Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety

Okładka książki Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety Marcin Dorociński
Marcin Dorociński Wydawnictwo: Znak Literanova flora i fauna
flora i fauna
Znak Literanova
2019-10-14
2019-10-14
ochrona środowiska ochrona przyrody ochrona zwierząt parki narodowe jeże wilki ptaki żubr ryby psy koty schronisko dla zwierząt nietoperz ekologia

Okładka książki Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak Manuela Gretkowska, Patrycja Pustkowiak
Trudno z miłoś... Manuela Gretkowska,...
Okładka książki HRABI Duszkiem tak! Jakub Jabłonka, Dariusz Kamys, Joanna Kołaczkowska, Paweł Łęczuk, Tomasz Majer, Łukasz Petsch
HRABI Duszkiem... Jakub Jabłonka, Dar...
Okładka książki Zanim wyjedziesz w Bieszczady Maciej Kozłowski, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina
Zanim wyjedzie... Maciej Kozłowski, K...

Moim zdaniem to powinna być lektura szkolna, lub przynajmniej, książka omawiana z młodzieżą.

Początkowo nie byłem przekonany do tej książki. Sięgnąłem po nią, bo była w domu, zakupiona jako dodatek do innych pozycji. Zaskoczyła mnie dość mocno (na plus),mimo tego, że na pozór czytanie o ochronie wilków, czy codzienności funkcjonowania schroniska, nie brzmi jak najbardziej wciągający temat. Jednak siłą tej książki jest autentyczność, zawarty w niej szacunek i empatia względem świata ożywionego i nieożywionego. Goście Marcina i rozmówcy stanowiący rdzeń tej pozycji to pasjonaci, ludzie oddani temu co robią, godni pochwały i naśladowania.

Wybitny aktor w roli autora książki!
Marcin Dorociński jest nie tylko aktorem, ale i miłośnikiem zwierząt; pracuje społecznie w schronisku i działa na rzecz bezdomnych psów i kotów.

Wszystkie giną najczęściej z winy człowieka. Nieraz to okrucieństwo z jego strony, innym razem głupota, nieodpowiedzialność albo brak wiedzy.

Jednocześnie autor składa wielki ukłon w stronę tych, którzy z pasją zajmują się zwierzakami, poświęcając im często nie tylko czas w pracy, ale właściwie całe życie.
Są to zazwyczaj osoby nieznane powszechnie, niepopularne, nie zabiegają o rozgłos, nie mają parcia na szkło. Tym większy szacunek im się należy.

Czyta się tę książkę z wielkim zainteresowaniem i z emocjami. Przy okazji można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierzaków.

Wybitny aktor w roli autora książki!

W swojej książce przeprowadził wywiady z osobami zajmującymi się z pasją przede wszystkim dzikimi zwierzętami. Są wśród nich i wilki, które budzą w ludziach postrach, i malutkie jeże......

Zaskoczyła mnie pozytywnie. Dostałam za darmo na jakimś wydarzeniu. Warto przeczytać.

Książka uwrazliwiajaca na tematy związane z ekologia, środowiskiem. Jest wiele powiązań których nie znamy i pomijamy (bo jesteśmy ignorantami) jak i wiele powiązań których sama nauka nie odkryla. A my - stąpający po Ziemii niszczymy ja, zaniedbujemy, pomijamy w codziennych czynnościach. Na pewno zbudowało mnie to, że jest tak wiele osób, które mimo trudności i niewdzięczności daja z siebie wiele żeby środowisku pomoc, o to środowisko ze swojego poziomu walczyc, wiele poswiecaja. I ja zadaje sobie pytanie, co w takim codziennym życiu mogę zrobić? Na samym początku na pewno edukować się! Polecam!

Treściwe wywiady o naturze, świecie i roli człowieka. Do włączenia w kanon lektur obowiązkowych!

Naprawdę ciekawa lektura. Polecam. Otwiera oczy na otaczający nas świat przyrody, naprawdę.

Muszę przyznać, że kupiłem ją na jakiejś promocji za kilka złotych i wydawała się miałka i pusta. Zacząłem ją czytać dziecku do spania ze wzgledu na neutralny język i tematykę i okazało się, że to zbiór wywiadów z bardzo wartosciowymi rozmówcami. Dowiedziałem się mnóstwa rzeczy. Jest to książka o dużej wartości merytorycznej która czyta się łatwo że względu na format. Wady? Zdjęcia Pana Dorocinskiego w losowych miejscach i powtarzające się tematy w dwóch rozdziałach :)

Niezależnie od nich, bardzo polecam.

Bardzo potrzebna książka.

Bardzo potrzebna książka.

Świetne rozmowy, w obliczu katastrofy ekologicznej Odry, strasznie przygnębiające. Ludzkość ratuje to co najpierw sama doprowadza do opłakanego stanu.

Marcin Dorociński Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety Zobacz więcej