Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć!

Wydawnictwo: Siedmioróg
przygody, pies
espeja

Inne wydania

Jacek Kosmala chciał krzyczeć, że nie chce, że się nie zgadza, ale nie mógł. Jego okrągła i rumiana twarz wydłużyła się w psi pyszczek, nogi stawały się coraz krótsze, ręce skurczyły się w błyskawicznym tempie i stały się małymi, krzywymi łapkami. Całe ciało było teraz długie i pokryte żółtą sierścią. jednocześnie Jacek poczuł, że jest mu bardzo niewygodnie tak stać na dwóch nogach, i wobec tego stanął na czworakach. - Co się ze mną dzieje? - krzyknął zdumiony i przestraszony, ale zamiast krzyknąć, głucho warknął.

źródło opisu: Skrzat, 2008

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

Profesorek | 2014-07-19

Och... odżyły wspomnienia z podstawówki.
Superksiążka!
Pamiętam doskonale jeden moment, kiedy Jacek obsikiwał jedną z latarni.
Nie wiem, dlaczego akurat ten :)
Pamiętam, że śmiałem się wtedy na cały głos - aj te dziecięce czasy!

julka | 2015-04-20
Na półkach: Lektury, Posiadam, Przeczytane

Mój brat zaczął tak:,,To jest dobra książka,ale nie pouczająca''.Hmmm,no właśnie,ja się z tym nie zgadzam,dobra jest,ale pouczająca również.Balonikarz nie dał się Jackowi wrobić w grę ucho,dynia,Jacek pewny,że to kolega z klasy wykrzyknął największe wyzwanie,czyli:ucho,dynaia 125.Już tłumaczę:ucho-chwyć się za ucho,dynia-za nos,cyfra-skacz na jednej nodze tyle razy.Jacek za karę został zamieniony w jamnika.Kara za zachowanie,mimo wszysko był jednak poszukiwany przez kolegów i koleżanki,których w szkole prześladował.Czar prysł,ale Jacek doświadzczył jako jamnik tego wsystkiego, czego on dostarczał innym stworzeniom,nie tylko ludziom,ale i zwierzętom.Oto nauka:,,,Nie czyń drugiemu,co Tobie niemiłe'':-)

Kochalam ta ksiazke, Maria Kruger ma talent! Koniecznie musze przeczytac ponownie!

Ervisha | 2015-07-26

Książkę przeczytałam jako dziecko i pamiętam, że mi się spodobała. Jest lekka, przyjemna a czasem i zabawna. Niezwykła historia z mądrym morałem:)

Karolina | 2011-08-30
Przeczytana: 1987 rok

Moja pierwsza książka

Bilbo | 2016-10-11
Przeczytana: 06 października 2016

Zajrzałam do tej książki trochę z obowiązku, ale miło cofnąć się w czasie i przenieść się do dzieciństwa, kiedy wszystko było proste, łatwe i takie oczywiste. Niezła historia dla dzieci, która ma uczyć - dobrego zachowania, empatii i odpowiedniego traktowania zwierząt.

Maria Tarczyńska | 2015-06-06

Fajna książka dla dzieciaków. Ciekawa przygoda, lekki język - dobrze się czyta. Walory edukacyjne ciekawie przedstawione - nie są zbyt nachalne czy pretensjonalne. Polecam młodszym czytelnikom i tym starszym też - dla przypomnienia sobie czasów naszego dzieciństwa :)

Abee | 2015-02-20
Przeczytana: 26 grudnia 1979

Lektura z przeszłości. Dziś też może bawić młodszaków. Humor przedni, pomysł się broni, ale feler - realia odstają za bardzo.

Nacia900 | 2012-08-04

Moja ulubiona książka z dzieciństwa - przeczytana nie jeden raz ;)

Heyova | 2011-02-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Wspaniała książka.
Kiedyś czytana w każde wakacje.
Polecam.