Rowerem po Amazonce

Wydawnictwo: Agora SA

Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata. Wyprawa niezwykła, bo Amazonka nie jest zwykłą rzeką. Prawie siedem tysięcy kilometrów przez góry i dżunglę. Nie jedno, ale dwa źródła. Ujście dwustukilometrową deltą do oceanu. Rwące bystrza. Fale, jak na oceanie. Uwielbiana równie mocno, jak nienawidzona. Ale niezmiennie fascynująca. Przypadkowo, w trzydziestą...

Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata.

Przypadkowo, w trzydziestą rocznicę pierwszego przepłynięcia całej Amazonki, od źródła od ujścia, Dawid Andres i Hubert Kisiński wyruszyli w podróż z nurtem królowej rzek.... na rowerach. Ale nie zwykłych rowerach. Na rowerach amazońskich.

Nieprzypadkowo, opowieść o przeżyciach braci, poznawaniu rzeki i ludzi, a przede wszystkim samych siebie, snuje Piotr Chmieliński – pierwszy w świecie człowiek, który przepłynął kajakiem Amazonkę. Wracając po trzydziestu latach na jej brązowe wody, wspólnie z Dawidem i Hubertem zmierza się z fenomenem Amazonki i ulega magicznemu wpływowi, który urzeka, a jednemu z braci ratuje życie.

Podróż rowerami po Amazonce została nagrodzona Kolosem 2015 w kategorii Wyczyn Roku.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoagora.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoagora.pl/

Tom | 2017-04-09
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Polecam. Intrygujący pomysł - rowerem po Amazonce!! zrealizowany mimo wielu przeciwności. W przedsięwzięciu pomagał człowiek, nasz rodak pierwszy zdobywca Amazonki z 1985 roku, autor książki.Ich historie mieszają się wzajemnie uzupełniając. Osobowość głównych bohaterów niebagatelna, a styl przeprowadzenia wyprawy na wysokim poziomie. Bez zadęcia, pozowania, z uśmiechem na twarzy i otwartością do ludzi.

Monika | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Fajnie się jedzie na rowerze. Przez pierwszą godzinę. I po płaskim. I jeśli nie siecze deszcz. A także: nie pod wiatr, nie w skwar, nie w śnieg, nie przez błoto, kałuże i piach, nie po wertepach, nie w mokrych butach, nie z pustym brzuchem, nie z ciężkim bagażem, nie pod górkę, nie pod górkę… .

I jeszcze nie za długo, żeby dupa nie bolała.

Dobrze jest mieć cel. Można śmigać rekreacyjnie po okolicy, robić kółka wokół parku lub puścić się z kumplem przez pół Polski nad morze. Im śmielszy cel, tym większa satysfakcja po jego osiągnięciu. Ale też dupa bardziej boli. Jednak nie oszukujmy się – przejażdżka do pobliskiego supermarketu po zakupy to żaden cel. Zero wyzwania, zero fantazji. I zero satysfakcji. Nawet promocje tu nie pomogą.

Bohaterowie książki zamierzyli sobie, że przejadą na rowerach … rzekę. Przyznajmy szczerze, zakasowali nas. Tego jeszcze nie było. Tak oryginalny pomysł zasługuje na coś więcej niż pospolity strumyczek. Amazonka powinna się nadać. Przecina trzy państwa...

Iwona | 2017-05-27
Na półkach: 2017
Przeczytana: 14 maja 2017

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Niekiedy ich realizacja jest dość łatwa – wystarczy podjąć kilka kroków i już gotowe. Jednak są i takie, które wymagają zdecydowanie więcej pracy, lat oczekiwania, nierzadko ogromnych nakładów finansowych. Tak właśnie było w przypadku Dawida Andresa. Polak, który obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych marzył o podróży nad Amazonkę. Przed podróżą dużo czasu poświęcił na poznanie terenu, skontaktował się z wieloma osobami, które wcześniej przemierzyły tę rzekę. Tak właśnie poznał Piotra Chmielińskiego, który w 1985 roku przepłynął Amazonkę kajakiem (!), co zostało odnotowane w Księdze Guinnessa. Po przygotowaniach nadszedł czas na rozpoczęcie podróży. Podróż rozpoczęli u stóp góry Mismi, nad jeziorem Ticcla Cocha, która jest stałym źródłem Amazonki. Z peruwiańskich Andów, które przemierzyli na dwóch kółkach, przesiedli się na „rowery amazońskie”, tj. ramy rowerowe przymocowane do dwóch płozów wykonanych z materiałów, które wykorzystuje się do...

xxstaralfurxx | 2017-04-09
Na półkach: Lubię :)
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Nie do końca tego się spodziewałam, ale nie żałuję, ani że kupiłam, ani że przeczytałam.
Czasem jest tak wszystko ze sobą pomieszane, że nie wiadomo co się dzieje, a niektóre wątki potraktowane są dość pobieżnie. Jednak całość jest genialna, czyta się łatwo, lekko i przyjemnie (bywały trudniejsze momenty, ale to przez poruszany temat).
Nie wiem też, czy nie było to trochę podciągnięte - mam tu na myśli opisy tego, co bracia czuli, myśleli albo mówili w danym momencie. Wątpię, żeby to wszystko pamiętali. Ale bez tych szczegółów historia mogłaby być sucha.

Warto przeczytać. Daje do myślenia i sprawia, ze serce rośnie.

Fifi | 2017-10-10
Na półkach: 2017