Guzikowa książka

Okładka książki Guzikowa książka Sally Nicholls, Bethan Woollvin
Okładka książki Guzikowa książka
Sally NichollsBethan Woollvin Wydawnictwo: Nasza Księgarnia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
2020-01-29
28 min.
Katarzyna Piętka
Bethan Woollvin

Okładka książki Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas zwi... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci Monika Filipina, Marta Maruszczak
O maluchu w br... Monika Filipina, Ma...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...

Jest to bardzo zabawna książka, która powinna przekonać do siebie bardzo aktywne maluchy oraz takie, które niekoniecznie lubią po prostu siedzieć przy lekturze. Można po nią sięgać kilka(naście) razy dziennie i przyciskać różne guziki.

Więcej o książce: https://karolinalubas.pl/2020/04/09/aktywizujaca-ksiazka-dla-najmlodszych/

Guzikową książkę dla najmłodszych “napędza” ruch i dziecięca wyobraźnia. Nie skupiamy się w niej na samym czytaniu – treść jest ograniczona, nie tak bardzo istotna, jak wynikające z niej działanie. Tzn., bez umiejętności czytania nie zrozumiecie poleceń, więc jednak literki warto znać ;). Ale to czynności związane z guzikami umieszczonymi na każdej ze stron książki wiążą się z różnymi zajęciami, których przy klasycznej literaturze nie doświadczycie z taką mocą.

Wyobrażacie sobie, ile radości i przyjemności daje możliwość przytulenia się, łaskotania lub skakania, czy śpiewania? Bo Guzikowa książka jest mocno “rozruszana” i bardzo nie lubi, gdy dzieci siedzą w miejscu, zamiast uczyć i bawić się jednocześnie.

Więcej na https://wrolimamy.pl/recenzja/guzikowa-ksiazka/

Ostatnio, książki dla najmłodszych są ogromnie pomysłowo wykonane, dzięki temu, za pomocą prostych środków można uzyskać świetną zabawę z dzieckiem. Nie chodzi tu tylko o czytanie, oglądanie czy opowiadanie ilustracji ale również ćwiczenia pamięci i rozruszanie swojej wyobraźni. Co stanie się, jak naciśniemy niegrzeczny zielony guzik, a gdy klikniemy różowy, czy może wydarzyć się coś innego, niż przydarzyło się bohaterom tej opowieści.? Czy będziemy śpiewać razem czy solo, czy po wciśnięciu żółtego guzika będziemy skakać albo zastanawiać się, czy naprawdę powinniśmy nacisnąć jeszcze inny, czy on pozwoli nam zobaczyć coś nowego? A może stanie się coś strasznego albo odwrotnie, przyjemnego? „Guzikowa książka” to interesująca alternatywa zabawy z dzieckiem. Twarde strony pozwolą na wielokrotne przeglądanie bajki i wymyślanie zupełnie nowych historyjek. Guziki mają różny kolor i inną formę dlatego książeczka ta, może również służyć jako wesoła pomoc dydaktyczna do pomocy przy nauce barw i kształtów. Przyda się też do poznawania i rozróżniania emocji, z którymi dziecko spotyka się na co dzień. Interaktywne książki dla dzieci cieszą się w tej chwili ogromnym powodzeniem. Ta przeznaczona jest dla najmłodszych, tych, którzy dopiero uczą się poznawać świat i go nazywać. Z tego co widzę i starsze mogą mieć dzięki niej świetną zabawę. Może również posłużyć jako pomoc nauczycielom w zajęciach biblioterapii z najmłodszymi. To jakiego koloru guzik najchętniej byście dzisiaj przycisnęli czy ten do śpiewania, skakania czy do przytulania?

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci uwielbiają wszelakie przyciski, guziki i włączniki – najlepiej, jeżeli są kolorowe, wielkość i kształt nie ma znaczenia, równie ochoczo naciskają te duże, jak i te całkiem malutkie. „Guzikowa książka”, którą wam dzisiaj pokazujemy z Tosią, jest idealną pozycją dla najmłodszych, szczególnie dla dzieci rocznych i nieco starszych, które fascynują się tym, że ich działania wywołuje konsekwencje.
W „Guzikowej książce” maluchy mają za zadanie klikać w różne guziki – czerwone, żółte, okrągłe i kwadratowe, duże i całkiem malutkie – a takie naciśnięcie powoduje zmianę w rzeczywistości postaci z bajki. Jeden guzik sprawia, że wszyscy się przytulają, drugi, że tańczą, trzeci, że się łaskoczą – oczywiście najlepsza zabawa jest wtedy, kiedy i rodzic w odpowiednich momentach łaskocze, czy zaczyna tańczyć z małym czytelnikiem. Guziki znajdują się na różnych wysokościach i płaszczyznach, co sprawia, że dziecko ćwiczy spostrzegawczość, szukając ich na nowej stronie.
Nie wiem czy wiecie, ale po skończonym roczku, dzieci stają się niezwykle uczynne – jeżeli poprosimy je, aby coś przyniosły czy podały, to z przyjemnością to zrobią. Na tym też bazuje ta pozycja; zachęcamy malucha do pomocy, a finalnie dziecko ma nauczyć się włączać i wyłączać światło. Tosia już od dobrego pół roku ochoczo pstryka kontaktem, gdy ją o to poproszę, ale jeżeli wasze maluchy jeszcze tego nie opanowały, to „Guzikowa książka” z pewnością będzie w tym względzie pomocna.
Poza tym, to świetna zabawa, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy w czytaniu uczestniczą. No bo powiedzcie mi szczerze… kto nie lubi się przytulać?

Książka stworzona do ponadczasowej zabawy, świetnie się sprawdza jako książka do wspólnego czytania i współpracy rodzica z dzieckiem, polecam szczególnie dla maluszków 3, 4, 5-letnich.
W książce do dyspozycji mamy kolorowe guziki, które wystarczy nacisnąć, by móc swawolnie wytykać język, by pośpiewać ulubione piosenki, poskakać ile sił w nogach. Na samym początku, guziczki są bardzo tajemnicze, z dziką radością odkrywamy jakie mechanizmy uruchamiają. Kolorowe guziki w książce są o tyle ciekawe, że każdy ma swój indywidualny kształt geometryczny i kolor.
Przez całą książkę idziemy razem z wesołymi bohaterami: wiewiórką, pieskiem, ptakiem. słoniem, żółwiem i sarenką. Postacie to nowoczesne rysunki, mało kolorów i wyraźny przekaz, skupiający uwagę na tym, co najważniejsze, na tajemniczych przyciskach.
Skacząc z guzika na guzik, często wychodzimy z nie lada opresji, gdzie różowy guzik do przytulania, dezaktywuje fioletowy guziczek do łaskotania, bo ile można się śmiać? Czuję, że ta książka, będzie małym antidotum na domowe Smuteczki.

Rewelacyjna, interaktywna książeczka, zapewniająca moc zabawy i uśmiechu! Naciskaj z dzieckiem kolorowe guziczki i sprawdź co się wydarzy :)

• Czytam z synami
  • Maluszkowe
  • Kupione
  • Z Polą

Dodaj cytat z książki Guzikowa książka