Niedopasowana

Okładka książki Niedopasowana Jettie Woodruff
Okładka książki Niedopasowana
Jettie Woodruff Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Bliźniaczki [Jettie Woodruff] (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bliźniaczki [Jettie Woodruff] (tom 1)
Suit
Wydawnictwo Papierówka
2019-11-08
2019-11-08
2015-09-20
dark romans

Historia wprowadza nas w życie kobiety która kompletnie nie pamięta kim jest i nie jest w stanie uporać się ze swoimi wspomnieniami. Żeby je poukładać musi wrócić do wspomnień z dzieciństwa aby odkryć tajemnicę i przysięgę którą z miłości złożyła siostrze bliźniaczce. Mamy tutaj prawdziwe zatrzęsienie uczuć oraz bohaterów z których żaden nie wydaje się być takim jakim chce aby go widziano. Po prostu świetna książka.

Rany Boskie ! Co to było !?
Tąpnęło mną tak, że kompletnie nie mogę się pozbierać. Często można przeczytać, że ta czy inna pozycja zafundowała czytelnikowi rollercoaster. Ta nie zafundowała żadnej przejażdżki. Zafundowała trzęsienie ziemi połączone z erupcją wulkanu. Wyżęła mnie emocjonalnie, skonfliktowała z samą sobą, a do tego przez cały czas czytania nie mogłam się pozbyć irytacji na samą siebie, że nie umiem czytać choć trochę szybciej, bym mogła poznać odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Bo tak. Ta książka rodzi wiele pytań i daje tylko kilka odpowiedzi. Szarpiąca trzewia niepewność , kto jest kim. Włącznie z pytaniem podstawowym o to, kim faktycznie jest nasza bohaterka. Kto jest wrogiem ? Kto przyjacielem? Czy od strony erotycznej mamy do czynienia z dewiacją i wyuzdaniem ? Czy wręcz przeciwnie – z całkowitym brakiem wiary w siebie i jedynie odgrywaniem ról ? Bo sceny, owszem, są. Dużo. Gorących jak diabli, ostrych jak chilli i przyprawiających o uderzenia krwi do mózgu.
Ze względu na rozliczne drastyczne sceny, książka zdecydowanie nie jest dla każdego. Przypuszczam, że będzie miała tyle samo zwolenników co przeciwników, bo nie da się ukryć, że jest mocno kontrowersyjna.
Dla mnie stanowiła raj i piekło w jednym. Jestem pod przeogromnym wrażeniem i już pisząc teraz tą opinię, jestem w trakcie czytania tomu drugiego, który zapowiada się równie smakowicie i daje nadzieję na uzyskanie brakujących odpowiedzi.

Rany Boskie ! Co to było !?

Dobra, naprawdę dobra. Taka z rodzaju tych o których nie możesz przestać myśleć w przerwach między czytaniem. Cały czas zadawałam sobie pytanie "kurde, o co tu chodzi?". I chociaż książka pisana jest z perspektywy Gabby i to jej tajemnice są odkrywane, to postać Paxtona zaintrygowała mnie o niebo bardziej. Czemu raz jest skończonym draniem a innym razem słodki jak miód..? Było parę detali których mogę się czepiać, jednak w całokształcie nie przeszkadzają aż tak bardzo. A 7 gwiazdek dlatego, że czytałam inną bardzo podobną książkę z motywem bliźniaczek i tamta była lepsza. Jednak ta też świetna, od razu zaczynam drugą część.

Ohhh myy gooood !

To było piekielnie dobre ! Wiecie co zrobiłam po przeczytaniu? Zamówiłam drugą część !

Zastanawiałam się dlaczego on to robi, ona się na to godzi. Po wypadku, jej niewyparzonej buźce kibicowałam jej !
Uprzedzę w książce jest dużo pikanterii, mamy męża, który każe za swoje niegrzeczne zachowanie, żonę.
Czy ona się będzie na to godzić ?

Przeczytaj 🔥🔥🔥

Ohhh myy gooood !

Czy ona się będzie na to godzić ?

Przeczytaj 🔥🔥🔥

Osobiście jestem jak zaczarowana. Takiej książki długo szukałam. Świetnie napisana, trzymająca w napięciu, zaskakująca, z pazurem. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, a czepiać się lubię 😉
Ciarki chodziły mi po plecach. O fabule się nie wypowiadam, można przeczytać opis. Powieść aż kipi od tajemnic, których wyjaśnienie znajdziemy dopiero w drugiej części. Uwielbiam głównych bohaterów, podbudowa psychologiczna jest więcej niż wiarygodna, kupuję wszystko bez zastrzeżeń. Będę jeszcze czytać nie raz i nie dwa

Książka pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi, co mnie bardziej zniechęca niż zachęca do sięgnięcia po kolejną lekturę autorki.
Kolejny tom przeczytam raczej dla uzyskania odpowiedzi niż samej fabuły, której jest niewiele w porównaniu do scen erotycznych, a szkoda, bo główny wątek jest ciekawy i wciągający.

Dwie siostry, bliźniaczki, które nie miały że sobą kontaktu od kilkunastu lat w końcu się spotykają. Mają niewiele czasu dla siebie i niestety ten czas nie jest dla nich łaskawy. Dochodzi do wypadku. Gabby budzi się w szpitalu z licznymi obrażeniami. Niczego nie pamięta. Czuwa przy niej jej mąż, który już od pierwszych chwil wydaje jej się dziwny. W domu czekają na nią dwie córki. Gdy wraca próbuje odnaleźć się w obcej dla niej rzeczywistości, razem z dziewczynkami i z nim... Paxtonem Pierce. Budzi on w niej ogromną namiętność i jednocześnie równie wielką niechęć.

Bardzo trudno ocenić mi tę książkę. Prawie do połowy byłam przekonana, że przeczytam do końca, skoro już zaczęłam (takie zboczenie) i po drugi tom nie sięgnę, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Może klimatycznego, odważnego thrillera?

Otrzymałam erotyk. Napisałabym, że klasyczny, ale nie wiem jaki to klasyczny, bo z reguły omijam takie książki. Mamy tu sporo zabaw seksualnych, niektórych wręcz budzących mój niesmak. Hmmm... Sporo to chyba nieodpowiednie słowo. Sporo to może być kłamstw w słowach polityków, a tutaj prawie cała książka aż kipi seksem. Przesada. Był moment kiedy po zabawie męża i żony, on odchodzi od łóżka, ona rzuca jakimś tekstem i on... wraca. Ja krzyczę w mojej głowie: nie! Nie! Proszę idź sobie, tylko nie wracaj! Ile można?! No niestety można... Nie wiem czemu panuje teraz moda na takie powieści. Gdyby tego seksu było mniej, gdyby on nie był przedstawiony w taki odstręczający sposób to ta książka mogłaby być ciekawsza.

Historia przedstawiona przez autorkę jest w pewnym sensie przewidywalna już od samego początku, ale w miarę upływu czasu staje się mniej oczywista. A dokładniej dochodzą inne aspekty, które budzą zaskoczenie, może nawet niedowierzanie. I właśnie z tego powodu jednak sięgnę po drugi tom i wymęczę go, bo chciałabym wiedzieć jaki będzie ciąg dalszy.

Oczywiście ciężko nie napisać kilku słów o męskim bohaterze. Paxton. ****. Naprawdę. Kawał gnoja, który chyba ma rozdwojenie jaźni. Jego zachowanie to klasyczna przemoc domowa. Nie wiem czy może być jakiejkolwiek usprawiedliwienie dla takiego postępowania. A raczej wiem. Nie może. Mocno też mi się wydaje, że autorka trochę mogła za daleko pójść w tej kreacji, przez co mam pewne wątpliwości czy ta książka w pewien sposób nie staje się szkodliwa...

Tym samym ciężko mi tę pozycję polecić. Natomiast jeśli ktoś lubi konkretne erotyki, z wątkiem love-hate to może mu się spodobać.

“Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne- czytają książki Jettie Woodruff”.
Ostatnio trafiam albo na debiuty, albo na książki o “ciężkiej” mrocznej tematyce. Cykl “Bliźniaczki” leżał już chwilę u mnie na półce. Te książki mnie kusiły, a zarazem obawiałam się tego co w nich przeczytam. Czy słusznie? I TAK, i NIE. Tak, dlatego że ciężko jest uwierzyć w to jak kobiety są traktowane i jak pozwalają się traktować. Pomimo, że mam świadomość, iż jest to fikcja literacka, niestety takie rzeczy na świecie mają miejsce. I to jest ogromnie przykre.
A nie, ponieważ czytałam już “gorsze” rzeczy. Jeśli jednak myślicie, że Was już nic nie zaskoczy to nie poznałyście jeszcze Paxtona...
Gabriella Pierce na pierwszy rzut oka wiedzie życie, którego mogłoby jej pozazdrościć wiele kobiet. Mieszka w pięknej rezydencji nad samym oceanem, ma przystojnego męża i dwie wspaniałe córeczki. Wiedzie wygodne życie. Ale to tylko pozory dla świata zewnętrznego. Po przekroczeniu progu domu ściągają maski i każde z nich odgrywa swoją rolę. Albo tak jak w przypadku Gabi zmuszona jest ją odgrywać. Pewnego dnia jadąc do sklepu, spiesząc się przed nadciągającym huraganem, Gabriela spotyka niewidzianą od trzynastu lat swoją siostrę bliźniaczkę Izzy. Obie kobiety mają wypadek, jednak do szpitala trafia tylko jedna z nich. Gaby traci pamięć, nie pamięta nic ani nikogo z dotychczasowego życia. Po czasie zaczyna mieć przebłyski pamięci, ale przypomina sobie tylko dzieciństwo. Przerażające dzieciństwo…
Paxton Pierce kochający ojciec i sadystyczny mąż. Myślę, że tak najprościej go określić.
Autorka idealnie wykreowała tę postać, świetnie oddała jego zachowanie, dziwactwa, sekrety. Do czasu wypadku miał wszystko pod kontrolą, sposób w jaki to robił, przyprawiał mnie o ciarki. Nie wierzy w amnezję Gabrielli , stara się jej udowodnić, że ta udaje i chce go wciągnąć w swoją grę. Tylko czy na pewno przywiózł ze szpitala swoją żonę?
Pierwsze pytania jakie kłębiły się w mojej głowie w trakcie czytania i po przeczytaniu książki, to: Boże co za psychol? Czemu ona się na to godzi?
Pióro autorki jest genialne, mimo tak ciężkiego tematu jaki porusza, książka wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Stworzyła historię, która wbija w fotel i wywołuje ogrom emocji. Na pewno nie da się jej też zapomnieć. To jest taka historia, że jak już ją raz przeczytasz zostanie w głowie na zawsze. Mocny erotyk, z elementami bdsm, z wątkiem hate-love, ale takim o którym nie czytałam w innych książkach. Zakończenie zwiastuje, że drugi tom będzie równie intrygujący i emocjonujący.

„Nie można uciec od życia dzięki wizji lepszego świata. Rzeczywistość zawsze w końcu nas dopada. Kiedy tylko otwierałam oczy, czyhało na mnie prawdziwe życie. I zimna brutalna prawda.”

Co byś zrobiła gdybyś nagle obudziła się po wypadku samochodowym, nie pamiętając jak do niego doszło, i nie poznawała swojej rodziny?
Twój mąż, mimo, że przystojny i męski wydaje się być obcym człowiekiem.
Twoje dzieci, których kompletnie nie znasz, są dla ciebie zagadką ale z miejsca się w nich zakochujesz.
Czujesz, że coś jest cholernie nie tak, twoje wydające się luksusowe życie jest nie twoje, zasady, które ustalił twój mąż są wręcz chore, ale też na swój sposób podniecają i pociągają.
Nie wiesz kim jesteś, a wszystko w tobie aż krzyczy, że tu NIE PASUJESZ.
To wszystko przeżywa Gabriella Pierce, ucząc się na nowo swojego władczego męża Paxtona, który traktuje ją jak swój najcenniejszy skarb, ale to jak ją traktuje za zamkniętymi drzwiami sypialni, jest dla niej równie przerażające co podniecające. Uczy się swoich dwóch uroczych córeczek, które wprost mówią, że kochają bardziej tą nową mamusię.
Uczy się także swojego równie obcego co pięknego domu, otoczenia a także sąsiadów, a może raczej fałszywych przyjaciół?
Paxton natomiast jej zszokowany, nowym wydaniem Gabrielli, ale też podniecony i przerażony zarazem.
Dziewczyna kompletnie nic nie pamięta, pomijając swoje sny, które są jakby retrospekcją jej dziwnego niby beztroskiego i czasem przerażającego dzieciństwa : jej mama, ona i .... jej siostra bliźniaczka Izzy...
Lecz nie przypomina sobie, najważniejszego, że tuż przed wypadkiem po 13tu latach się spotkały...

Bardzo, bardzo dobra historia, na pewno inna, ale takie właśnie lubię, a facet, na pokaz kochający mąż, a to jak traktuje, Gabi, kurczę to chore, ale jej się to podoba, jednak na dłuższą metę, ona pragnęłaby czegoś innego, tego, co dla „poprzedniej” Gabrielli było obojętne.

A równocześnie on nie rozumie swoich jakże „nowych” uczuć do żony.
Zakończenie książki jest nie tak do końca przewidywalne, ale szokujące, więc ja szybko zabieram się za drugą część!

Twój mąż, mimo, że przystojny i męski...

"Niedopasowana" 1 tom cyklu Bliźniaczki - Jettie Woodruff

Gabriella Pierce jest przykładem idelanej żony, ma dwie wspaniałe córki i kochającego męża, a przynajmniej tak to wygląda.
Pewnego dnia, mimo zbliżającej się nawałnicy, kobieta postanawia jechać na zakupy. W drodze do sklepu nieoczekiwanie spotyka swoją siostrę bliźniaczkę Izzy, której nie widziała od 13 lat. Wsiadają razem do jednego samochodu żeby porozmawiać, w końcu dawno się nie widziały, niestety ulegają wypadkowi. Gabriella budzi się w szpitalu z poważnymi obrażeniami, ale również z amnezją. Nie pamięta swojego życia, nie potrafi zaufać swojemu mężowi, który na domiar złego budzi w niej lęk, nie rozumie zasad panujących w ich domu. Jedynym promyczkiem szczęścia są ich córki. Z upływem czasu kobieta ma przebłyski wspomnień, których nie rozumie. We wspomnieniach pojawia się siostra.
Czy Gabriella to faktycznie Gabriella czy może to jej siostra bliźniaczka wróciła do domu?

Czytałam tą książkę rok temu i wtedy kompletnie nie miałam zdania na jej temat. Pogubiłam się w tej fabule. Teraz postanowiłam sięgnąć po nią raz jeszcze, chyba ciekawość mnie zżerała jak ta historia się skończy.

Niewątpliwie nie jest to książka dla każdego, wrażliwy czytelnik z pewnością będzie miał z nią problem, no ale w końcu to dark romans. Natomiast jeśli lubisz takie "brudne" historie to ta książka jest dla Ciebie 😉
Autorka stworzyła jedną z najbardziej pokręconych książek jakie czytałam. Tutaj nic nie jest oczywiście. Dziwna a jednocześnie wciagajaca, zawiła, tajemnicza i totalnie nieszablonowa.
Relacja głównych bohaterów przyprawia, że włos staje dęba, a sama postać Paxtona sprawia, że masz ochotę go zamordować, a z drugiej strony jest intrygujący. Pojawia się coraz więcej tajemnic, mnożą się pytania, o co tu tak naprawdę chodzi i to sprawia, że brniesz dalej żeby poznać chociaż część odpowiedzi.

"Niedopasowana" 1 tom cyklu Bliźniaczki - Jettie Woodruff

• Erotyk