Gdy Pola się zgubi.

Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Okładka książki Gdy Pola się zgubi.
Magdalena Kozieł-NowakGabriela Rzepecka-Weiss Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Dwukropek
2018-01-01
2018-01-01
32 min.

Okładka książki Julian Tuwim dzieciom Magdalena Kozieł-Nowak, Julian Tuwim
Julian Tuwim d... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Pola w lesie Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola w lesie Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki 101 Dalmatyńczyków Magdalena Kozieł-Nowak, Dodie Smith
101 Dalmatyńcz... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Bocian z łąki. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka Magdalena Kozieł-Nowak, Zofia Stanecka
Bocian z łąki.... Magdalena Kozieł-No...

Okładka książki Wilk, który się zgubił Rachel Bright, Jim Field
Wilk, który si... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Gerda. Historia wieloryba Peter Kavecký, Adrian Macho
Gerda. Histori... Peter Kavecký, Adri...
Okładka książki Co mi powiedział tata Astrid Desbordes, Pauline Martin
Co mi powiedzi... Astrid Desbordes, P...

Gdyby do przedszkoli wprowadzono lektury, "Gdy Pola się zgubi" powinno zostać pozycją obowiązkową. To mądra i ważna książka, która zajmuje specjalne miejsce w biblioteczce córki.
Pola (a właściwie jej rodzice) uczy o zasadach, dzięki którym łatwiej o uniknięcie koszmaru każdego opiekuna - zgubienie się dziecka.
Powtórzę raz jeszcze - to bardzo ważna książka w procesie wychowania dziecka.

Powtórzę raz jeszcze - to bardzo ważna książka w procesie...

Wyzwanie LC 2021 - lipiec "Przeczytam książkę z wakacyjnym motywem."

Pięknie wydana książka z wartościowym przekazem. Idealna nie tylko na wakacje.

Pola wyjeżdża z rodzicami. Dziewczynka często się gubi. Wraz z nią poznamy "6 zasad dla zgubialskich". Ponieważ są świetne przytoczę tekst w całości:
"1. Nie szukam. Czekam.
2. Nie mogę wchodzić autom w drogę!
3. Do pomocy gotowe służby mundurowe!
4. Ktoś nieznany? Nie udamy!
5. W bucie schowany kontakt do Mamy!
6. Mam być widziana, a nie schowana!"

Przewracając kartki poznamy potencjalnie niebezpieczne sytuacje, w których znajdzie się Pola. Lotnisko, omyłkowe samotne wejście do autobusu, zaczepianie przez obcych, ulica.

To jedna z najlepszych dostępnych obecnie pozycji na rynku. Autorka ma genialne podejście w trafianiu tekstem do dziecka. Za to ilustratorka: Magdalena Kozieł-Nowak potrafi barwnie uzupełnić opowieść.

Polecam wszystkim: dużym i małym. Zwłaszcza rodzicom.

Wyzwanie LC 2021 - lipiec "Przeczytam książkę z wakacyjnym motywem."

Pięknie wydana książka z wartościowym przekazem. Idealna nie tylko na wakacje.

"1. Nie szukam. Czekam.
3. Do pomocy...

Czy Wasze dzieci wiedzą jakie są zasady zagubialskich? My przed każdym wyjazdem na wakacje staramy się przypomnieć Kubie jak ma się zachować, gdy straci nas z oczu. Niemniej bardzo ucieszyliśmy się, gdy w nasze ręce trafiła książka „Gdy Pola się zgubi”. W końcu nic tak nie przemawia do dzieci, jak bajki z morałem! Zajrzyjcie razem z nami do tej ciekawej lektury.

Pola jest dziewczynką bardzo ciekawą świata. Lubi odwiedzać nowe miejsca, poznawać otaczającą ją przyrodę. Niestety w związku z tym, że zawsze jest coś do obejrzenia, Pola często się gubi. I to w zasadzie wszędzie – w domu, w parku, w autobusie. Na szczęście dziewczynka zna sześć zasad zagubialskich! Co jednak się stanie, gdy Pola zgubi się na wakacjach, w miejscu którego nie zna? Czy będzie wiedziała jak się zachować i do kogo zwrócić się o pomoc? Przeczytajcie sami!
„Gdy Pola się zgubi” to niezwykle ciekawa książka, która przypomni dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Maluchy dowiedzą się, że nie należy rozmawiać z obcymi, a po pomoc warto zwrócić się do osób w mundurach. Ponadto mali czytelnicy nauczą się od Poli, że gdy się zgubią to nie powinni sami szukać rodziców, ale czekać na nich w widocznym miejscu. Jeśli chcecie poznać więcej zasad zagubialskich, to koniecznie zajrzyjcie do książki!

„Gdy Pola się zgubi” to interesujące i bardzo wartościowe opowiadanie. Cieszę się, że zasady, o których uczy Pola przedstawione są w formie rymowanek, dzięki czemu dzieciom będzie je dużo łatwiej zapamiętać. Z każdą z nich wiąże się jakaś historia, przez co mali czytelnicy zobaczą, dlaczego tak ważne jest, by ich przestrzegać. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, by rozpocząć z dzieckiem rozmowę o bezpieczeństwie.

Na koniec kilka słów o samym wydaniu. Książka ma spory format, co pozytywnie mnie zaskoczyło. W środku na każdej rozkładówce znajdziecie dużą i bardzo ładną ilustrację. Pola i Króliś od razu skradli nasze serca! Dużym atutem książki są znajdujące się na wewnętrznych stronach okładek zadania. Są one cennym dodatkiem, pomagającym utrwalić najważniejsze zasady zagubialskich.

Gorąco polecam książkę „Gdy Pola się zgubi” wszystkim dzieciom od 3. roku życia. Warto do niej wracać raz na jakiś czas – my z pewnością zajrzymy do niej przed kolejną wakacyjną wyprawą!
czytelniczepodworko.pl

Pola jest...

Chyba nie ma nic gorszego dla rodzica, gdy dziecko się zagubi. Czy to w tłumie w sklepie, czy na wyjeździe wakacyjnym... Tu nie ma żartów i trzeba trzymać się podstawowych zasad, które pomogą dziecku bezpiecznie odnaleźć opiekuna.

Książka jest pomocna dla malucha, jak również dla rodziców, bo poprzez kilka prostych opowieści, daje przykład jak należy zachować się w trudnej sytuacji.
Zapraszam do wysłuchania opinii Julci :)

"Gdy Pola się zgubi" to książka, którą warto przeczytać z dziećmi w każdym wieku. 6 zasad dla Zagubialskich to bardzo cenny poradnik dotyczący zachowań w sytuacji gdy dziecko traci rodziców z oczu.
Historia opowiedziana jest w bardzo melodyjny sposób, pełna wyrazów dźwiękonaśladowczych będzie ciekawą rozrywką dla maluchów.
Z książki możemy zaczerpnąć inspirację jak zabezpieczyć nasz dzieci przed obcymi oraz wytłumaczyć im na przykładzie Poli sens tajemniczego hasła, które może obronić dziecko przed niebezpieczeństwem.
Polecam recenzję www.swiattomskiego.pl ;-)

Z książki możemy zaczerpnąć inspirację jak...

Pozycja obowiązkowa dla każdego przedszkolaka ale świetnie sprawdza się również u mojej dwulatki 😊 Co jakiś czas sama przynosi mi tę książkę i każe czytać o Poli. A Pola to mała dziewczynka, która wybiera się z rodzicami na wakacje. Niestety bardzo często się gubi (przecież dookoła jest tyyyle ciekawych rzeczy),więc rodzice nauczyli ją 6 zasad dla zgubialskich.  Zasady się rymuja i są krótkie, dzięki czemu naprawdę łatwo je zapamiętać. No i przede wszystkim są szalenie trafne! Znajdziecie tu wszystko co Wasze dziecko powinno wiedzieć, podane w przejrzysty sposób bez zbędnej treści. A jak brzmią zasady? Oto one:
1. Nie szukam. Czekam.
2. Nie mogę wchodzić autom w drogę!
3. Do pomocy gotowe służby mundurowe!
4. Ktoś nieznany? Nie ufamy?
5. W bucie schowany kontakt do mamy!
6. Mam być widziana, a nie schowana!
Prawda, że świetne? 😊 I o ile zasady 1, 2 i 4 były dla mnie oczywiste i moja Maja nie raz o nich słyszała tak numery 3, 5 i 6 były dla niej czymś nowym. Mnie szczególnie urzekł w książce temat służb mundurowych i tego co zrobić gdy nie ma w pobliżu osoby, która dziecku pierwsza przychodzi do głowy czyli policjanta. Na co zwrócić uwagę? Kogo prosić o pomoc? Jak się zachować? Tu mamy to wszystko pieknie wytlumaczone 😊 Sprytny jest też sposób z numerem telefonu i może się przydać zwłaszcza na wakacjach gdy jesteśmy z dzieckiem w obcym kraju, a ono nie zna języka.
Chyba każdy kto ma Malucha choć raz martwił się co się stanie gdy się zgubi. Ja choć zawsze staram się nie spuszczać oczu z Mai, zdaje sobie sprawę z tego, że może być różnie.
Czasem wystarczy sekunda nieuwagi!
I dlatego cieszę się, że jest taka książka, dzięki której moja Córka może nauczyć się co zrobić jeżeli rzeczywiście się zgubi. Polecam z całego serca ❤

Świetna książka, niezwykle pomocna kiedy uczymy dziecko, jak ma się zachować kiedy się zgubi.
6 prostych zasad, których należy się trzymać, żeby zostać odnalezionym.
Pomijając to, piękne ilustracje przyciągają wzrok.

6 prostych zasad, których należy się trzymać, żeby zostać odnalezionym.
Pomijając to, piękne ilustracje przyciągają wzrok.

Bardzo fajna i wartościowa książka. Opowiada o tym, jak należy się zachować w przypadku zgubienia. Co robić, a czego nie i jak szukać pomocy. Ważna i mądra książka.

Idealna książka dla przedszkolaka i każdego dziecka, które znajdzie się nagle w obcym miejscu bez rodzica. Kupiłam dla córki i bedziemy czytać na pewno nie raz.
Uważam, że to pozycja obowiązkowa dla rodzoiców i dzieci :)

Uważam, że to pozycja obowiązkowa dla rodzoiców i dzieci :)

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dzieci
  • Dzieciaki
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Gdy Pola się zgubi.