obcych, dziewczyna natychmiast to odkryje. Każda z bohaterek boryka się zatem ze zjawiskiem nie całkiem zrozumiałym dla świata, a co dopiero dla nich samych. Czy jednak fakty, które odkryją pomogą im lepiej zrozumieć znaczenie posiadanych talentów? I na jakie jeszcze wydarzenia, dziewczyny muszą się przygotować? Powiem, wam, że lektura zostawiła we mnie ogromny niedosyt. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterek i co jeszcze je spotka. Z wielką przyjemnością sięgnę po drugi tom, aby zobaczyć, czym Autorka ponownie mnie zaskoczy. Jeśli chodzi o tę pozycję, jestem absolutnie zachwycona. Czytało się szybko i rewelacyjnie. Była tutaj adrenalina, strach i cały wachlarz innych emocji. Nie można się nudzić z tą pozycją, przeciwnie. Spędzicie z nią czas naprawdę rewelacyjnie. Jeśli interesujecie się zjawiskami paranormalnymi lub po prostu szukacie nietypowych książek z fantastyki, sięgnijcie koniecznie po tę pozycję. Myślę, że wielu z Was zainteresuje i tak jak ja, spędzicie z nią rewelacyjnie czas. Ja już wiem, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością Autorki. Bardzo dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Polecam i przynaję w pełni zasłużone według mnie 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! ❤❤

Klara i Basia to bliźniaczki, które mają niezwykle dary. Dziewczyny chcą się dowiedzieć coś więcej na temat swojego pochodzenia, coś o swoim ojcu, ponieważ ich matka skorzystała z zabiegu inseminacji.
Na początku myślałam, że to będzie typowa fantastyka. Upiory, wampiry lub jeszcze inne stwory, jednak okazało się zupełnie inaczej. Elementem takim niespotykanym i nie realnym są zdolności dziewczyn. Ktoś kto nie lubi fantastyki jak najbardziej może sięgnąć po tą pozycję.

Basia i Klara to bliźniaczki, które mają nadprzyrodzone moce. Klara ma dziwne sny i nie są to zwykłe koszmary, które miewa nastolatka. Basia potrafi przez dotyk zobaczyć krzywdy ludzkie. Na pozór razem z matką Agatą tworzą normalną rodzinę. Jednak między kobietami wytworzył się mur niedopowiedzeń i skrywanych tajemnic. Siostry biorą sprawy w swoje ręce i chcą odnaleźć siebie poznając przeszłość. Jednak grzebanie w przeszłości pozostawia po sobie ślady.

Z czasem Klarze coraz bardziej przeszkadzają sny. Są one na tyle silne, że dziewczyna postanawia odszukać miejsce ze swojej wizji i pomóc chłopcu, który woła o pomoc. Ma nadzieję, że to zdejmie z niej klątwę sennych wizji.

Dziewczyny wraz z matką postanawiają podążyć śladami ze snów i poznać prawdę o skrywającej się w nich historii. Nie będzie to łatwe zadanie, bo miejsce do którego ich to zaprowadzi jest tajemnicze i pełne niebezpieczeństw. Jak 3 kobiety mające tylko skrawki informacji sobie poradzą?

Historia owiana jest grozą, tajemnicą i emocjami. Lekkie pióro, przenosiło mnie na miejsce zdarzeń i razem z siostrami próbowałam rozwikłać zagadkę. Wciągnęłam się bardzo w plecione wątki i niejednokrotnie miałam wrażenie, że jestem obok.

Znajdziemy tam wiele bardzo trudnych emocji, siły charakterów, walkę wewnętrzną między swoim dobrem, a chęcią niesienia pomocy innym. Za jaką cenę?
Na ile pozwoli córkom Agata? Na ile sama sobie pozwoli? Czy pozwoli sobie na chwilę zapomnienia?

Niestety po Sławku to ja się spodziewałam czegoś więcej 😈 żeby tak zostawić niewiasty same w przerażająco groźnym miejscu? Ja rozumiem, że strach ma wielkie oczy, ale gdzie ona miał jaja? No tak! Miały go 2 kobiety! A trzecia? No cóż... rozrywana pomiędzy lojalnością, a miłością, między chęcią pomocy a wolnością. Sławek miał szansę się wykazać, ale wziął nogi za pas😂

• Egzemplarz recenzencki
  • Serie