Busem przez świat. Droga 66

Okładka książki Busem przez świat. Droga 66 Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Okładka książki Busem przez świat. Droga 66
Aleksandra LewandowskaKarol Lewandowski Wydawnictwo: Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP Seria: Busem przez świat literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Busem przez świat
Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP
2019-10-12
2019-10-12
Ameryka droga 66 USA podróże ludzie legenda busem przez świat

Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do Gruzji? Martyna Kaczmarzyk, Magdalena Konik, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Martyna Kaczmarzyk,...
Okładka książki Turcja. Z dzieckiem na dziko Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Turcja. Z dzie... Aleksandra Lewandow...
Okładka książki Poradnik podróży samochodowych i vanlifeu Katarzyna Gawlas, Łukasz Gawlas, Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Poradnik podró... Katarzyna Gawlas, Ł...
Okładka książki Jak zorganizować własną podróż do USA? Aleksandra Lewandowska, Karol Lewandowski
Jak zorganizow... Aleksandra Lewandow...

Mega mnie dziwi skąd tak wysoka ocena. Te książki kupują chyba tylko zagorzali fani tej pary. Bo jest wg mnie straszna. Zacznijmy od tego, że nie ma nawet spisu treści!!! Więc jeśli chcemy wrócić do konkretnego tematu, nie ma na to szans. Napisana bardzo chaotycznie. Mikroskopijna mapka w złej jakości. Kupiłam ją bo wybieram się do USA i liczyłam na jakieś porady i ciekawostki, konkretne lokalizacje i rady
Tymczasem książka to po prostu zlepek nic nie wnoszących pierdół typu ,,no przejeżdżamy sobie przez tam i siam, spotkaliśmy naszych fanów ojej jak fajnie dali nam konserwy, później zepsuł się nam samochód, później znowu się zepsuł, znowu jedziemy, jest fajnie." Ot cała treść.

Ksiazka mnie rozczarowala. Jesli ktos planuje podroz to napewno nie z ta ksiazka.

Wiele razy zastanawiałam się nad zakupem książek BUSEM PRZEZ ŚWIAT, ale trochę bałam się rozczarowania. Kiedy jednak zobaczyłam jedną z nich leżącą w kołobrzeskiej bibliotece, nie mogłam sobie odmówić zajrzenia do jej wnętrza. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Książka jest ładnie wydana, na dobrej jakości papierze i ma mnóstwo kolorowych zdjęć. Ujęcia z The Wave zapierają dech w piersi, nawet nie mogę sobie wyobrazić emocji, jakie towarzyszą zobaczeniu Fali na żywo. Sporo jest tu takich miejsc, o których w zwykłych przewodnikach nie usłyszycie. Karol i Ola w podróży nie uznają pośpiechu, co przekłada się na niezwykłość miejscówek, w jakie kieruje ich los, bo oprócz z góry założonego planu chętnie jadą w miejsca, które polecają im spotkani po drodze ludzie. Fajna jest ta spontaniczność.

O Drodze 66 powstawały piosenki, filmy a sam Steinbeck nazwał ją Drogą Matką. Główna arteria Ameryki łączyła osiem stanów i aż trzy strefy czasowe. Droga gęsta od ludzkich historii, droga, która zmienia losy ludzi do dziś, mimo że niektóre jej fragmenty już dawno porosły trawą lub przestały istnieć. Co ważne, powoli znikają też ludzie, którzy pamięć o tej historycznej trasie przez stany utrzymują przy życiu. Kiedy oni zgasną, zgaśnie też część historii tego miejsca.

Książka jest literalnym zapisem busowych filmów, rozdziały są krótkie, treść typowo pamiętnikowa, momentami osobista, na pewno przyjemna w odbiorze dla tych, którzy pojawili się na drodze Karola i Oli. Jeśli ktoś wybiera się w podobną podróż, to ta pozycja jest wręcz obowiązkowa. Cieszą też nawiązania do filmów, z przyjemnością obejrzałam wczoraj „Bagdad Café” z roku 1987, niby komedia, a naprawdę mocny, feministyczny manifest. Klimat Drogi 66 oddany mistrzowsko. Lektura na jedno posiedzenie, chętnie widziałabym więcej ich książek w bibliotece.

IG @angelkubrick

Bardzo dobra pozycja, napisana prostym i zrozumiałym językiem. Rozdziały krótkie, ale treściwe i okraszone zdjęciami.

Cudowna podróż najbardziej romantyczną drogą ja świecie. Piękne zdjęcia, wspaniała narracja, niezwykłe przygody. Dzięki Olu i Karolu!

Zdecydowanie moja ulubiona część o podróżach w USA napisana przez Karola i Olę. Wiele opisanych ciekawostek, miejsc plus wpisy z Oli pamiętnika. Czyta się szybko, bo książka wciąga tak, że chciałoby się natychmiast spakować rzeczy i wyruszyć w podróż ❤️

Bardzo chciałem ją przeczytać, ale w trakcie lektury wkradało się rozczarowanie. Nie dowiedziałem się więcej, niż z filmów na YouTube, do tego powtórzenia męczyły mnie jak kartki „z pamiętnika Oli”.
Do książek z serii wrócę, bo poprzednie mi się podobały i liczę, że kolejne podobać mi się wciąż będą.

Rzetelny kawał reportażu/dziennika. Super podróż. Uwielbiam "podróżować" z busami :)

Świetna, jak poprzednie :)

Świetna, jak poprzednie :)

Biorąc do ręki książki Busów, czuje się jak psychofan. Nie mogę się doczekać aż zacznę czytać, chcę szybko wszystko wiedzieć, pochłonąć, ale nie chcę żeby się skończyło. Z wielkim zaangażowaniem śledzę każdy krok, wypowiedź czy spotkanie. Po prostu patrzę na tę książkę i się uśmiecham, czytam i też się uśmiecham, kończę czytać - to samo, szczery uśmiech. Czuję się uzależniona od ich wypraw, może dlatego, że tak bardzo chciałabym spróbować takiego samego życia. Może kiedyś się uda :) Na razie jestem przeszczęśliwa, że mogę czytać o ich wyprawach i mam nadzieję, że szybkę będą mogli kontynuować podróż, którą rozpoczęli i że wkrótce pojawią się kolejne książki o Ameryce Środkowej i Południowej. Już nie mogę się doczekać!
W tej konkretnej książce, ciekawym dodatkiem są komentarze współtowarzyszy wyprawy. Zdjęcia też jak zwykle fajne i celnie dobrane.

• Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Busem przez świat. Droga 66