Nienasycona

Okładka książki Nienasycona Jettie Woodruff
Okładka książki Nienasycona
Jettie Woodruff Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Bliźniaczki [Jettie Woodruff] (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bliźniaczki [Jettie Woodruff] (tom 2)
Slut
Wydawnictwo Papierówka
2020-06-15
2020-06-15
2015-11-17

Kontynuacja historii Gabby wciągnie nas w świat tajemnicy gdzie nic do końca nie jest odsłonięte. Bohaterka po ciężkim wypadku musi zmagać się z amnezją, apodyktycznym mężem którego coraz silniej sobie uświadamia że mimo wszystko kocha oraz decyzjami podjętymi gdy jeszcze była świadoma ich podejmowania. Motyw amnezji i tajemnicy oraz niezbyt idealnego małżeństwa przewija się w tej historii na każdym kroku a przede wszystkim motyw odnajdywania siebie. Polecam całą historię.

Trzyma poziom pierwszej cześci, jest dobra. Ale nadal tylko dobra. Przerzucałam strony czekając na efekt WOW... i dla mnie tego efektu nie było, a przynajmniej nie był taki, jak się spodziewałam że będzie. Zagmatwana do granic możliwości i chyba niepotrzebnie. Mimo wszystko warta poświęconego jej czasu.

Auć ... Po 1 rewelacyjnej części spodziewałam się czegoś lepszego ... Nie mogłam przebrnąć. Miałam wrażenie, że autorka nie wie jak zakończyć tę historię. Nadal widzimy małżeństwo, które zamiast się rozwinąć, brnie w to dalej okłamując się nawzajem. No nieee... Cieszyłam się na każdą poprawę męża, ale za chwilę miałam kolejny wybuch... A szkoda...

Po dwudziestu stronach odłożyłam. Żenująca, niesmaczna, obrzydliwa. Po pierwszym tomie myślałam, że może autorka bardziej skupi się na treści, ale już po samym początku widać, że znowu będzie tylko seks. Żeby to jeszcze było jakoś przystępnie opisane, ale te dwadzieścia stron czytałam z grymasem niesmaku na twarzy. Nie wiem czym się kierowała autorka pisząc to coś, ale nie będę wnikać i analizować. Widzę, że książKa ma niezłe opinie. Tego też nie rozumiem, ale moze to tylko nie moja bajka.

Autorkę będę omijać z daleka.

„Nienasycona” jest książka nieco bardziej spokojniejszą, niż „Niedopasowana”. Nie ma tutaj brutalności, jaką otrzymujemy w pierwszym tomie. Jest za to cały wachlarz emocji i świetnie rozpisana psychika bohaterów, przed którymi życie stawia wiele problemów. Czy Gabby z Paxtonem poradzą sobie z nimi? Czy ich małżeństwo przetrwa? Dowiecie się, kiedy sięgniecie po „Nienasyconą”. Polecam, choć proponuje nie rzucać się do tej książki „na raz” bo wtedy się nią nie zmęczycie, tak jak wyszło to u mnie.

“Każda historia ma trzy wersje: jej, jego i tę prawdziwą”.

“Nienasycona” drugi tom cyklu “Bliźniaczki” Jettie Woodruff. Zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym skończył się pierwszy.
Gabriella Pierce zostaje oskarżona o podszywanie się pod swoją siostrę bliźniaczkę, zamordowanie jej i pozbycie się zwłok. Jest zrozpaczona, bo nadal ma amnezje, co bardzo utrudnia jej udowodnienie prawdy i nie ma pojęcia jak uwolnić się od stawianych zarzutów.. Jest samotna, zagubiona i nie wie komu ufać. Swoją pomoc oferuje jej Lane, wyciąga ją z więzienia, załatwia pomoc prawnika i swojego współpracownika psychiatry Nicka. Tylko czy Lane jest godny zaufania, czemu wyraźnie zdenerwowany stara się wyciągnąć Gabi z kłopotów?
Intuicja nie zawodzi kobiety, szybko odkrywa co lub kto się za tym kryje. Bardzo chce się dowiedzieć co tak naprawdę stało się w dniu wypadku i przed nim. Z pomocą zupełnie przypadkowo przychodzi żona psychiatry Nicka, Mia. Obie kobiety wymuszają na mężczyźnie, żeby poddał Gabrielle hipnozie. Na jaw wychodzi też, że kobieta była już pacjentką lekarza wcześniej, o czym ona nie pamięta, a Paxton nie miał o tym pojęcia. Ale zostały zapisy z sesji… To co się na nich znajduje jest wstrząsające nie tylko dla Gabrielle ale i dla Paxtona. Ich drogi schodzą się ponownie, bo tęsknota za dziewczynkami jest silniejsza niż strach przed mężem.
Ta część jest mniej mroczna, co nie znaczy, że mniej emocjonująca. Wiele tajemnic się wyjaśnia, ale mamy i takie których lepiej może nie odkrywać. Autorka świetnie prowadzi kreacje bohaterów, w obojgu zachodzą widoczne zmiany. Gabriele nie jest już potulną żoną, wie czego chce i umie postawić na swoim. Postać Paxtona ewoluuje, pokazuje że ma serce, jest opiekuńczy co nie znaczy, że uległy. Poznajemy urywki z jego młodości i pierwszego małżeństwa, co poniekąd wyjaśnia, dlaczego tak, a nie inaczej traktował Gabrielle. Nie jest jednak słodko i cukierkowo, co to, to nie, mamy zwroty akcji niekiedy szokujące. Na uwagę zasługuje postać Mi Chin, która nadaje powieści świeżości i komediowego elementu. Razem z Nickiem tworzą ciekawą i zabawna parę.
Oba tomy zasługują na uwagę i są godne polecenia. Emocjonujące i wzruszające. Trzeba je jednak czytać po kolei, żeby wszystkie elementy wskoczyły na swoje miejsce. Mam nadzieję, że zostanie u nas wydana ostatnia część zatytułowana “Solid”, gdzie reszta sekretów ujrzy światło dzienne.

“Każda historia ma trzy wersje: jej, jego i tę prawdziwą”.

Ależ mnie wymęczyła ta książka strasznie...

Ależ mnie wymęczyła ta książka strasznie...

💜RECENZJA💜

Tytuł : „Nienasycona”
Seria : Bliźniaczki tom II

„Wierzę, że ludzie pojawiają się w naszym życiu w chwili, gdy najbardziej ich potrzebujemy. My śmiertelnicy nie rozumiemy sił rządzących wszechświatem. Czasem musisz po prostu zagłębić się we własne myśli i pozwolić by sprawy biegły własnym rytmem. Odpowiedzi przyjdą do ciebie same.”

W drugiej części, Gabriella, wciąż nie wie kim tak na prawdę jest, ale wie jedno nienawidzi Paxtona za to co jej zrobił. Za wszelką cenę musi odzyskać pamięć, żeby dowiedzieć się, którą z sióstr jest i jak wyglądało jej życie przed wypadkiem.
Udaje jej się, zresztą nie bez problemów, namówić pewnego lekarza do przeprowadzenia na niej seansu hipnozy, by móc dowiedzieć się : jakie wydarzenia poprzedzały jej wpadek. Jednak informacje, które, w ten sposób uzyskuje są równie przerażające co zaskakujące i od teraz Gabi, wie, że jej życie zmieni się diametralnie, jeśli uda jej się osiągnąć zamierzony cel. Jej powrót do domu wiąże się z ciągłą walkę z mężem, ale też niesamowitą chemią i seksualnym uzależnieniem. Chory pociąg, który do niego czuje do Paxa, brzydzi ją, a jego zmienność nastrojów : od wyzywania od dziwek po hołubienie i wyznawanie miłości, wprowadza w jej mózgu niemałe zamieszanie.
W tej części mamy taki wachlarz emocji, zwrotów akcji i wypełzających zewsząd okropnych tajemnic, że aż włos na głowie się jeży. Wstrząsające przeżycia Gabi, nie mogą być podstawą do rozpoczęcia nowego rozdziału z Paxtonem, jednak miłość do dzieci i chęć odnalezienia siostry i spełnienia ostatniej woli Izzy, może okazać się cementem ich pochrzanionego małżeństwa.

I znowu mamy emocjonalną huśtawkę i tajemnice takie, że aż szczęka opada, jeszcze więcej seksu i namiętności oraz tragedii od których, nasze oczy zachodzą mgłą.
Jeśli nie czytaliście pierwszej części, to zanim sięgniecie po „Nienasyconą” koniecznie przeczytajcie „Niedopasowaną”, tylko wtedy elementy tej zagmatwanej układanki wskoczą na swoje miejsce.
Cieszę się, że mogłam przeczytać i przede wszystkim przeżyć tą jakże zagmatwaną i emocjonującą historię.

💜RECENZJA💜

Tytuł : „Nienasycona”
Seria : Bliźniaczki tom II

W drugiej...

"Nienasycona" 2 tom cyklu Bliźniaczki - Jettie Woodruff

Gabriella została oskarżona o podszywanie się pod swoją siostrę bliźniaczkę. Za wszelką cenę chce dowiedzieć się co stało się w dniu wypadku. Jest zdesperowana, samotna, nie wie kim sama jest i komu może zaufać. Kobieta czuje się zdradzona przez Paxtona, ale tęsknota za córkami powoduje że znów wpada w sidła męża. W całej tej chorej sytuacji, w sieci kłamstw i masie tajemnic, ta dysfunkcyjna para zaczyna dażyć się prawdziwym uczuciem, zdają sobie sprawę, że jest o co walczyć i że mogą zbudować wspólną przyszłość. Czy uda im się to? Czy tajemnice, które oboje skrywają nie spowodują ostatecznego końca ich związku? A przede wszystkim z kim w końcu mamy doczynienia z Gabby czy Izzy?

Ta część jest równie zagmatwana ale nie ma tu tej brutalności. Tu wszystko skupia się na poznaniu tajemnic. Otrzymujemy wiele odpowiedzi, to co było niejasne nagle nabiera kształtu. Pokazanie przeszłości Paxtona, tego jak poznał Gabby, od czego zaczęła się ich znajomość, a przede wszystkim dlaczego ją tak traktował, daje czytelnikowi klarowny obraz sytuacji. Oczywiście pojawi się też kilka zwrotów akcji, które zszokują, ale o tym nie będę pisać 😉
Sama postać Paxtona, który pozbawiony jakichkolwiek uczuć, mroczny, okrutny, którego nie dało się lubić, a co dopiero pokochać, ewoluuje. W pewnym momencie zrzuca rozliczne warstwy i pokazuje, że jednak te uczucia posiada.

Tą książkę mogłabym porównać do jazdy kolejką górską, istny rollercoaster emocji.
Tu nic nie jest oczywiste, otrzymacie stosowne wyjaśnienia a jednocześnie zakończenie nie będzie "słodkim prezentem zapakowanym w uroczy kolorowy papier" 😉

"Nienasycona" 2 tom cyklu Bliźniaczki - Jettie Woodruff

"Każda historia ma trzy wersje: jej, jego i tę prawdziwą"

Codzienność Gabrielli Pierce zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Amnezja i brak wspomnień odciska na niej piętno. Gabriella sądziła, że nie spotka jej już nic gorszego, jednak i tu się myliła. Znacznie gorsza jest prawda i sekrety, które wychodzą na jaw. Tym bardziej, że ją mąż - Paxton, nie jest idealny, a wręcz brutalny. Okazuje się, że Gabriella to tylko głupia mała rybka.

Drugi tom serii "Bliźniaczki" przyniósł mi ogrom emocji! Tu również nie brakowało dark romansu, choć było go znacznie mniej niż w pierwszej części. Paxton wykreowany na bohatera brutalnego, dominującego odkrywa w tym tomie, kawałek po kawałku, swoje człowieczeństwo. Nie stracił "tego czegoś", wydaje mi się, że wręcz na tym zyskał. Gabriella natomiast zaczęła mieć własne zdanie, a nawet stawiać się mężowi. I oprócz poznania jej historii dowiadujemy się jaka jest naprawdę. Można rzec, że ta dwójka pokazała tu długo skrywane cechy charakteru. Autorka stworzyła historię nieźle pokręconą i popapraną o dość nietypowej tematyce. Mnie tym kupiła! Co do wątku Gabrielli i jej siostry bliźniaczki jest bardzo dobrze poprowadzony. Duża dawka tajemnicy daje o sobie znać w każdym rozdziale, a ja sama nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać. Ta część wyróżnia się również tym, że momenty brutalne przeplata nutka łagodności i dlatego ten tom podobał mi się znacznie bardziej! Nie powiem, bo już sam prolog zwala z nóg a książka jest godna polecenia!❤

"Każda historia ma trzy wersje: jej, jego i tę prawdziwą"

• Erotyk
  • Romans/Erotyk