Sekret belfra

Okładka książki Sekret belfra Agnieszka Kaźmierczyk
Okładka książki Sekret belfra
Agnieszka Kaźmierczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo WasPos
2023-10-25
2023-10-25

"Sekret belfra" to powieść kryminalna. Autorce udało się stworzyć historię, w której główny bohater, inspektor Jacek Markowski, stawia czoło swoim osobistym demonom, próbując jednocześnie rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Markowski, walczący z osobistymi tragediami, zostaje postawiony w obliczu ostatniej sprawy przed emeryturą. Wspomagany przez młodego i ambitnego Kacpra Pajdowicza, musi zmierzyć się z zagadką kobiety znalezionej martwej na plaży. Brak tożsamości ofiary i dziwne tropy prowadzą śledczych przez labirynt zawiłych śledztw.

Agnieszka Kaźmierczyk buduje napięcie na każdej stronie, serwując intrygujące zwroty akcji i nieoczekiwane rozwiązania. Dodatkowo wplecione w fabułę tajemnicze elementy, takie jak kartka z perskim poetyckim utworem, dodają historii głębi i tajemniczości.

"Sekret belfra" to lektura niezwykle bogata w emocje, a skomplikowane postacie głównych bohaterów dodają historii głębi i autentyczności. Warto zaznaczyć, że autorka doskonale oddaje atmosferę śledztwa oraz psychologiczne aspekty postaci, co sprawia, że czytelnik ma wrażenie, że sam uczestniczy w rozwikłaniu zagadki kryminalnej.

Jednym z najmocniejszych punktów tej powieści jest także jej wartka akcja oraz zaskakujące zwroty wydarzeń. Kaźmierczyk potrafi zaskoczyć, prowadząc ścieżkami pełnymi napięcia i niepewności. Ponadto wyjątkowa narracja i piękny, zrównoważony styl pisarski sprawiają, że książka ta pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Co więcej, "Sekret belfra" nie tylko oferuje wspaniałą rozrywkę, ale również skłania do refleksji nad naturą ludzkich relacji oraz siłą ludzkiego charakteru w obliczu przeciwności losu.Dodatkowo autorka umiejętnie wykorzystuje tło środowiska policyjnego, wprowadzając nas w świat śledztwa i pracy operacyjnej, co nadaje powieści autentyczności i wiarygodności.

Wreszcie, warto docenić także starannie wykreowane otoczenie i opisy miejsc akcji, które sprawiają, że historia ożywa przed naszymi oczami, pozwalając przenieść się w świat bohaterów.

"Sekret belfra" to emocjonująca i głęboka powieść, która z pewnością zadowoli zarówno fanów kryminałów, jak i tych, którzy poszukują literatury z przesłaniem. Agnieszka Kaźmierczyk udowadnia swoje niezwykłe talenty literackie, tworząc historię, która zostanie w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Podsumowując, "Sekret belfra" to nie tylko kryminał, ale także głęboka opowieść o ludzkich losach, miłości, stracie i poszukiwaniu sensu życia. Agnieszka Kaźmierczyk udowadnia swoje mistrzostwo w kreowaniu złożonych postaci oraz trzymającym w napięciu fabule. Ta książka z pewnością zasługuje na uwagę wszystkich miłośników dobrej literatury kryminalnej.

- Tyle wiadomo, że nic nie wiadomo -

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.
Było to nielada wyzwanie, aby poznać część Jej twórczości.
Czytałam tą książkę przez kilka dni. Początek był dla mnie dość męczący. Nie mniej, im dalej wkręcałam się w historię, to nawet niezła akcja zaczęła się rozkręcać.
Tutaj od razu przyszedł mi na myśl film pt. "Mikey" z 1992 roku. To historia o chorym psychicznie chłopcu, który okazał się być seryjnym mordercom. Nawet mnie zaintrygował ten podobny wątek jak i zachowanie było zbliżone do roli filmowego aktora. Niemal przez połowę historii była tu dość twarda teza co do zbrodni i jego sprawcy. Bumm...
Dostajemy tutaj wiele nagłych zwrotów akcji. Prawie wszystkie teorię, przemyślenia gliniarzy, czy też zachowania postaci były łatwe do przewidzenia. Już czytając byłam w stanie uprzedzić w myślach niektóre fakty, odkryć co będzie dalej.
Mamy tu do czynienia z thillerem psychologiczym od 16 lat. Autorka w tej książce nie tylko przedstawia nam realia ślęczenia nad sprawą. Dostaliśmy tu także fragmenty, gdy gliniarze tzw. docierali się i zaprzyjaźniali się jak np. zostało to podsumowane w ostatnim rozdziale.
Śmiem się nie zgadzić z innymi, że jest to zakończenie otwarte.
Ciekawy był fragment legendy o czarownicach i sabatach. Powiązania z Górą Ślęża, Łysą Górą mimo, że był to tylko taki dodatek służący jak odskocznia od męczącego ich tematu.
Trop prowadził od województwa pomorskiego do małopolskiego. (To mogę zdradzić 😝)
Ogólnie nazbyt przewidywalna lektura. Jak się już niemal na stałe siedzi w temacie - Thriller/ Kryminał, to mało co już człowieka zaskakuję. Mimo wszystko, to jednak polecam wszystkim, aby przeczytali tą książkę.
Moja ocena to 7/10
Dziękuję wydawnictwu Waspos za ponowne zaufanie.

"- Im mniejsza społeczność, tym więcej tajemnic zostaje po cichu pogrzebanych. [...]"
"[...] Ponoć odrzucona kobieta jest bardziej niebezpieczna niż seryjny morderca. [...]"
"[...] Diabeł tkwi w szczegółach. [...]"

- Tyle wiadomo, że nic nie wiadomo -

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.
Było to nielada wyzwanie, aby poznać część Jej twórczości.
Tutaj od razu przyszedł mi na...

Sekret Belfra

Głównym bohaterem książki jest bardzo dobry i oddany policjant ,który pragnie już zakończyć swoją karierę .
Jacek Markowski niedawno stracił żonę
Od tego czasu nie jest w stanie wrócić do rzeczywistości
Nic już go nie cieszy i nie daje mu satysfakcji ani szczęścia
Nawet jego ukochana praca
Do emerytury zostało mu bardzo niewiele
Chciał przeczekać ten czas jednak przydzielono mu sprawę na odchodne
Bardzo skomplikowana, mogłoby się wydawać że bez rozwiązania
W dodatku do pomocy przydzielono mu młodego i czasem zbyt ambitnego chłopaka
Dlaczego ta sprawa jest tak skomplikowana? Ponieważ na plaży znaleziono ciało kobiety
Nikt nie jest w stanie ustalić jej tożsamości ponieważ nie ma przy sobie żadnych dokumentów ani co dziwne lini papilarnych
Z początku wygląda to na zwykły zbieg okoliczności
Jednak z czasem wychodzi na jaw że jest to zdecydowanie zaplanowana akcja która łączy sie z wieloma innymi sprawami
Co chwilę odnajdujemy jakieś nowe tropy
Między innymi wyszyty numer telefonu w kieszeni ofiary
Czy tajemnicza kartka
Autorka nie byłaby sobą gdyby nie wyciągnęła z tej historii całego potencjału
W między czasie w innej miejscowości swoje życie toczy Tomasz
Nauczyciel mąż i ojciec
Jednak nie z wyboru
Mimo chęci nie jest w stanie zmienić swojego życia przez warunek postawiony dawno temu przez swoją żonę
Nie może on od niej odejść
Pewnego dnia do szkoły w której uczy dołącza pewien chłopiec który od razu stwarza problemy
Na tyle poważne że w ich życiu pojawiają się śledczy
Nie byle jacy a dokładnie ci których opisałam wyżej
Z czasem wyjdzie na jaw że nowy uczeń i nauczyciel mają swoje za uszami
Jak prawie każdy w tej historii
Obie te sprawy złącza się w jedną co rozjaśni nam nieco spojrzenie na nią trzeźwo
Mówiąc szczerze nie łatwo będzie dojść do rozwiązania tej sprawy
Ale naprawdę warto
Można przez chwilę poczuć się jak śledczy

Podczas czytania wylejecie wiele łez i niejednokrotnie złapiecie się za głowę ze zdumienia
Książka jest naprawdę świetna
Skłamała Bym gdybym nie powiedziała że jest to jedna z najlepszych książek o tematyce kryminalnej jaką czytałam

Sekret Belfra

Jacek Markowski niedawno stracił żonę
Od tego czasu nie jest w stanie wrócić do rzeczywistości
Nic już go nie cieszy i nie daje mu satysfakcji ani szczęścia
Nawet jego ukochana praca
Do emerytury zostało mu bardzo niewiele
Chciał przeczekać ten...

To już moje kolejne spotkanie z twórczością Agnieszki Kaźmierczyk. Pierwsza książka, która trafiła w moje ręce "Miasto samobójców" zrobiła na mnie niesamowite wrażenia, a czytelnicy w naszej bibliotece chętnie po nią sięgają.
To miała być ostatnia sprawa inspektora Jacka Markowskiego, a potem już tylko zasłużona emerytura. Do sprawy zostaje przydzielony Kacper Pajdowicz - młody, nieokrzesany i ambitny. Markowski nie przepada za nim. Policjantom trafia się sprawa kobiety z plaży jak mówią o niej media. Sprawa niesamowicie trudna. Kobieta bez linii papilarnych, brak jakichkolwiek tropów i ciężko ruszyć dalej ze śledztwem, a wkoło mnoży się co raz więcej niewiadomych. Jedyny ślad to zaszyty w marynarce kobiety nieaktywny numer telefonu i kartka z tomiku poezji. Z czasem pojawiają się pierwsi podejrzani i każdy z nich miał motyw by zabić bezimienną kobietę.
Tomasz Chmiel to nasz tytułowy belfer, nauczyciel historii, który znalazł się na tym etapie życia, że nic go nie cieszy, nawet małżeństwo nie jest takie jak powinno być, zapracowana żona, która wypomina mężowi błąd z przed lat. Co skrywa belfer? Na domiar złego w szkole pojawia się nowy uczeń Borys, który tak jakby od początku obrał sobie za cel swojego wychowawcę Tomasza. Co łączy ich wszystkich z kobietą z plaży?
Co to była za historia. To już druga powieść autorki, która mnie zaskoczyła. Mała objętość, a tyle treści. Bez zbędnych opisów brniemy w historię, odkrywamy kolejne zagadki i zastanawiamy się kto to zrobił. Napiszę Wam od razu...nie próbujcie bo nie zgadniecie.
Pomysł i fabuła poprowadzone w rewelacyjny sposób. Na początku nie ma nic, żadnego punktu zaczepienia, a z czasem dochodzi tyle podejrzanych, że nie sposób wytypować tego jedynego. Autorka potrafi niesamowicie budować napięcie i łączyć ze sobą wątki, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. Przy książkach Agnieszki Kaźmierczyk nie ma nudy.
"Sekret belfra" zrobił na mnie niesamowite wrażenie chociaż zakończenie pozostawiło pewien niedosyt, to nie było to czego oczekiwałam.

Będący u schyłku swej kariery zawodowej inspektor Jacek Markowski zostaje skierowany do sprawy śmierci tajemniczej kobiety znalezionej na nadmorskiej plaży. Nie posiadająca żadnych dokumentów, a co najważniejsze nawet linii papilarnych, denatka jest nie lada zagadką. Sprawy nie ułatwia fakt, że Markowski musi zająć się nią w towarzystwie młodego aspiranta Kacpra Pajdowicza, za którym mężczyzna osobiście nie przepada. Po wnikliwej analizie jedyny trop, którym okazuje się storna z tomiku wierszy, będącego niezwykłą rzadkością, kieruje ich do malowniczej wsi na Małopolsce. Na miejscu okazuje się, że krąg podejrzanych jest dość spory, od szanowanej pani okulistki, do nauczyciela z powołania. Kto mogły chcieć śmierci tajemniczej kobiety? Kim tak właściwie ona jest? Jaką tajemnicę skrywa skromny nauczyciel? Czy Markowskiemu i Pajdzie uda się znaleźć winnego zbrodni?
Na te i szereg innych pytań odpowiedzi znajdziecie czytając te historię ☺️

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, czy udane?
Ależ oczywiście!
Ta historia już od pierwszych stron jest jedną wielką zagadką. Bohaterowie, jak i szereg wydarzeń w jakie zostają uwikłani jest dokładnie przemyślany. Autorka do ostatniej chwili trzyma nas w niepewności i nawet przez moment nie możemy zakładać że znamy finał tej historii. Sposób w jaki przedstawione są wydarzenia stopniowo odkrywa przed nami kolejne tajemnice, a tych tu nie brakuje. Dlatego mogę polecić tę historię każdemu miłośnikowi kryminalnych zagadek. Nie będziecie się nudzić. Sama na pewno jeszcze nie raz sięgnę po twórczość autorki 😉

Ostatnio miałam okazję przeczytać kolejną książkę spod pióra Agnieszki Kaźmierczyk pt. "Sekret belfra". To zdecydowanie historia z ogromnym potencjałem... Czy wykorzystany? Przekonajcie się sami :)

Po śmierci żony, Jacek Markowski traci zapał i chęci do pracy. Odlicza dni do emerytury... Niestety nie będzie mu dane spokojne "przeczekanie", bo właśnie zostaje mu przydzielona sprawa "kobiety znad morza". Okazuje się, że jej śmierć nie jest przypadkowa. Wszyty w kieszeń tajemniczy numer telefonu oraz kartka z tomiku poezji mają zaprowadzić śledczych do potencjalnego zabójcy. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że kobieta nie posiada linii papilarnych...

Równolegle poznajemy również Tomasza, który pracuje jako nauczyciel. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i mąż Jagody. Nie mają łatwego życia, zawarty pakt zmusza ich do trwania przy swoim boku...
Gdy do szkoły Tomasza trafia nowy uczeń, Borys, wszystko zaczyna się komplikować. Pojawiają się śledczy.

Nie trudno się domyślić, że sprawy w pewien sposób się połączą.
Bardzo podobali mi się bohaterowie tej historii. Nie wszystkich polubiłam, a tym bardziej nie chciałabym ich spotkać na swojej drodze, jednak to jak zostali przedstawieni, ich rys psychologiczny zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Zawiła fabuła sprawiła, że byłam wodzona za nos, a odgadnięcie zagadki nie należało do najprostszych. Każdy z każdym się znał, czasem bliżej niż powinien.

Dla mnie wszystkiego było trochę za dużo, ale w ogólnym rozrachunku historia bardzo mnie zaintrygowała i czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem... Byłam bardzo ciekawa jak zakończy się ta historia. Trochę się rozczarowałam, bo liczyłam, że wbije mnie w fotel, tymczasem ... "wiem, że nic nie wiem"...

Tajemnice, intrygi, choroba psychiczna, ból i cierpienie. To wszystko znajdziecie w książce pt. "Sekret belfra". Zachęcam do przeczytania.

„Sekret Belfra ” – Agnieszka Kaźmierczyk Było to moje pierwsze spotkanie z warsztatem tej pisarki. Książkę dostałem na prezent od koleżanki, która załatwiła mi wersję tej książki z dedykacją autorki 🙂

Na plaży zostaje znalezione ciało kobiety. Śledztwo zostaje powierzone Inspektorowi Jackowi Markowskiemu, który w najbliższym czasie ma odejść na emeryturę. Rozwiązania sprawy nie ułatwiają brak śladów na miejscu zdarzenia i trudności w ustaleniu tożsamości ofiary... Jednocześnie pewien nauczyciel dostaje pod opiekę ucznia z problemami. Mężczyzna z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczony przez ucznia... Czy te dwa wątki się ze sobą łączą? Co odkryją Policjanci?

Autorka postawiła tu na życiową sprawę kryminalną. Niezwykle intrygująca konstrukcja fabuły sprawia, że czytelnik jest nieustannie zaskakiwany. Poszlaki pojawiające się na każdym kroku prowadzą do kolejnych niewiadomych, zmieniając kierunek śledztwa. Autorka zręcznie podszywa mylące tropy, sprawiając, że nawet doświadczonemu czytelnikowi trudno odgadnąć rozwiązanie.

Czytając książkę pojawiła się banan na mojej twarzy, ponieważ autorka przedstawia tu jednego pobocznego bohatera, który ma na imię i nazwisko takie samo jak ja czyli Norbert Kamiński 🙂 A kim jest ten bohater musicie przeczytać 🙂

W książce na początku był pomylony czas akcji, znalazłem dwie literówki, które zmieniały kontekst zdania (nie wiem jak w dzisiejszych czasach jest to dopuszczalne, jeszcze przez korektorów). Jest tu też druga ukazana śmierć i dziwiło mnie brakiem prokuratora. Poza tymi wadami, dla mnie jest to udana książka 🙂 nie ma zachwytu Wow.

Jeśli lubicie kryminały pełne sekretów, nieoczywistych tropów bądź nieustannych zwrotów akcji, ta książka jest zdecydowanie dla Was bo to historia jest fajna.

Moja ocena jako zwykłego zjadacza chleba to: mocna 7/10

📓 139/2023 (23) #recenzjapatronacka
[współpraca reklamowa]
Czy lubisz kryminały i thrillery?
Jeśli tak, to ta książka jest dla was. Wciąga od pierwszej strony do ostatniej. "Sekret Belfra" autorstwa Agnieszki Kaźmierczyk to kolejna udana historia, która utrzymuje wysoki poziom, charakterystyczny dla twórczości tej pisarki. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być partonką tej wspaniałej historii 🥰
Fabuła książki skupia się wokół Jacka Markowskiego, doświadczonego policjanta planującego odejście na emeryturę. Po śmierci żony nie potrafi odnaleźć się w samotnej rzeczywistości. Kiedy komendant powierza mu ostatnią sprawę, inspektor czuje się przytłoczony, zwłaszcza gdy przydziela mu do pomocy młodego i ambitnego Kacpra Pajdowicza.
Kobieta znaleziona martwa na plaży staje się centralnym punktem śledztwa. Bez tożsamości, bez linii papilarnych, bez tropów - historia staje się zagadką, której rozwiązanie wymaga nie tylko umiejętności detektywistycznych, ale również zastosowania wyobraźni i otwartego umysłu. Agnieszka Kaźmierczyk doskonale kreuje bohaterów, nadając im wiarygodność i głębię.
Niezwykle intrygująca konstrukcja fabuły sprawia, że czytelnik jest nieustannie zaskakiwany. Poszlaki pojawiające się na każdym kroku prowadzą do kolejnych niewiadomych, zmieniając kierunek śledztwa. Autorka zręcznie podszywa mylące tropiki, sprawiając, że nawet doświadczonemu czytelnikowi trudno odgadnąć rozwiązanie.
Pani Agnieszka doskonale manipuluje napięciem w trakcie rozwoju historii. Atmosfera sięga wręcz zenitu, a czytelnik wciągany jest w wir wydarzeń. Autorce udało się stworzyć nie tylko kryminał pierwszej klasy, ale również poruszającą opowieść o ludzkiej psychice.
W rozmowie z autorką dowiedziałam się, że przesłanie książki to uświadomienie czytelnikom, że pozory bywają mylące. Idealne małżeństwo, wzorowy policjant czy wspaniały nauczyciel - to tylko fasada, za którą skrywają się tajemnice i błędy. W "Sekrecie Belfra" udaje się jej przekazać tę istotną lekcję.
Zachęcam do sięgnięcia po tę niezwykłą historię, która nie tylko pozwoli wam wziąć udział w spektakularnym śledztwie, ale również skonfrontuje was z tematami zdrady, zemsty, toksycznych związków i chorób psychicznych. Zakończenie pozostawia wiele miejsca dla interpretacji, co z pewnością skłoni do refleksji i konstrukcji własnych wniosków.
Dziękuje wydawnictwu i autorce za egzemplarz do recenzji 🙂
#sekretbelfra #agnieszkakaźmierczyk #kryminał #thriller #nowaksiążka #recenzja książki #patronatmedialny #wydawnictwowaspos #intryga #książkipolecone #czytelnictwo #książka2023 #zagadkakryminalna #sensacja #książkamiesiąca #lubięczytać #niesamowitafabuła #czytampolskieautorki #recenzjapatronacka #premieraksiążki

📓 139/2023 (23) #recenzjapatronacka
[współpraca reklamowa]
Czy lubisz kryminały i thrillery?

Sekret belfra - Agnieszka Kaźmierczyk

Jacek Malinowski planuje odejść na emeryturę.
Właśnie ma do rozwiązania ostatnia sprawę, do pomocy przydzielają mu Kacpra Pajdowicza- który nie zyskuje sympatii Malinowskiego gdyż tamten dostał się do policji przez znajomosci.

Kobieta z plaży. Tak mówią o niej media. Elegancko ubrana, nie wiadomo kto to jest, a na domiar wszystkiego kobieta nie posiada linii papilarnych. Jedyna wskazówka to wszyty w kieszeń numer na kartę który jest nie aktywny oraz kartka wyrwana z tomiku paryskiego poety. Brak tropów, brak czegokolwiek a jedynie wielka niewiadoma.

Policjanci próbują dość do ładu i poskładać historie, która nie trzyma się całości… wkrótce jednak nastąpi przełom… ale czy na pewno?

To było moje pierwsze spotkanie z autorka. „Sekret belfra” rozbudził moje zainteresowanie i chęć poznania historii oraz motywów sprawcy/sprawców. Jednakże mimo fantastycznie rozbudowanych postaci, mylenia tropów, błędnych wskazówek, a także ciekawego profilu psychologicznego postaci na końcu ta iskra zgasła jak by ktoś wiadrem chlupnął. Zakończenie, a raczej jego brak totalnie zwaliło mnie z nóg. Nie lubię otwartych zakończeń w tego typu książkach, i szczerze mówiąc jestem trochę zdegustowana podejściem autorki do takiego zabiegu.
Historia miała tak duży potencjał żeby to - kolokwialnie mówiąc - spartoczyć! No wiec na końcu nie dowiadujemy sie niczego. Niemniej jednak jeśli autorka zdecyduje sie na kontynuowanie- a w tym przypadku tak powinno być- to przeczytam, bo muszę wiedzieć jak ta sprawa sie skończy.
oceniając całość z pominięciem otwartego zakończenia ta książka to naprawdę świetny kryminał dający smaka na więcej!
Wiec jeśli lubisz otwarte zakończenia i sprawy trudne do rozwiązania z modus operandi który jest zaskakujący i zmienny to „Sekret belfra” jest dla ciebie :)
Współpraca Wydawnictwo WasPos

Sekret belfra - Agnieszka Kaźmierczyk

Jacek Malinowski planuje odejść na emeryturę.

Zwłoki znalezione na plaży, podmienione dzieci, wyrwana strona perskiej poezji, toksyczna mamusia, miłosny trójkąt i dochodzenie z niczego, złożyły się na ten rasowy kryminał.
W miarę rozwoju śledztwa wychodzą coraz to nowe wątki, które zmieniają kierunek śledztwa. Niestety dochodzeniowcy dysponują tylko poszlakami, a żeby postawić zarzut powinny współistnieć z twardymi dowodami zbrodni.
Podejrzenia najpierw padają na kochanka denatki, później na żonę kochanka i dalej na żonę byłego męża. Ha, brzmi skomplikowanie, nic z tych rzeczy, bo przez fabułę się płynie, tym bardziej, że okrasza ją duet składający się z dojrzałego inspektora i rzutkiego, przystojnego aspiranta, który trafił do firmy dzięki mocnym plecom.
Ja też wytypowałam sprawcę i.... zostałam zaskoczona, ale nie sprawcą ale jego brakiem 😲 Taki finał bez finału?

cytat: "Ponoć odrzucona kobieta jest bardziej niebezpieczna niż seryjny morderca".

• Współpraca z wydawnictwami/autorami
  • Kryminał
  • Ebook do kupienia

Dodaj cytat z książki Sekret belfra