Bachor

Wojciech GrajkowskiKatarzyna Nowakowska Wydawnictwo: Krytyka Polityczna poradniki dla rodziców
Krytyka Polityczna
poradnik czarny humor antyporadnik dziecko rodzicielstwo
poradniki dla rodziców
poradnik czarny humor antyporadnik dziecko rodzicielstwo

Poradnik? Dobre sobie! Dawno nie czytałem tak "przegiętej" książki. Autorzy jadą po wszystkich i wszystkim do tego stopnia, że czasami sami się w tym gubią.

Mimo wszystko jest to przydatna książka. Dobrym pomysłem jest podział na krótkie, konkretne rozdziały. Żarty się nie powtarzają, w większości śmieszą - z żoną ubawiliśmy się do łez momentami!

Słowem, potencjał...

Niby fajnie, niby śmiesznie, ale momentami trochę na siłę. Paradoksalnie ciężko mi się to czytało, mimo że filozofia wrzucenia na luz jako rodzic nie jest mi obca i wdrażam ją w życie. Niektóre fragmenty świetne, ale niestety jako całość się nie broni.

Poczucie humoru świetne ale nie dla każdego. Wg mnie świetny prezent dla młodego, inteligentnego rodzica (bardzo często autorzy zwracają się do czytelniczki-mamy ale tatusiowie na pewno również świetnie się ubawią tą lekturą).

Książka trochę chaotyczna, jakoś te przeskoki z tematu na temat mi nie pasowały.... Niby czasem śmieszna, ale jakoś tak na siłę... Chyba spodziewałam się czegoś więcej po zasięgniętych opiniach ... Ale oczywiście uważam, że przeczytać nie zaszkodzi ... Tylko może dla "młodszych"rodziców ... Jako matka 9 latka większość opisanych "problemów" już mnie nie dotyczy...

Czasem genialna, czasem trochę przegięta. Zasadniczo jednak polecam, doskonała do nauki wrzucenia na luz.

Przeczytałam połowę, parę razy się zaśmiałam ale potem już nudne bo w kółko to samo

Książka napisana ku pokrzepieniu serc lekko sfrustrowanym rodzicom (głównie mamom), które cechują się lekko specyficznym poczuciem humoru i odrobiną autoironii.
Rodzicielstwo w małym przymrużeniem oka, ale momentami faktycznie przypomina mi żółwia, który wyściubia mordkę ze skorupy :D

Przeczytałam niecałą połowę i już płakałam ze śmiechu, poświęcę kilka godzin snu, żeby dolecieć do końca. Jedna z najśmieszniejszych książek, jakie kiedykolwiek miałam w dłoni!

Lubię takie poczucie humoru, więc przeczytałam kilkanaście stron - ale potem już mi się znudziło.
Ja to wszystko wiem, wszystkie te sytuacje już mam za sobą, więc po co tracić czas na wspominki, trzeba żyć dalej ;-)
Może za stare dzieci mam.
Niemniej młodym rodzicom polecam.

Zachęcona pozytywną opinią jednej z blogerek-kupiłam. I niestety bardzo się rozczarowałam. Szczerze mówiąc nie przeczytałam nawet jednego całego rozdziału (przeskakiwałam co kilkanaście stron) . Mimo, że mam dystans do macierzyństwa i lubię takie tematy - tu wszystko wydaje się bardzo nadęte i na siłę. Nie czyta się lekko, wręcz przeciwnie. Miałam wrażenie, że ktoś usilnie...

• 2020
  • 2020