Void

Wydawnictwo: Waneko
VOID-ヴォイド-
komiksy
Aśku

Maki otrzymał w prezencie od przyjaciela jeden z najnowszych modeli humanoidów, które za pomocą zainstalowanej pamięci i doświadczeń, mogą stworzyć głęboką więź ze swoim właścicielem. Jednak humanoid Arata Mizumori nie jest jak czymś zwyczajnym. Został wzbogacony o nielegalnie użyty wygląd oraz pamięć Rena Amamiyi. Osoby, która była kimś bardzo ważnym dla Makiego. Czy Maki będzie w stanie...

Czy Maki będzie w stanie traktować Aratę inaczej niż Rena? Jakie uczucia przebudzą w nim twarz, głos i wspomnienia Rena w Aracie?

źródło opisu: http://waneko.pl/jenotomowa-nowosc-3/

źródło okładki: http://waneko.pl

Anezka | 2019-01-23
Na półkach: 2019, Wymienione, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prawie, prawie moje prośby zostały wysłuchane. Nadal jest cenzura, ale w postaci białych kresek, wiec nie ma tragedii(choć ja się czepiam). A scen dużo. Co mnie też zaskoczyło to to, że nie ma oznaczenia 18+ z tyłu okładki. A na takim "Powóz lorda Bradleya" jest. Chociaż "Powóz.." jest brutalny, a tu tylko ero i porno.

Rozchełstana Owca | 2019-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2019

Wow! Wow! Wow! Tak to dobre słowo na określenie owej książeczki. Zapowiadam wszem i wobec, że oznaczenie 18 + ma tutaj zupełne zastosowanie. Erotyzmu jest sporo, ale zupełnie mnie to nie gorszy 🙂

Pomijając, że to zdecydowanie manga dla dorosłych czytelników to jestem pełna podziwu dla pomysłowości autora odnośnie fabuły. Klonowanie / tworzenie czy też „kopiowanie” ludzi to temat jakby nie patrząc cały czas na czasie. Tutaj dzięki świetnej kresce możemy zatopić się w historii dwóch osobników – Makiego oraz humanoida Araty. Arata stworzony został na podobieństwo dawnego ukochanego naszego głównego bohatera, Rena. I tu jest pies pogrzebany! Czy Maki poradzi sobie z prezentem jaki otrzymał ? Czy będzie umiał nie patrzeć na humanoida przez pryzmat swojej przeszłości?

Całość znajdziecie tutaj -------> https://rozchelstanaowca.pl/2019/02/void-ranmaru-zariya/

megi2307 | 2019-03-15
Przeczytana: 15 marca 2019

Nie oceniam bo być może jest to dobra pozycja (nomen omen ;) w swoim gatunku. Do mnie jednak żadne komiksy i mangi nie przemawiają. Wolę czytać litery i używać swojej wyobraźni do tworzenia obrazu.
Fabuła ze sporą, jak dla mnie dawką brutalności, chociaż w pewien sposób wytłumaczalnej. Ale czy usprawiedliwionej?
Chociaż wątek klonowania ludzi, ekstrahowania ich DNA, pamięci jest świetny.
A oba powyższe doskonale pokazują, że jakkolwiek since-fiction byłaby nasza przyszłość to głębokie uczucia miłości, nienawiści, zazdrości zawsze pozostaną takie same...

Alderamin | 2019-03-02
Na półkach: 2019, LGBT, Przeczytane, Komiksy

Na początek mały apel: faneczki drogie, przestańcie marudzić na rzekomą "cenzurę". To, że grupy skanlacyjne robią was w wała i rysują sobie nielegalnie po rysunkach autora, nie oznacza, że wydawnictwa też będą takimi chamami. W Japonii jest wymóg cenzurowania genitaliów i w 99% japońska erotyka będzie cenzurowana. Nikt nie będzie ryzykował grzywny albo więzienia, bo kawałek białego paseczka psuje wam masturbację. Odwalcie się.

Najsłabsza jak dotąd z przeczytanych przeze mnie mang Zariyi. Ta autorka zawsze tworzyła proste, za to mocno erotyczne opowiastki i zawsze balansowała na granicy konsensualności ze swoimi pomysłami, ale... tym razem przegięła.

Głównymi bohaterami są nielegalnie stworzony do roli prostytutki humanoid (coś w rodzaju androida?) i były pracownik czegoś w rodzaju biura kontroli, wyciągającego takież nielegalne humanoidy z gówna, w którym egzystują. Humanoid jest temu byłemu pracownikowi wręczony w prezencie, bo został stworzony na bazie ciała jego dawnej...

TheOnlyProof | 2019-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Ciekawa historia, w której jednak zabrakło rozbudowania.
Szkoda, że autorka nie zdecydowała się na serię ponieważ w fabule jest jeszcze wiele wątków, z których dałoby się wiele "wycisnąć". Wątek humanoidów z pewnością mógłby być ciekawszy gdyby było go więcej. Tak samo związek Marata&Ren zasługuwał moim zdaniem na nieco więcej uwagi.
Według mnie manga mimo wszystkich niedociągnięć faularnych wybija się świeną kreską. Bardzo, ale to bardzo pobobał mi się sposób narysowania mangi. Kreska z pewnością zasługuje na uznanie.

silwana | 2019-03-10
Przeczytana: 10 marca 2019

Historia całkiem ciekawa, kreska też ładna. Żałuję tylko, że motyw pierwszego kochanka głównego bohatera nie został trochę bardziej rozbudowany.

nemesisswan | 2019-03-07
Przeczytana: 07 marca 2019