Therapy Game

2019-09-20
2019-09-20
2018-12-02
Karolina Dwornik
Okruchy życia Romans +18 Nagość Seks Manga Japonia Współczesność Shounen-ai/yaoi

Jedna z moich ulubionych mang yaoi, warta przeczytania, gorąco polecam! C:

Jedna z moich ulubionych mang yaoi, warta przeczytania, gorąco polecam! C:

2085

Przesłodziaśna manga typu yaoi.

Przesłodziaśna manga typu yaoi.

Pierwszy raz miałam w rękach takie tomiszcze mangi. Muszę przyznać, że również wielkość jest wygodniejsza do czytania niż standardowy rozmiar. Historia to spin-off "Secret XXX" i opowiada o braciach głównych bohaterów z wcześniejszego tomiku. Na pewno ciekawiej napisana i zobrazowana. Polecam ^_^

Moja ocena: 5+/6

Moja ocena: 5+/6

Skądś to znam.

Czytając „Therapy Game” przypomniałam sobie o mandze „Sekret XXX”, w której bohater miał uczulenie na króliki, ale pracował w sklepie zoologicznym. Myślę sobie zatem „Cholera, skądś to znam”, ale czytam dalej uparcie tę grubą jednotomówkę i nie sprawdzam swoich myśli podchodząc do półki. Dopiero po skończeniu całej mangi... okazało się, że miałam rację.

FABUŁA

Pewnego pijackiego wieczora Shizuma spotyka Minato w barze. Shizuma wydusza z siebie żale, które go otaczają, a Minato grzecznie ich wysłuchuje, aby następnie zgodzić się z nowo poznanym mężczyzną na wyjście z klubu prosto do hotelu, gdzie razem spędzają noc i budzą się rano. Shizuma kompletnie nie pamięta wydarzeń sprzed kilku godzin, a Minato jest zwyczajnie zły, że jego starania poszły na nic. Razem ze znajomymi wchodzi w zakład, że rozkocha w sobie Shizumę, aby następnie brutalnie go porzuci, aby zemścić się na jego braku pamięci.
Jednak kiedy mężczyźni zaczynają się spotykać, z początku jest między nimi nieco niezręcznie. Heteroseksualny Shizuma nie chcę ugiąć się Minato i doznać nowych wrażeń.
Jednak z biegiem czasu zaczyna się łamać, a Minato zaczyna rozumieć, że jego zemsta może się nie udać, bowiem uczucie, którym darzy Shizumę robi się coraz głębsze.

OPRAWA GRAFICZNA

„Therapy Game” wygląda całkiem podobnie, jak „Sekret XXX”, ale skoro autorka mówi, że jest to spin-off tamtego tomu to moje zdziwienie odnośnie podobieństwa znacznie się zmniejsza. Tutaj też mamy pierwszą stronę kolorową, gdzie nasi bohaterowie są w otoczeniu dwóch kotów, zaś na jej odwrocie mamy bardzo ładny rysunek, który rozpoczyna jeden z rozdziałów w całej mandze. Sama manga jest przyjemnie grubaśna, a sprawdzając GR zauważyłam, że są dwa tomy, zatem szybko wywnioskowałam, że wydawnictwo Waneko połączyło je w jeden duży, za co dziękuję.
Kreska jest bardzo przyjemna dla oka i nie ma tutaj kolejnych ścian dymków wypełnionych tekstem, co także zaliczam na plus dla mangi.

OPINIA OGÓLNA

Podobała mi się ta historia, a grubaśna manga tym bardziej sprawiła mi radość. Bohaterów polubiłam od pierwszego kadru i kibicowałam im do samego końca. Ani przez chwilę nie nudziłam się podczas czytania „Therapy game”. Spin- off do znanego mi już „Sekret XXX”, który przypomniał mi się podczas czytania tej mangi także był bardzo miłym zaskoczeniem.
Muszę przyznać, że Meguru Hinohara zaciekawiła mnie ponownie swoją historią i nie ukrywam, że z chęcią przeczytałabym kolejne jej mangi. Mam nadzieję, że wydawnictwo Waneko będzie mieć na uwadze jej twórczość, abyśmy dalej mogli czytać o zawodach i zwycięstwach miłosnych bohaterów stworzonych przez tę mangaczkę.

Skądś to znam.

Nie jestem fanką yaoi i nie spodziewałam się czegoś szczególnego, ale po jej przeczytaniu jestem w szoku, bo ta manga jest naprawdę dobra. Fabuła jest bardzo ciekawa i nie jest to takie typowe romansidło, gdzie bez przerwy się całują. Wbrew pozorom nie ma tam wiele erotycznych scen i momentami akcja jest wzruszająca. Jestem pozytywnie zaskoczona, bo w bohaterach się zakochałam. Nie są puści i mają swoje historie.

Polecam, bo na pewno wyróżnia się spośród innych mang BL.

Nie od dzisiaj wiadomo, że manga to nie tylko komiks, ale i w jakimś stopniu sztuka. Ta książeczka niby stricte o tematyce yaoi była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Była historią z morałem i taką do wyciągnięcia wniosków.

To opowieść o dwójce młodych, dwudziestokilkuletnich ludziach. O ich smutnej przeszłości, która tak głęboko odbija piętno, że aż zapiera dech w piersi i rzutuje na dorosołe życie. Kiedy poznajemy historię jednego z głównych bohaterów, gdzie matka obwinia go za odejście ojca i popełnia samobójstwo – ja wylewam morze łez. Tak, kochani, pierwszy raz od dawna tak mocno ścisnęło mi serce. Chodź może drugi, bo równie mnie serducho bolało przy „Vitamin”. Tak czy siak ubolewałam nad sytuacją małego chłopca, który bez winy ze swojej strony został obarczony odpowiedzialnością.

Kłamstwo, zakład, obawa, druga szansa, poczucie bezpieczeństwa, akceptacja przez otoczenie to zupełnie tematy „na czasie”, czyż nie? Daleko nie odbiegając, dzisiejszy piątek jest „tęczowym piątkiem”, a połowa kraju się burzy bez powodu. Tutaj są ukazane przez fabułę, która (pomijając sceny 18+) naprawdę może nas chwilami zmotywować do przemyśleń. Czy aby na pewno obarczenie kogoś winą jest odpowiednim wyjściem? Czy chronienie się przed uczuciem, w obawie przed zranieniem jest dobrym sposobem na życie? Tutaj na pewno znajdziecie odpowiedź! Dla mnie zupełna bomba! Śmiało mogę napisać – POLECAM ♥

Bardzo dobra manga. Ładna kreska, ciekawa fabuła i kilka scen. Nic więcej mi nie potrzeba.

Całkiem dobra manga. Ładna kreska i dość ciekawa fabuła.

Całkiem dobra manga. Ładna kreska i dość ciekawa fabuła.

• Manga
  • Mangi