Bachor

Okładka książki Bachor
Wojciech GrajkowskiKatarzyna Nowakowska Wydawnictwo: Krytyka Polityczna poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Krytyka Polityczna
2020-05-01
2020-05-01
poradnik czarny humor antyporadnik dziecko rodzicielstwo

No niestety, bardzo ciężko się to czyta. Liczyłam na coś lekkiego, traktującego z przymrużeniem oka rodzicielstwo, trafiłam na żart bardzo grubego kalibru, miejscami wulgarny, i ten nieszczęsny BACHOR w każdym zdaniu... Wygląda jak coś napisanego na siłę. Polewka z wszystkiego i wszystkich, jednak taka bez polotu, niska, przyprawiając o nieprzyjemne odczucie żenady, to jak musieć wysłuchiwać na proszonym obiedzie niewybrednych żartów wuja. Nie idzie dokończyć.

Poradnik? Dobre sobie! Dawno nie czytałem tak "przegiętej" książki. Autorzy jadą po wszystkich i wszystkim do tego stopnia, że czasami sami się w tym gubią.

Mimo wszystko jest to przydatna książka. Dobrym pomysłem jest podział na krótkie, konkretne rozdziały. Żarty się nie powtarzają, w większości śmieszą - z żoną ubawiliśmy się do łez momentami!

Słowem, potencjał rozrywkowy na plus. Niestety, obawiam się, że "Bachor" wiele osób do posiadania dzieci jednak zniechęci, a chyba nie takie były intencje autorów. Przekonajcie się sami.

Słowem, potencjał...

Niby fajnie, niby śmiesznie, ale momentami trochę na siłę. Paradoksalnie ciężko mi się to czytało, mimo że filozofia wrzucenia na luz jako rodzic nie jest mi obca i wdrażam ją w życie. Niektóre fragmenty świetne, ale niestety jako całość się nie broni.

Książka trochę chaotyczna, jakoś te przeskoki z tematu na temat mi nie pasowały.... Niby czasem śmieszna, ale jakoś tak na siłę... Chyba spodziewałam się czegoś więcej po zasięgniętych opiniach ... Ale oczywiście uważam, że przeczytać nie zaszkodzi ... Tylko może dla "młodszych"rodziców ... Jako matka 9 latka większość opisanych "problemów" już mnie nie dotyczy ....

Książka napisana ku pokrzepieniu serc lekko sfrustrowanym rodzicom (głównie mamom), które cechują się lekko specyficznym poczuciem humoru i odrobiną autoironii.
Rodzicielstwo w małym przymrużeniem oka, ale momentami faktycznie przypomina mi żółwia, który wyściubia mordkę ze skorupy :D

Przeczytałam niecałą połowę i już płakałam ze śmiechu, poświęcę kilka godzin snu, żeby dolecieć do końca. Jedna z najśmieszniejszych książek, jakie kiedykolwiek miałam w dłoni!

Czasem genialna, czasem trochę przegięta. Zasadniczo jednak polecam, doskonała do nauki wrzucenia na luz.

Przeczytałam połowę, parę razy się zaśmiałam ale potem już nudne bo w kółko to samo

Poczucie humoru świetne ale nie dla każdego. Wg mnie świetny prezent dla młodego, inteligentnego rodzica (bardzo często autorzy zwracają się do czytelniczki-mamy ale tatusiowie na pewno również świetnie się ubawią tą lekturą).

Mąż dostał na święta i bardzo się cieszę, że w końcu nie przeczytał.

Mąż dostał na święta i bardzo się cieszę, że w końcu nie przeczytał.

Katarzyna Nowakowska Bachor Zobacz więcej