Kurs na miłość

Okładka książki Kurs na miłość Roma J. Fiszer
Okładka książki Kurs na miłość
Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Edipresse Kolekcje Sp. z.o.o. literatura obyczajowa, romans
Edipresse Kolekcje Sp. z.o.o.
2020-02-26
2020-02-26
literatura polska

Historia taka jak zwykle, tyle, że na łódce, spotykali się, polubili, wypłynęli, rozstali i znowu są razem. Czyta się miło, zapomina szczegóły szybko.

Być może rzeczywiście istnieją osoby, które na co dzień mówią "czynić" zamiast "robić" i "jadło" zamiast "jedzenie". Być może przygodny seks z nieznanym mężczyzną to "połączenie się w akcie miłości". Być może problemy z niepłodnością mijają po wizycie na Jasnej Górze, a wybudzenie ze śpiączki następuje po włożeniu pacjentowi w rękę różańca. Być może też, istotnie, nie da się napisać nawet połowy rozdziału bez powtarzania się o "gęsiej skórce" i "wyszczerzaniu się".

Ale upchnięcie tego wszystkiego w jednej przegadanej książce, w której nawet faceci przy kieliszku wypowiadają się nieskazitelnie, a główna bohaterka pozuje na Alfreda Szklarskiego, wystawiło moją cierpliwość na ciężką próbę.

Doczytałam do końca tylko po to, by sprawdzić, czy znane od początku fakty, mianowicie, że on kocha WOLNOŚĆ, a ona ma długie nogi, mogą prowadzić wyłącznie do happy endu.

PS. Zapomniałabym! Gloryfikacja użycia cudzej muzyki bez pytania autora o zgodę (i wręcz przy jego ostrym sprzeciwie) woła o pomstę do nieba! Ciekawe, czy pani Fiszer też by się cieszyła, gdyby jej książkę potraktowano tak samo.

Książka to jakaś porażka. W życiu się tak nie męczyłam przy czytaniu. Niby pomysł na książkę nie głupi, ale wszystko opisane jest tak prymitywnie. Autorka zapewne wygooglowala ciekawe informacje na temat różnych miejsc w Europie i ciekawostek historycznych, ale te opisy w dialogach to koszmar.. Pisane jak opowiadanie dla dzieci, niezwykle prostym językiem. No nie tego się spodziewałam po książce za 3dychy, Sparksa są tańsze a za to jakościowo biją na głowę! No to tyle.. Nie czytajcie tej kupy!

Fajna w tej książce jest tylko okładka... Tak, niestety ale książka zupełnie bez polotu. Nudna, monotonna a nawet wręcz męcząca. Bohaterowie i ich dialogi to już zupełnie pomyłka. Uwielbiam historię jednak to w jaki sposób Joanna i Wojtek o niej sobie opowiadali przyprawiało mnie o mdłości.
Zupełnie nie polecam.

Zupełnie nie polecam.

Wolność. WOLNOŚĆ dla każdego oznacza co innego. Dla Wojtka oznaczała żeglowanie po morzu i swobodę.
Sięgnęłam po tę książkę ponieważ tytuł jak również opis wydawał mi się ciekawy. I to by było na tyle.

Jestem również zakochana we Włoszech no i w naszej Gdynii dlatego myślałam że książka tym bardziej przypadnie mi do gustu.
Szczerze mówiąc miałam problem dobrnąć do końca książki.

Męczyłam się z opisami, męczyłam się z tekstami w pewnym momencie zaczęło mnie również drażnić słowo wolność pisane wielkimi literami. Był moment, że miałam wrażenie iż na jednej stronie widzę tylko słowa wolność i wolność.

Historia Joanny i Wojtka wydaje mi się nierzeczywista, nagle spotkanie i decyzja o spotkaniu za rok. Ten rok minął szybko a po owocnym i gorącym spotkaniu akcja zaczyna się niby toczyć niby ciągnąc. Zwiedzanie Italii i jej opisy widziane okiem marynarza i jego załogi.

Autorka pisze specyficznie i chyba każdy sam musi ocenić czy pasuje mu taka twórczość.

Szczerze mówiąc miałam problem dobrnąć do końca...

Ciężko mi coś napisać o tej książce. Autorka przygotowała się pod względem geograficznym ale mi czegoś zabrakło. Taka niewyróżniająca się pozycja. Można przeczytać ale można też przejść obok obojętnie.

1970

Nic nie wskazywała na to, że powinni się spotkać. A jednak. Ona - dziewczyna z Podhala, on - chłopak z Kaszub. Spotykają się jednak i umawiają się za rok w samo południe. I tu zaczyna się historia pełna zdarzeń i emocji. Plan wspólnego rejsu, zrealizowany z opóźnieniem i w innej - niż wcześniej sądzili - formie. Czy odkrywanie pięknych miejsc połączą z poznawaniem siebie? Jak jedna decyzja Joanny wpłynie na ich losy?
Przy tej wakacyjnej lekturze nie wystarczy leżaczek, trzeba przygotować się na huśtawkę emocjonalną i dużo wrażeń - nie tylko turystycznych!

Wspaniała powieść pełna miłości , szczęścia oraz słońca. To jest najlepsza powieść autorki jaką przeczytałem. Bardzo przyjemnie mi się czytało książkę a czas spędzony na czytaniu książki to była dla mnie przyjemność.
Polecam

Polecam

Wolność dla każdego z nas jest inaczej rozumiana. I te spotrzeżenia są zależne także od wieku. Ale wszystko i tak sprowadza się do pasji i ... miłości.

Wojciech Borowy jest wilkiem morskim. Jego wolnością jest morze. To jego pasja. A tą pasją dzieli się ze swoimi odbiorcami, prowadząc kanał na YouTube oraz komponując muzykę. Uzdolniony i zaręczony. Krystyna to wrażliwa kobieta na krzywdę innych. Dlatego została lekarzem i ciągle się uczy. Niestety tych dwoje zaczyna się rozdzielać. Ich priorytety i marzenia się nie pokrywają. I nagle los kładzie mu przeszkodę w postaci długich nóg należących do Joanny Trepki. Od pierwszych słów dostają gęsiej skórki. Ciągnie ich do siebie jakaś magia. Postawieni do muru umawiają się za 9 miesięcy. Do spotkania dochodzi i wypływają na wspólny rejs. Wszak ona także kocha morze. Uczucie rozkwita i rośnie w siłę. Niestety po miesiącu Joanna zostaje zmuszona do zejścia na ląd... Czy tych dwoje rozbitków ponownie się odnajdzie? Czy dojdą do porozumienia? Czy ich kurs się pokryje?

Niezwykle plastyczna i ciepła książka o szukaniu miłości. O oddawaniu się pasji i realizacji marzeń. Świetny pomysł na historie naszpikowany słówkami marynarskimi. Akcja niczym ocean nie do przewidzenia. Raz leniwa a raz niczym sztorm. Bohaterowie świetnie osadzeni w swoich charakterach. Wojtek jako typowy maniak morski i przy okazji kapitan ma dwie osobowości. Łagodny, uprzejmy i potulny niczym baranek - na lądzie. Podczas, gdy na statku dobitnie umie pokazać, kto tu jest szefem. Trochę taki zaślepiony tą swoją wolnością. Mógłby czasem zdjąć te okulary i dojrzeć coś więcej niż tylko horyzont. Widocznie czeka na tę jedną jedyną, dla której byłby w stanie osiąść na lądzie na stałe. A Joanna? Ona także kocha morze. Ale nie tak, jak Wojtek. Ona wie, kiedy trzeba powiedzieć dość. No i ma dla kogo zejść ze statku - rodzice i rodzeństwo. Rozdzieleni zakochani będą walczyć o każdy kontakt, o każdą wiadomość, o każdy nowy dzień znajomości. A gdy ich drogi kolejny raz się przetną wszyscy doznają szoku...

Pani Roma stworzyła rodzinna i ciepłą historie dwojga przypadkowo spotkanych ludzi, których rozdziela morze i los. Muszą stanąć do wyzwania, by sprawdzić siłę i prawdziwość swych uczuć. Możemy śmiało wsiąść na statek i oczami wyobraźni, dzięki barwnym i plastycznym opisom, pozwiedzać wiele ciekawych zakątków. To coś więcej niż wakacyjny romans. Historia wielopłaszczyznowa historia pewnej dojrzałej miłości. Książka została naszpikowana określeniami marynarskimi oraz ciekawostkami historycznymi. Nie do końca podobało mi się dokładanie takich ciężkich określeń, które śmiało można było zastąpić używanymi potocznie. Trochę mi to psuło przekaz. Ale ogólnie to fajna wakacyjna opowieść o miłości na letni wieczór. Jeśli lubicie takie klimaty i znacie twórczość autorki to zachęcam do sięgnięcia po tę książkę.

Jak dla mnie bardzo słaba pozycja. Bohaterowie infantylni, sytuacje czy zdarzenia wręcz nierealne. Jedna gwiazdka wyłącznie za możliwość przeniesienia się wyobraźnią w typowo wakacyjny, cieplutki klimat :)

• Polskie obyczajowe
  • Mama

Dodaj cytat z książki Kurs na miłość