Teen Titans: Beast Boy

DC Ink
2020-01-01
2020-01-01

Okładka książki Młodzi Tytani. Robin Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Constantine. Zdradliwe iluzje Kami Garcia, Isaak Goodhart
Constantine. Z... Kami Garcia, Isaak ...
Okładka książki Joker/Harley: Zabójczy umysł Jason Badower, Kami Garcia, Mike Mayhew, Mico Suayan
Joker/Harley: ... Jason Badower, Kami...
Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...

Tytani to niezwykłe istoty wywodzące się z mitologii greckiej będące poprzednikami bogów olimpijskich i stanowili równie ciekawą i rozbudowaną społeczność wywodzącą się od Uranosa i Gai. Demoniczne dzieci ojciec planował strącić do Tartaru, ale przy pomocy matki udało im się uniknąć tego strasznego losu i dzięki temu sieć zależności rozbudowywała się. Do tego doszły kolejne pokolenia niezwykłych istot płodzonych przez demony i rodzone przez kobiety. Młodzi tytani to grupa nastoletnich superbohaterów. Organizacja założona przez Ligę sprawiedliwości stworzoną przez Supermana, Batmana i innych superbohaterów, których korzenie sięgają do XIX wiecznej filozofii i idei nadczłowieka. W pierwszym tomie „Teen titans” poznajemy Raven i jej pochodzenie. Dowiemy się, że Raven jest córką potężnego demona Trigona. Jej moce i ciągła konieczność kontrolowania ich sprawiają, że jest skrytą i małomówną osobą. W powieści graficznej Kami Garcii i Galriela Picolo nie wiemy nic o tym co stało się z Arellą, matką dziewczyny. Na pierwszy stronach ginie jej przybrana matka, dzięki której zdolnościom kontrolowały moce młodej tytanki i chroniły przed Trigonem. Po śmierci przybranej matki Raven trafia do siostry jej opiekunki. Kobieta nie została wtajemniczona w moce nastolatki oraz zagrożenia, z tym związane. Dziewczyna musi sobie radzić sama z ciągle próbującym przejąć nad nią kontrolę ojcem.
W drugim tomie przeskakujemy do Beast Boy’a, czyli Garfielda Logana. Poznajemy go, kiedy jest już nastolatkiem i mamy delikatnie zarysowane życie. Widzimy jak reaguje na powoli budzące się w nim moce będące wynikiem eksperymentalnego leczenie choroby. Tu także historia różni się od oryginalnej, czyli jego rodzice żyją oraz wiedzą o wpływie eksperymentalnego leczenia na syna. Fabuła obraca się wokół nastoletnich problemów bohatera i tajemnicy związanej z eksperymentem.
„Beast Boy kocha Raven” zabiera nas do czasu, kiedy dwójka bohaterów po ucieczce z domów spotyka się. Widzimy, że zaczyna między nimi iskrzyć, ale każde jest nieufne i stara się zachować dystans, ponieważ skrywa wielką tajemnicę. Po ostatniej akcji uwięzienia ojca Raven powoli odzyskuje pamięć i postanawia zabezpieczyć się na przyszłość i na stałe pozbyć się Trigona. Jest gotowa jechać w nieznane i zaufać osobie, która twierdzi, że wie, w jaki sposób jej pomóc. Z kolei Garfield Logan przyjeżdża do Nashville, aby spotkać się z kimś, kto pomoże mu kontrolować nowo odkryte moce. Powoli coraz lepiej wychodzi mu panowanie nad niezwykłymi zdolnościami, które rodzice ukrywali przed nim.
Drogi Garfielda Logana i Raven przeplatają się w nowym miejscu. Spędzają wspólnie sporo czasu, w czasie którego oczekują na spotkanie z osobą, która ma im pomóc. Okazuje się, że oboje mają trafić do Slade’a Wilsona. Jednak coś staje na ich drodze i zostają porwani. Wówczas wychodzą na jaw tajemnice, które przed sobą ukrywali. Muszą mierzyć się z eksperymentami prowadzonym przez szalonych naukowców. Tajemnica, która ich łączy sprawia, że są gotowi walczyć jedno za drugiego. Na ich ratunek ruszają bohaterzy, którzy ich śledzili. Oboje mają niezwykłe moce.
W czwartym tomie do akcji wkracza „Robin”. Opowieść otwiera zlecenie znalezienia młodych tytanów najlepszemu detektywowi. Czwórka młodych bohaterów robi wszystko, aby minimalizować kontakt ze światem. Natalie (mama Maxime i ciocia Raven) martwi się o nastolatki. Kiedy bohaterzy są szczerzy okazuje się, że mogą liczyć na jej wsparcie. Kobieta staje się się fantastyczną trenerką dla młodych tytanów.
„Młodzi Tytani” to ciekawy cykl o odkrywaniu tajemnic, wyzwaniach i ucieczce przed zagrożeniem, mierzeniu się ze swoimi mocami, doskonaleniu talentów. Kami Garcia snuje lekką i bardzo szybką opowieść o budzących się emocjach oraz powstających między bohaterami relacjach. Można by powiedzieć, że są to pociągnięcia urywkami najbardziej znaczących dialogów, dzięki czemu komiks nie jest przegadany i akcja jest bardzo szybka, co świetnie podkreśla tempo wydarzeń, w których biorą udział bohaterzy. Dialogi dopełniają rysunki Gabriela Picolo, w których kładzie nacisk na emocje bohaterów. Tło nie zawsze się pojawia, a jeśli już to w kolejnych odsłonach zanika, aby czytelnik mógł się skupić na tym, co dzieje się między bohaterami. Rysownik w piękny sposób przedstawia emocje.

Trzeba przyznać, że Kami Garcia pisze rewelacyjne scenariusze. Pamiętając, jak bardzo podobała mi się Raven, liczyłam, że Beast Boy będzie równie dobry. I szybko się okazało, że i przy tym tytule się nie zawiodę. Ponownie spotkałam się początkiem, który rozwija się powolnym tempem, a zakończenie nabiera rozpędu. Tak samo, jak poprzednio uważam taki zabieg za plus powieści graficznej. Mogłam poznać głównego bohatera, jego życie i problemy. Scenarzystka bardzo realnie ukazała świat nastolatków. Młodzi ludzie dopiero się kształtują, uczą się tego, co tak naprawdę jest ważne. Zakończenie jest mocne i aż chciałabym natychmiast poznać dalsze losy Garfielda.

Całość na

1957

Kolejna udana część komiksowej serii "Młodzi tytani".

Tym razem będzie to opowieść o chłopaku, który walczy ze swoimi kompleksami na punkcie niskiego wzrostu i wątłej postury. Gdy odstawia leki, podawane mu przez rodziców, zaczyna zauważać w sobie zmiany: wreszcie zaczyna rosnąć i nabierać masy mięśniowej! Wreszcie będzie mógł zaimponować dziewczynie, o której uwagę dotąd bezskutecznie zabiegał!

Jednak zmian będzie więcej i wkrótce zaczną przybierać dość niepokojący wymiar: chłopak zacznie nabierać cech zwierzęcych, a przydomek "Beast Boy", nadany mu przez kolegów, zacznie nabierać zupełnie innego wydźwięku.

Polecam!

Kolejna udana część komiksowej serii "Młodzi tytani".

“Młodzi Tytani: Beast Boy” to kolejna powieść graficzna z serii o Młodych Tytanach z linii wydawniczej nowych powieści graficznych DC. Niedawno pisałem już o “Młodzi Tytani: Raven”. Póki co seria jest bardzo równa jakościowo, zarówno w kwestii rysunków jak i scenariusza.
Głównym bohaterem jest tytułowy Beast Boy, a prywatnie Garfield Logan. Podobnie jak w przypadku Raven, poznajemy go, gdy chodzi do szkoły i dopiero zaczynają się w nim budzić jego moce. Wyjaśnienie źródła jego mocy, czyli eksperymentalnego leczenie choroby na jaką zachorował jako dziecko, pozostaje bez zmian. Zmieniono natomiast historię jego rodziny. Oryginalnie jego biologiczni rodzice zginęli podczas misji, a Garfield został oddany do adopcji. W tej historii jego rodzice nie tylko żyją, ale też wiedzą, że eksperymentalne leczenie, któremu poddali syna wciąż ma wpływ na niego, blokują go, podając leki. Oczywiście, Gar (jak prosi by go nazywać),o niczym nie wie. Wszyscy wiemy jak historie z takimi tajemnicami się kończą.
Fabuła obraca się wokół nastoletnich problemów protagonisty, które dodatkowo komplikują jego budzące się umiejętności superbohatera. Jest dosyć przyjemna w odbiorze, choć czasem wydarzenia nie wydawały mi się dość wiarygodne. Wciąż, mamy do czynienia z komiksem o superbohaterach, więc można przymknąć oko na realność wydarzeń.
Rysunki są bardzo ładne. Bardzo mi się podoba duża uwaga skupiona na mimice postaci. Przemawiają także do mnie wyraziste kolory. Jest też duża konsekwencja w ubiorze bohatera, co w moim odczuciu kiedyś nie było normą.
O ile Gar z animacji “Młodzi Tytani” nie był najbardziej lubianą przeze mnie postacią, tak ten komiks mnie do niego przekonał. Nie widzimy tu tylko “klasowego klauna”, ale ma on także swoje własne rozterki czy kompleksy, co nadaje mu głębi. Dodatkowo, ciekawą różnicą jest także zakres umiejętności Beast Boya i to jak on się różni od animacji. W animacji Gar zmieniał się w zwierzęta tylko całościowo, natomiast w tym komiksie, może modyfikować także pojedyncze organy, by uzyskać umiejętności konkretnego zwierzęcia, np. tak zmodyfikować oczy by móc widzieć w ciemności.
Przyznaję, że o ile komiksy wciąż wywołują u mnie mieszane uczucia i wolę tradycyjną książkę, tak wiem, że tą serię będę czytał dalej i już nie mogę się doczekać, gdy postaci, które na nowo poznajemy się poznają.

Wartka akcja, czytelna i przyjemna kreska, ciekawa fabuła. Jest późno więc rozpisywać się nie będę bo idę spać, ale bardzo polecam🥰

Ślicznie wykonana. Historia spójna i wciągająca, w sam raz na jeden wieczór. Grafiki mają ciekawy styl, a całość jest bardzo młodzieżowa i świeża. Nie mogę się doczekać kolejnych części :)

Ciekawe, pouczające, zwłaszcza dla młodych osób, które nie akceptują swojej osoby

Rysunki to mistrzostwo

Rysunki to mistrzostwo

Druga powieść graficzna opowiadająca o Nastoletnich Tytanach stworzona przez wspaniały duet Kami Garcii i Gabriela Picolo.
Po tym, jak duet ten zaserwował nam bardzo fajną historię ukazującą origin postaci Raven, prezentuje nam origin Beast Boya.
I ponownie jest to bardzo dobrze napisana, prosta historia w stylu teen dramy z elementami fantastycznymi, choć podejmująca zupełnie inne tematy nastoletnich problemów. I właśnie to jest zdecydowanie najlepsza rzecz w tej już całej serii Młodych Tytanów, że obie z tych powieści graficznych (piszę ten tekst, przeczytawszy tylko te dwie pozycje, więc nie wiem jeszcze, jak jest to pociągnięte dalej) prezentują nam bardzo różnorodne światy młodych ludzi, ale z taką samą niezwykle przyjemną wrażliwością i szacunkiem do poruszanych tematów.
No i oczywiście trzeba wspomnieć, że całość jest wykonana w przepięknym, akwarelowym stylu graficznym Gabriela Picolo.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

''Młodzi Tytani: Beast Boy'' Kami Garcia i Gabriel Picolo (twórca rysunków). Powieść opowiada o 17-letnim Grafildzie Loganu. Przez całe swoje życie niczym się nie wyróżniał. Teraz kiedy trzecia klasa liceum dobiega końca chłopak chcę zaimponować popularnym dzieciakom, czego nie rozumieją jego przyjaciele- Stella i Tank. Gar postanawia przyjąć szalone wyzwanie dzięki, któremu udaje zdobyć mu się zaimponować tym popularnym, a do tego zmienia się jego ''pozycja'' w szkole. Lecz chłopak przeżywa jeszcze jedną zmianę. Przez jedną noc zmienił mu się głos, urósł, zaczął widzieć w ciemności, stał się szybszy i silniejszy. Uważam, że fabuła ponownie została przedstawiona świetnie. I również są tu przedstawione nastoletnie problemy- próba zaimponowania, zmiany zachodzące w okresie dojrzewania i próba odnalezienia. Sądzę, że tak jak poprzedni tom dostarcza dobrej rozrywki. To teraz przejdźmy do postaci. Główny bohater- Gar, był bardzo dobrze wykreowany. Myślę, że część z nas mogłaby się z nim utożsamić, a nawet niektórzy przypomnieć sobie jak to było kiedy chodził do szkoły średniej. A ogółem bardzo go polubiłam. Jego przyjaciele byli sympatycznymi postaciami oraz dobrymi przyjaciółmi. Widać, że bardzo się o siebie troszczyli. Te ''cool dzieciaki'' były bardzo typowe. Jak na początku ktoś nie jest popularny nie interesują się nim, ale kiedy już zyskuje popularność od razu chcą się z nim zaprzyjaźnić. I tutaj mamy powrót postaci Slade. I tym razem dostaliśmy go trochę więcej. Teraz przejdziemy do podsumowania. Powieść bardzo mi się podobała i chyba uważam, że podobała mi się trochę bardziej niż pierwszy tom. Okładka, r postacie i fabuła były prze genialne. A ilustracje i paleta kolorów przyjemna dla oka. I jeszcze warto dodać, że można było zauważyć fakt, że rysunki są trochę na wyższym poziomie. A dodatkowo dostaliśmy opinię autorów na temat komiksu jak i na samym końcu ich rysunkowe wizerunki i parę informacji o nich. I podsumowując daje komiksowi 11/10. Bardzo polecam!

Czyta się bardzo przyjemnie, płynnie. Postacie dobrze wprowadzane, wyraziste. Kreska bardzo ładna, imponujące kolory.

• Komiksy
  • Komiks