Jak działa energia, czyli rozwój duchowy od podstaw

Okładka książki Jak działa energia, czyli rozwój duchowy od podstaw Daria H. A. Gurbada
Okładka książki Jak działa energia, czyli rozwój duchowy od podstaw
Daria H. A. Gurbada Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Poligraf
2019-09-27
2017-09-15

#1348 - „Jak działa energia, czyli rozwój duchowy od podstaw” - Daria H. A. Gurbada - Wydawnictwo Poligraf
#18/2024

"Przed urodzeniem i zejściem na Ziemię ustalamy z innymi duszami plan danego wcielenia. Z góry jest ustalone, jakich lekcji chcemy doświadczyć i kto nam ich udzieli."

Książka ma 240 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 27.09.2019 roku.

Jest to poradnik z zakresu rozwoju duchowego.

Warto przeczytać tą książkę, by dowiedzieć się jak ważne jest pozytywne myślenie i otaczanie się dobrymi ludźmi.

Książka posiada różne opinie w internecie, uważam, że warto ją przeczytać i wyrobić sobie o niej własne zdanie.

#18/2024

Książka ma 240 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 27.09.2019 roku.

Jest to...

Nie rozumiem tych komentarzy, że autorka pisze wg własnego doświadczenia i własnej prawdy i że to jest złe. Wyraźnie w książce zaznaczyła, że jest to jej spojrzenie na duchowość i jej osobista ścieżka - i nie każdy musi nią podążać. Dla mnie jest to pozycja warta uwagi, z której bije pozytywna energia. :) Wykorzystałam też kilka proponowanych ćwiczeń w tym Hoponono i bardzo mi one pomogły. Ksiązkę czytałam już kilka lat wstecz. A to, że jest napisana prostym językiem jest jej atutem i chyba taki był zamysł.

Autorka powinna dostać bana na wydanie kolejnych książek. Ta pozycja jest po prostu niebezpieczna, a większość argumentów opiera się na logice "ja tak mam, więc tak jest", ewentualnie "wiem co mówię, bo tego doświadczyłam". Dla osób wchodzących na ścieżkę duchową jest to absolutnie mustn't-read - osoby, które ważą słowa i teorie z każdej strony zniechęcą się do tematu po kilku rozdziałach i nie wrócą do szukania swojej ścieżki, a te, które chłoną słowa jak gąbkę, ulegną praniu mózgu. Jestem w szoku, że coś takiego jest sprzedawane w księgarniach - sprzedaż powinna co najwyżej zakończyć się w sklepie na Instagramie.

Bardzo pozytywna książka, którą warto przeczytać z otwartym umysłem, nawet jeśli nie zgadzamy się z każdym założeniem autorki. Kontestuje zastany stan rzeczy i otwiera nowe "szufladki" w głowie jeśli nie mieliście dotychczas do czynienia z duchowością. Autorka wielu miejscach nazwała i opisała coś, co zdarza się i mnie (szczególnie tzw instant karma :D) W recenzjach przeczytałam o prostackim stylu pisania- osobiście- nie zauważyłam. Polecam!

Myślę, że będzie najlepiej gdy przytoczę cytat z książki :

"Nie możesz nikogo zmusić, żeby zrozumiał wiadomość, której nie jest gotów otrzymać. Nie możesz jednak lekceważyć mocy zasadzonego ziarna."

Gavin Nascimento

i tak właśnie jest z treścią tej książki.
Pytanie: czy jesteś gotowy spojrzeć na świat inaczej ?
Jeśli TAK, to polecam.

Myślę, że będzie najlepiej gdy przytoczę cytat z książki :

Gavin Nascimento

i tak właśnie jest z treścią tej książki.
Pytanie: czy jesteś gotowy spojrzeć na świat inaczej ?
Jeśli TAK, to polecam.

Dla zupełnych nowicjuszy w temacie.

Dla zupełnych nowicjuszy w temacie.

Nie czytajcie tej książki! Jeśli nie macie żadnego pojęcia o rozwoju duchowym i energii to tylko wam zaszkodzi. Prymitywny język, prostackie słownictwo. Autorka strasznie przemądrzała. Tekst niespójny. Narzuca wam swoją wersję duchowości, której każdy musi nauczyć się sam. Bardzo szkodliwa książka, nie powinna być w ogóle wydana. Badziewie!

Temat wielce interesujący ale szukając odpowiedzi na te pytania powątpiewałem czy możliwa jest odpowiedz na te moje pytania w jednej książce. Wszak nad odpowiedziami zastanawiali sie ludzie przez wieki. Szukali odpowiedzi w filozofii, psychologii i religii. I co? nadal te same pytania. W tej książce też nie znalazłem odpowiedzi bo nie jestem naiwny i powątpiewam w rozwiązania autorki. Tym nie mniej jakies odpowiedzi tutaj padają, może komuś pomogą?

Rewelacyjna książka, kompendium wiedzy, poradnik, dotyczący polepszenia swojego życia, dzięki doskonaleniu naszej sfery duchowej. Z pewnością zadajemy sobie egzystencjalne, bardzo trudne pytania, skąd biorą się choroby, dlaczego nieszczęścia spadają właśnie na nas. Autorka podaje nam gotową receptę na zrzucenie z siebie pasma niepowodzeń i zamianę ich na radość i osiągnięcia. Bez wątpienia dodatkową zaletą lektury jest fakt, że została ona stworzona na podstawie wieloletnich, długotrwałych obserwacji, badań, nie są to wymysły i bajki. Autorka argumentuje swoje wypowiedzi przeżyciami oraz prawdziwymi historiami. Bez wątpienia jest to pozycja, która zainteresuje każdego, kto chce się rozwijać, nie tylko pod względem posiadanej wiedzy, ale również duchowości. Serdecznie polecam.

W książce Darii H.A. Gurbady odnajdziemy wiele cennych wskazówek dotyczących tego, jak sprawić, by żyło nam się łatwiej i byśmy czerpali z życia jak najwięcej. Autorka ujmuje to w ten sposób: „Byłabym ogromnie szczęśliwa, gdyby wiedza, jaką tu znajdziecie, pomogła wam uporać się z problemami, jakich doświadczacie, i zdjęła z was ciężar (poczucia winy, życia »w grzechu«),jaki do tej pory dźwigaliście”. Wszystkie te zagadnienia mieszczą się w kręgu rozwoju duchowego i emocjonalnego. I choć pojęcia te wydają się zrozumiałe tylko dla wtajemniczonych, to również osoby, dla których ta tematyka to novum, zechcą zgłębić wiedzę z tego zakresu. Duża w tym zasługa samego narratora, który w zrozumiały sposób odkrywa przed nami tajniki doskonalenia własnej osobowości. Mówi o sprawach trudnych, łamie tematy tabu i wypowiada odważne opinie. Wszystko po to, aby czytelnik mógł nauczyć się czerpać energię, która przyczyni się do zmiany życia na lepsze.

Czy ta książka jest dla wszystkich? Oddajmy głos autorce: „Jakże bym chciała, by tak było! Jednak odpowiedź brzmi: nie. Wiem, że najbardziej przysłuży się ona ludziom już świadomym i tym, którzy dopiero się budzą – oni zrozumieją moje przesłanie oraz słowa, jakich używam. Będą też wiedzieli, co mają robić”.

Dodaj cytat z książki Jak działa energia, czyli rozwój duchowy od podstaw