Dziennik: Zagadkowa podróż

Okładka książki Dziennik: Zagadkowa podróż Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski
Okładka książki Dziennik: Zagadkowa podróż
Michał GołębiowskiWojciech Grajkowski Wydawnictwo: FoxGames literatura dziecięca
literatura dziecięca
FoxGames
2020-01-29
2020-01-29
dla dzieci zagadki książka paragrafowa

Okładka książki Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas Michał Gołębiowski, Wojciech Grajkowski
Dziennik: Zaga... Michał Gołębiowski,...
Okładka książki Bachor Wojciech Grajkowski, Katarzyna Nowakowska, Anna Rączkowska, Dominika Węcławek
Bachor Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Zęby Wojciech Grajkowski, Wojciech Stachyra
Zęby Wojciech Grajkowski...

Książka czytana na wakacjach przez babcię wnukom w wieku 8 i 10 lat. Chłopcy rozwiązywali zagadki i z ciekawością sprawdzali na mapach przemieszczanie się bohaterów książki po świecie.
Zagadki w przeróżnych formach. Wyobraźnia dzieci była mocno pobudzona i przygodami i zagadkami.
Chcieli jeszcze i jeszcze. Informacja na końcu książki, że jest druga część tych przygód była radosną wiadomością.

Ciekawa książka dla młodego czytelnika, pełna zagadek i zadań do zrobienia.
Co najważniejsze - dzieci ją uwielbiają!!
Polecam.

Ciekawa książka dla młodego czytelnika, pełna zagadek i zadań do zrobienia.
Co najważniejsze - dzieci ją uwielbiają!!
Polecam.

Bardzo fajna
Ciekawe zagadki i bardzo śmieszna wydra.

Bardzo fajna
Ciekawe zagadki i bardzo śmieszna wydra.

Świetna książka z zagadkami dla dzieci. Zagadki są spójne i logiczne. Nie wymagają żadnej wiedzy, wystarczy, że dziecko ruszy głową i trochę samo pokombinuje.

Fabularnie, intryga jest prosta. Ot, dwójce rodzeństwa zostaje skradziony robot, który wymyśla zagadki na podstawie tego, co aktualnie widzi i im je wysyła. Dzięki temu para naszych bohaterów podąża śladem złodziejaszka, rozwiązując po drodze 40 zagadek logicznych. Niestety książka jest zaledwie pierwszą częścią i przygoda ocina się w najciekawszym momencie. Za duży minus postrzegam, że bo nigdzie na okładce nie ma o tym informacji.

Książka nie wymaga telefonu, aplikacji i stałego dostępu do internetu. To z kolei uważam za duży plus. Ma swój system jednej podpowiedzi do każdej zagadki, oraz podobny do sprawdzania poprawności odpowiedzi. Gdyby natomiast to nie wystarczyło, na końcu każdego rozdziału, rozwiązania są zapisane do góry nogami. Niestety, dwukrotnie natknąłem się na to, czego potwornie nie lubię i znieść nie potrafię. Mianowicie zamiast odpowiedzi, była tylko instrukcja jej zdobycia. Irytuje mnie w życiu, gdy coś nie jest tym, czym miało być.

Natomiast ta książka ewidentnie jest tym, czym miała być. Sporo tekstu do czytania, sporo ciekawych zagadek, sporo zabawy. Polecam!

Swietna książka z zagadkami dla dzieci i młodzieży, która otwiera mysł dorosłego. Tak, tak. Usiądźcie do lektury razem z dziećmi, a jestem pewna, że tropienie porywacza robota po całym świecie i Was nie raz zaskoczy.

• Dziecięce - (3) na przyszłość
  • Brak pieczątki