Furia wikingów

Okładka książki Furia wikingów Daniel Komorowski
Okładka książki Furia wikingów
Daniel Komorowski Wydawnictwo: Replika Cykl: Furia wikingów (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Furia wikingów (tom 1)
Replika
2020-02-11
2020-02-11
wikingowie

Jako pasjonat opowieści wzbogaconych o elementy mitologiczne, z dużym zainteresowaniem sięgnąłem po ten tytuł, szukając zarówno rozrywki, jak i wiedzy o świecie nordyckich legend.

Książka zabiera nas w surowe i mroźne krainy Skandynawii, gdzie życie codzienne splata się z pragnieniem wiecznej chwały i honoru. Przez pryzmat przygód Ragnara i jego synów, Komorowski oferuje czytelnikom nie tylko historię o podbojach i bitwach, ale także głęboki wgląd w kulturę i wierzenia wikingów. Co szczególnie mnie urzekło, to sposób, w jaki autor potrafił ożywić mitologię nordycką, czyniąc ją niemal namacalną dla czytelnika.

Fabuła książki jest niezwykle dynamiczna. Od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, które pędzą z zawrotną prędkością, nie pozwalając na moment nudności. To, co wyróżnia "Furię Wikingów" na tle innych książek o podobnej tematyce, to bez wątpienia złożoność postaci. Ragnar, Ivar oraz pozostali bohaterowie przedstawieni są w sposób wielowymiarowy, co pozwala czytelnikowi na nawiązanie z nimi głębszej emocjonalnej więzi.

Daniel Komorowski z dużą biegłością operuje mitologią, splatając ją z losami swoich postaci. Jako czytelnik, byłem zafascynowany tym, jak legendy nordyckie zostały wplecione w fabułę, nadając jej unikalnego charakteru i głębi. Warto też zauważyć, że książka nie ogranicza się jedynie do przedstawienia postaci męskich – postacie kobiece również są wyraziste i mają znaczący wpływ na rozwój wydarzeń.

Oprócz wartkiej akcji i mitologicznych wątków, "Furia Wikingów" oferuje również przemyślenia na temat honoru, lojalności i rodziny. Relacje między bohaterami są skomplikowane i ewoluują wraz z fabułą, co sprawia, że książka zyskuje dodatkową głębię psychologiczną.

"Furia Wikingów" Daniela Komorowskiego to lektura, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom mitologii nordyckiej, ale wszystkim tym, którzy szukają w literaturze emocji, przygód i niezapomnianych postaci. To książka, którą czyta się jednym tchem, a po zakończeniu pozostaje się z niecierpliwością oczekującym na kolejne tomy. Gorąco polecam każdemu, kto gotów jest zanurzyć się w fascynujący świat dawnych wojowników i bogów.

Pierwsze spotkanie z autorem. Spodziewałem się czegoś więcej. Fabuła prosta i płytka. Próby wprowadzenia jakiejkolwiek intrygi wyglądały jak by były wysadzane na siłę. Dialogi bardzo sztuczne i jałowe. Książka zupełnie nie porywająca. Doczytałem do końca, jednak w bólach.

Idealna książka dla fanów serialu i ogólnie wierzeń i świata wikingów.Ivar,Ragnar, Halfdana, Bjorn,super napisane postaci.

Wątek Ivara i Amiry zaskakujący,bałam się o jej losy.

Podoba mi się ta ciągła walka wikingów,podboje, wyprawy ale inteligencja i spryt jakie wykazują.

Wątek Ivara i Amiry zaskakujący,bałam się o jej losy.

Czytam wszystkie książki o wikingach, jakie pojawiają się na rynku. Szkoda tylko, że jest ich tak mało. Na szczęście jest ktoś taki jak Daniel Komorowski, który przybył ze swoją „Furią wikingów”.

Jakie to było dobre. Ogromnie dobrze spędziłam z nią czas. Nietuzinkowe postaci, które raz się lubi, by po kilku rozdziałach zmienić swe podejście i ich nienawidzić.

Ivar to gwiazda książki, która czuję, że w kolejnych pokaże jeszcze więcej.

Lekkie pióro sprawia, że przez karty powieści płynie się niczym po oceanie. Plastyczne opisy walk sprawiają, że czuje się jakby brało udział w bitwach razem z wojownikami.

Bardzo mocno polecam lekturę osobą, które lubią dynamiczne książki.

Ivar to...

Bardzo toporny styl, fabuła prosta, postacie nieciekawe... ciężko się to czyta.

Bardzo toporny styl, fabuła prosta, postacie nieciekawe... ciężko się to czyta.

Uwielbiam historię Wikingów. Tą książkę jednak ciężko mi się czytało. Po pierwsze przez to, że uparcie powracały sceny z serialu, które były inne. To jednak mój problem. Autor stworzył swoją historię, mógł sam wymyślić przygody bohaterów i to zrobił. Ale jednak całość wypadła słabo. Przepraszam pana Daniela, to tylko moja opinia osoby która nawet nie lubiła w szkole języka polskiego, ale język, sposób budowania zdań, płytkie i niepotrzebne dialogi, to czyni książkę słabą. Do tego opisy bez emocji. Opisy zdrad czy tortur w sposób jakby się mówiło o pogodzie. Nie poczułam trudu walki, cierpienia rannych, ciężaru zdrady. Widzę, że kolejne tomy są coraz lepiej oceniane. Ja jednak sobie odpuszczę.

⚔︎⚔︎⚔︎ „Wikingowie nie mają słabości i nigdy nic im nie dolega”.

⚔︎⚔︎⚔︎ Ja lubię sięgnąć po nowe. Nieznane. Wikingowie to dla mnie temat dość obcy, znany jedynie z ekranu telewizora, więc z wielkim zaciekawieniem sięgnęłam po po pierwszy tom z serii od @danielkomorowsjj.

⚔︎⚔︎⚔︎ Śledzimy losy odważnego Ragnara i jego synów, głównie Ivara. Ich walce o utrzymanie władzy i podbojach. Ragnar marzy o chwale, więc wybierzemy się w dalekie wyprawy, stoczymy wiele bitw, rodzinne problemy również się pojawią. Będzie krew, rywalizacja i planowanie. Autor przybliży nam życie i kulturę wikingów.

⚔︎⚔︎⚔︎ „Każdy będzie się nas bał, a my będziemy robić swoje”.

⚔︎⚔︎⚔︎ Początek był dość mozolny mamy do zapamiętania dużo imion, ale później już łatwo zapamiętać, kto jest kim. W miarę jak fabuła przyspieszy zaczęłam się wczuwać w klimat powieści i, szczerze mówiąc, bawiłam się dobrze, bohaterowie bardzo wyraziści, najbardziej polubiłam Ragnara i jego syna Ivara.

⚔︎⚔︎⚔︎ Powieść nie skupia się tylko na aspektach wojny i bitew, ale także na relacjach międzyludzkich, intrygach i zazdrościach, dużo się działo w tej książce, wyprawa, walka – powrót z wyprawy, i tak kilka razy, między tymi wydarzeniami dodatkowe intrygi i kolejne niespodzianki. Akcja jest bardzo dynamiczna, jak i wikingowie. To duży plus, bo ciężko się oderwać. Ale trzeba to lubić, bo dzieje się naprawdę dużo, ciągle 100% akcji.

⚔︎⚔︎⚔︎ „On nie bał się dosłownie niczego, w całej Skandynawii nie było drugiego tak dzielnego i nieustraszonego wojownika jak on”.

⚔︎⚔︎⚔︎ Ragnar był przywódcą z krwi i kości. Imponował mi, choć czasami można było uznać go za wariata. Odważnego furiata. Jego charakter był wykreowany bardzo realistycznie – choć ja z nam wikingowie tylko z serialu, tutaj miałam wrażenie, że są jeszcze bardziej prawdziwi. Nieugięci. Jak sobie coś postanowią, to idą po trupach do celu. Miałam wrażenie, że są też nieśmiertelni. 😁

⚔︎⚔︎⚔︎ „- A co z gniewem? Nadal cię nie opuszcza? – Jego mam pod dostatkiem. Kieruję mną podczas walki, dodaję sił. Kiedy jestem zły, nie mam sobie równych”.

⚔︎⚔︎⚔︎ Synowie = duża rywalizacja, a największą pomiędzy najstarszymi, na każdym kroku było widać, że są „zazdrośni”, każdy chciałby tronu, wielkiej władzy. Ivar był bezlitosny, myślę, że był gorszy od ojca. Przerażał, ale też w jakiś sposób fascynował.

⚔︎⚔︎⚔︎„Bardzo cierpiał, lecz nie okazał słabości. Wikingowie nigdy jej nie okazuje, a tym bardziej na łożu śmierci…”.

Każda bitwa dostarczy wielu wrażeń, przeleje się krew, opisy były praktyczne, nie rozwleczone na kilka stron, nie wybijałam się z rytmu fabuły.

⚔︎⚔︎⚔︎ „Pomszczę cię, a ojciec i Ubbe w wyniku cierpień, jakie im wyrządzę, będą błagać o litość i śmierć, lecz nie zlituje się nad nimi”.

Rodzinne rozterki mnie bardzo intrygowały. Ich świat miał swoje zasady i często Rangar jako ojciec był według mnie zimny i oschły, ale miał też swoją chwilę, w której zrobiło mi się ciepłej na sercu. Tutaj początkowy wątek mnie bardzo zaskoczył. Dbał o swoje dzieci w swój specyficzny sposób, ale wychował silnych, odważnych i inteligentnych synów, (choć o jednym nie wspomnę).

⚔︎⚔︎⚔︎ „Żeby był wielkim wojownikiem, nie wystarczy dobrze walczyć (…) Trzeba umieć myśleć szybciej od przeciwnika. Trzeba być lepszym pod każdym względem”.

⚔︎⚔︎⚔︎ „Furia Wikingów” przeniesie was w brutalny świat, pełen niebezpieczeństw. Klimat was porwie i poczujecie się jak w dobrym filmie! Widać gołym okiem, że autor ma dużą wiedzę i umiejętnie pokazał to w tej historii. Jeśli cenicie sobie taki klimat, to na pewno się nie zawiedziecie.

⚔︎⚔︎⚔︎ „Wikingowie nie mają słabości i nigdy nic im nie dolega”.

Daniel Komorowski w książce " Furia Wikingów " przedstawia nam brutalne i krwawe przygody Ragnara i jego synów.
Pióro autora niezwykle umiliło czytanie. Książka nie należy do najcieńszych, lecz styl pisania autora powoduje, że nie wiadomo kiedy kończymy książkę 😅
Jest to zdecydowany "must have" dla osoby, która pokochała serial "Wikingowie". Książka jest przepełniona podróżami, podbojami, krwawymi scenami- czyli wszystkim, co wiąże się z wikingami.
Cudowna. Napewno sięgnę po kolejny tom.
Polecam
pozytyvniezakrecona

Od kilku lat jestem zakochana w mitologii nordyckiej. Fascynuje i intryguje mnie na każdym kroku. W Furii Wikingów mamy przedstawioną historię Ragnara - króla Danii oraz jego synów podczas najazdu na państwo frankijskie.

Nie będzie to lektura dla każdego. Autor nie oszczędza nam pikantnych szczegółów. Wikingowie są brutalni, żądni krwi a śmierć w walce to dla nich szczyt pragnień. Tylko tak mogą trafić do bram Walhalli gdzie będą pić miód z Odynem i Thorem. Najeżdżając na obce tereny mordują, okaleczają, gwałcą i plądrują bez żadnych zahamowań. I już w tym miejscu powinniście być zachęceni, lub wręcz przeciwnie. Autor ożywił bohaterów do tego stopnia, że ja czytając widziałam w głowie szalony uśmiech Ivara. Podobało mi się to. Chociaż portal lubimyczytać.pl określa gatunek jako powieść historyczna to nie będziecie się nudzić. Akcja uderza nas z każdej strony. Bardzo serdecznie wam polecam.

Bardzo dobrze spędzone trzy wieczory z tą książką za mną. Historia Ragnara i jego synów wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Z pewnością będę czytał kolejne tomy.
Dobrze skrojone postaci, ciekawie i z rozmysłem przedstawione ich charaktery. Każdy bohater jest inny, co bardzo cenię.
Na plus utarczki słowne zwłaszcza między Halfdanem i Ivarem, relacja Ragnara z synami, no i poszczególne wątki, które wciągają i dynamizują książkę.

• Powieść historyczna

Daniel Komorowski Furia wikingów Zobacz więcej