Igrzyska lekkoatletów. Paryż 1900

Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. Paryż 1900 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. Paryż 1900
Daniel GrinbergAdam Parczewski Wydawnictwo: Fundacja na Rzecz Historii Polskiego Sportu sport
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
sport
Wydawnictwo:
Fundacja na Rzecz Historii Polskiego Sportu
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788394247041
Tagi:
sport igrzyska lekkoatletyka historia
Średnia ocen

8,6 8,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. St. Louis 1904 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Ocena 7,8
Igrzyska lekko... Daniel Grinberg, Ad...
Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. Ateny1906. Londyn 1908 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Ocena 7,5
Igrzyska lekko... Daniel Grinberg, Ad...
Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. Ateny 1896 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Ocena 7,0
Igrzyska lekko... Daniel Grinberg, Ad...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. St. Louis 1904 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Ocena 7,8
Igrzyska lekko... Daniel Grinberg, Ad...
Okładka książki Igrzyska lekkoatletów. Ateny 1896 Daniel Grinberg, Adam Parczewski
Ocena 7,0
Igrzyska lekko... Daniel Grinberg, Ad...

Oceny

Średnia ocen
8,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
10
9

Na półkach:

Kolejny tom dzieła panów Grinberga i Parczewskiego przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. O II-gich Igrzyskach Olimpijskich wiedziałem chyba najmniej ze wszystkich igrzysk, a po lekturze okazało się że nie wiedziałem nic, bo większość informacji, jakie pojawiały się w obiegu było nieprawdziwych. Wielki ukłon dla Panów, którzy ujawniają fakty i obalają mity, a tych drugich przez dziesiątki lat namnożyło się bardzo wiele. Dokładne opisanie rywalizacji lekkoatletów w Paryżu wydawało mi się czymś nie do zrobienia, ale Daniel Grinberg i Adam Parczewski tego dokonali. Polecam tę książkę wszystkim dziennikarzom, którzy będą relacjonować najbliższe IO w Tokio, aby podczas wspominania historii igrzysk nie palnęli po raz kolejny jakiejś głupoty.

Książka jest pięknie wydana (chociaż brakuje mi wydania z twardą oprawą) i czytanie jej jest samą przyjemnością. Wiele zdjęć widziałem po raz pierwszy w życiu, a o historii sportu czytam sporo. Boję się troszkę, że zainteresowanie serią może nie być tak duże jak można by się tego spodziewać, ale wierzę że nie jest ona zagrożona. Brakuje mi jednak szeroko zakrojonej promocji.
Sporo się dowiedziałem z tej publikacji, a najbardziej zdumiał mnie widok na zdjęciu Węgra Lajosa Gonczy, skaczącego wzwyż flopem!!! Czy któryś z polskich dziennikarzy sportowych o tym wie??? Ta cała seria powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich dziennikarzy zajmujących się w Polsce sportem. To kopalnia wiedzy bazującej na FAKTACH, a to wymagało przebrnięcia przez całą masę zagranicznej literatury. Zasmuciło mnie więc, że Lech Ufel, doświadczony dziennikarz Przeglądu Sportowego w niedawno opublikowanym artykule dotyczącym pierwszych IO w Atenach powielił te same błędy jakie ludzie powtarzają z pokolenia na pokolenie, mimo że autorzy serii „Igrzyska lekkoatletów” pięknie wszystkie obalili. Wniosek: Pan Lech Ufel książki nie czytał:( Może jeszcze kiedyś przeczyta, kto wie:)

Teraz minusy: podobnie jak w pierwszym tomie można znaleźć drobne błędy przy datach urodzeń i śmierci lekkoatletów. Nie ma ich tak dużo jak w pierwszym tomie, ale, np. Harry Lee urodził się wg autorów 22.02.1887 r, a zmarł 10.03.1887, a mimo to zajął szóste miejsce w biegu na 400 m. Dave Hall ur. 1.05.1975, a zmarł 27.05.1872, a jednak był na podium w biegu na 800 m.

Mam też jedno pytanie do autorów: kim jest biegacz na zdjęciu ze strony 147? To na pewno jest zdjęcie z Paryża? Na zdjęciu ze startu tego Pana nie ma. Numer 32 na koszulce też sugeruje że to niekoniecznie jeden z uczestników olimpijskiego biegu. Z drugiej strony w tekście była mowa o kilku profesjonalistach którzy włączyli się do biegu, ale czy oni mieliby numery startowe?

Reasumując: z wypiekami na twarzy czekam na ciąg dalszy!!!

Kolejny tom dzieła panów Grinberga i Parczewskiego przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. O II-gich Igrzyskach Olimpijskich wiedziałem chyba najmniej ze wszystkich igrzysk, a po lekturze okazało się że nie wiedziałem nic, bo większość informacji, jakie pojawiały się w obiegu było nieprawdziwych. Wielki ukłon dla Panów, którzy ujawniają fakty i obalają mity, a tych drugich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    6
  • Chcę przeczytać
    2
  • Historia
    1
  • Posiadam
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Sport
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Igrzyska lekkoatletów. Paryż 1900


Podobne książki

Przeczytaj także