Bracia Vega

Okładka książki Bracia Vega Lars Lenth
Okładka książki Bracia Vega
Lars Lenth Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Leonard Vangen (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Leonard Vangen (tom 3)
Brødrene Vega
Wydawnictwo Literackie
2020-03-11
2020-03-11
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
literatura norweska

Uważajcie co jecie. Może jednak śledzia, nie łososia? A poza tym lekko (mimo, że tematy nie najśmieszniejsze),z dystansem, z poczuciem humoru i mrugnięciem do czytelnika.
Świetna lektura na ponury wieczór.
Jedyny zgrzyt - dlaczego ktoś zaklasyfikował to jako thriller?
Ale to już zarzut nie do autora i nie do książki. Polecam

Świetna lektura na ponury wieczór.
Jedyny zgrzyt - dlaczego ktoś zaklasyfikował to jako thriller?
Ale to już zarzut nie do autora i nie do książki. Polecam

Książka przez większość czasu jest ... nudna. Powtarzane co chwila podobne historie, niezbyt wyraziste postacie, które niczym nie zaskakują. Całość rozkręca się pod koniec, żeby po chwili w zasadzie się wyjaśnić (bez żadnych zaskoczeń, twistów). Po przeczytaniu do zapomnienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobała mi się. Chyba lekka jak na thriller, ale dla mnie wystarczająco trzymająca w napięciu. Ciekawy motyw z nadużyciami przy hodowli łososi sprawił, że jeszcze bardziej będę się przyglądać temu, co jem. Tylko ten główny bohater taki jakiś... nieprzekonujący. Być może można go było lepiej poznać w dwóch pierwszych częściach, ale nie czytałam.

Słabe, antyreklama łososi z Norwegii. Czyli nie jedzcie łososi bo są za tanie i szprycowane chemią. Łosoś powinien być drogi i od święta. To zrozumiałe, ale żeby pisać o tym thriller...

• Norwegia
  • 03 2020