Minecraft przygody. Mroczna świątynia

Okładka książki Minecraft przygody. Mroczna świątynia S. D. Stuart
Okładka książki Minecraft przygody. Mroczna świątynia
S. D. Stuart Wydawnictwo: Arkady Cykl: Przygody w świecie Minecrafta (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Przygody w świecie Minecrafta (tom 5)
The Dark Temple: A Minecraft Adventure
Arkady
2014-11-05
2014-11-05
Joanna Harłas-Czyżewska
Minecraft gry przygoda dla dzieci

Zapraszamy do lektury piątego już tomu serii w świecie Minecrafta. Wraz z trójką bohaterów przyjdzie nam zagłębić się do tytułowej mrocznej świątyni.

Poprzedni tom skończył się nader dramatycznie, Suzy została porwana i wpadła w ręce Herobrine. Josh i Andre nieświadomi, co spotkało ich przyjaciółkę wyruszają w drogę do miejsca, które okoliczni mieszkańcy wolą omijać szerokim łukiem - otoczonej lawą mrocznej świątyni. Mają nadzieję, że to właśnie tam odnajdą dziewczynę. Ich ścieżki ponownie krzyżują się z Larrisą, która również wyrusza do tego zakazanego miejsca. Jak się okaże z pozoru prosta wieśniaczka skrywa w sobie wiele tajemnic i stanie się nieocenioną towarzyszką w nowej przygodzie.

Tomik ten zaskoczył mnie nie tylko wyjątkowo ciekawą historią, pełną zwrotów akcji i niespodziewanych odkryć, ale także przemyśleniami bohaterów na temat świata, w którym się znaleźli. Josh mocno przeżywa obietnicę, jaką złożył creeperom, które uczyniły go swoim przywódcą pod koniec trzeciego tomu serii. Martwi się co stanie się z tym miejscem, jeżeli nie uda mu się jej spełnić. Andre tymczasem nie potrafi zrozumieć rozterek brata. Nie postrzega tego świata ani przebywających w nim istot jako prawdziwych. Widzi w nich jedynie programy, podczas gdy Josh zaczyna wątpić, że takie postrzeganie stworzonego przez Notcha świata jest właściwe. Granica między prawdziwym światem a wirtualną rzeczywistością zaciera się coraz bardziej i dla bohaterów nadchodzi czas podjęcia trudnych decyzji.

Czytelnik ma także w końcu lepiej poznać tajemniczego Herobrine. Czy rzeczywiście jest on taki zły jakim przedstawia go Notch? I jaki jest tak naprawdę jego cel? Pytań rodzi się coraz więcej, a fabuła staje się coraz bardziej zawiła.

Jak dla mnie "Mroczna świątynia" jest najciekawszym z dotychczasowym tomów "Przygód w świecie Mincerafta". Duży udział ma w tym Herobrine, który jest z pewnością najbardziej interesującą postacią serii. Zapraszam do kontynuowania wspólnej przygody z trójką młodych bohaterów w kolejnych tomach.

Ocena: 8/10
Andromeda
Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Arkady.

Po więcej recenzji zapraszamy na blog KZTK:

Pochłonęłam w chwilę :D

Pochłonęłam w chwilę :D

Akcja się zagęszcza, a przygody stają się coraz niebezpieczniejsze.
Czy wyjdą z tego wszystkiego cało?
Już się nie mogę doczekać kolejnej części!

Akcja się zagęszcza, a przygody stają się coraz niebezpieczniejsze.
Czy wyjdą z tego wszystkiego cało?
Już się nie mogę doczekać kolejnej części!

Z Herobrinem. Krótka i mi się podoba. I dobrze że z Minecraft!

Z Herobrinem. Krótka i mi się podoba. I dobrze że z Minecraft!

fantastyczne akcje

fantastyczne akcje