Busem przez świat. Droga 66

Karol LewandowskiAleksandra Lewandowska Wydawnictwo: Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP Seria: Busem przez świat literatura podróżnicza
Sine Qua Non, Wydawnictwo SUPERTRAMP
Ameryka droga 66 USA podróże ludzie legenda busem przez świat
literatura podróżnicza
Busem przez świat
Ameryka droga 66 USA podróże ludzie legenda busem przez świat

Dzięki pani Krysi uwierzyłam w UFO! Bardzo ciekawe i momentami wzruszające opowieści ekipy Busem przez Świat oraz przepiękne zdjęcia !!

To moje drugie spotkanie z literaturą Busem przez świat i z pewnością nie ostatnie. Przyjemna i lekka pozycja, która pozwala przenieść się mentalnie na szlak Drogi Matki i poczuć prawdziwy American Dream. Na 66-stce spotkamy wiele ciekawych osób i niesamowitych historii, a na koniec razem z autorami przeżyjemy zakończenie tej wspaniałej przygody. Trafnym pomysłem było...

Rewelacyjna książka! Czyta się ją mega szybko, bo tak wciąga :). Miałam wrażenie, że podróżuję razem z ekipą Busem przez świat przez słynną Drogę 66 :)! Super uczucie. Polecam każdemu!

Gdyby nie moje zainteresowanie tematyką, nie jestem pewna czy bym przez nią przebrnęła. Książka napisana jest bardzo prostym językiem, trochę w klimacie szkolnego wypracowania, aczkolwiek widać postęp w stosunku do poprzednich książek. Mam nadzieję, że w kolejnych proporcje się odwrócą i to Ola będzie głównym narratorem, a Karol pojawi się tylko we fragmentach pamiętników -...

Osobiście moja ulubiona książka z tej serii. W rzeczywistości jest to opowieść o ludziach mieszkających przy legendarnej drodze 66, która w istocie w całości już nie istnieje, pozostały jedynie jej fragmenty. Jednak w dzisiejszych czasach droga 66 to nie asfalat, lecz historie ludzi, którzy pamiętają czasy jej świetności i dbają o to by pamięć o niej była wciąż żywa.

Po raz kolejny się przekonuję, że lepiej najpierw czytać książki, a potem obejrzeć filmy. Książka dla mnie rewelacyjna, bo nie oglądałam na bieżąco vlogów, więc do całości podeszłam ze świeżym spojrzeniem. Jechałam kawałek tą drogą, stałam pod znakiem na Santa Monica, a w głowie też kiełkował mi się plan, by kiedyś przejechać ją od początku do końca.
Książka wyraźnie...

Ksiazke bardzo szybko i lekko sie czyta. Ciekawy sposob prowadzenia narracji. Ksiazka moglaby byc dluzsza. Fotografie moglyby byc w przyszlosci na lepszym papierze. Ciekawe sa wypowiedzi pozostalych uczestkikow ekipy.

Blog podróżniczy "Busem przez świat" poznałem przez przypadek. Pewnego wieczoru filmy Karola i Oli pojawiły się w "proponowane" na YouTube. Z ciekawości zobaczyłem gdzie jadą tym wspaniale pomalowanym busikiem i od tego czasu zostałem ich wiernym fanem, który obejrzał większość filmów na kanale.

Podobnie było też z cyklem vlogów o Drodze 66, o której opowiada także ta...

Uwielbiam!

Miło było usiąść z kubkiem kawy, w swoich czterech ścianach i oddać się lekturze z kolejnego etapu podróży po trzech Amerykach. Tak samo jak przy poprzedniej książce, w której Karol i Ola opisali swoją podróż po Alasce i Kanadzie, tak samo i teraz, nie potrafiłam się od niej oderwać. Napisana jest płynnie, przyjemnie i lekko. Dodatkowo główny tekst napisany...

Rewelacyjna książka. Dzięki niej dowiedziałem się wielu ciekawych historii o Route 66. Książkę przeczytałem niemal jednym tchem, mało nie przegapiając stacji kolejowej, na której miałem wysiąść, gdyż tak mnie wciągnęła. Uważam, że każdy miłośnik podróży powinien mieć ją w swojej biblioteczce :)

• 2020
  • 2019