Anielska ławeczka

2019-01-01
wiersz poezja

🌸💜PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA
💜 🍁

Jest to 3 książka Autorki, którą miałam okazję przeczytać. I zarazem drugi tomik poezji, jakiemu patronuję ;) 😍 choć rzadko sięgam po poezję, muszę Wam powiedzieć, że uwielbiam te wiersze ;) 😍 skłaniają do wielu refleksji, można je kontemplować a zarazem zawsze wrócić do nich, kiedy tego potrzebujemy.

Tomik poezji Pani Gabrieli jest podzielony na 4 części. Więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Są i podziękowania dla najbliższych, tęsknota za tymi, którzy odeszli, ważna rola świąt w naszym życiu i wiersze specjalnie dedykowane nam - czytelnikom. Mi najbardziej spodobał się wiersz pt. "Modlitwa poranna" I tutaj Wam go przytoczę :

Modlitwa poranna

Za rogalik pachnący lekko chrupiący
Ten który czeka
Aż zjem go na śniadanie
Dziękuję Ci Panie
Za to że dałeś łąkę zieloną
Nasionami marzeń wypełnioną
Za radość marzeń spełniania
W miejscu użalania
Dziękuję - choć nie pojmuję
Za to że od samego rana
Jestem kochana
I nie muszę na to zasługiwać
I niczym się wykazywać
Za to że dałeś mi
Dożyć takich chwil
Po prostu i nadzwyczajnie
Panie - dziękuję Ci

Wiersze te potrafią pozwolić nam się oczyścić, zadumać, na chwilę się zatrzymać. Dzięki nim możemy zrozumieć to, co naprawdę ważne. Umieć się tym cieszyć i dziękować nawet za najmniejsze rzeczy. Piękny, zapadający głęboko w serce tomik, który bardzo serdecznie Wam polecam ;) choć liczy 96 stron, to każda z nich jest wyjątkowa i głęboko potrafi się wyryć w naszej pamięci. Bardzo dziękuję Autorce za zaufanie i możliwość objęcia patronatem medialnym tej pozycji ;) 😍 a Million - Studio Wydawnicze dziękuję bardzo za owocną i interesującą współpracę ;) 😍 no i zachęcam Was koniecznie, do zakupu tego tomiku poezji właśnie na stronie Milliona ;) lub bezpośrednio od Autorki ;) 😍 Polecam Wam bardzo tę pozycję i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍😍😍

🌸💜PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA
💜 🍁

Tomik poezji Pani Gabrieli jest...

Bardzo lubię tę małą książeczkę, która mieści się w damskiej torebce. Można ją zabrać ze sobą wszędzie i czytać w każdej wolnej chwili. Bo tak się czyta poezję - właśnie chwilą, impulsem, zachwytem. Nowe wydanie podzielone jest na 4 części. Są więc wiersze o poezji poetki, dedykowane tym, którzy odeszli, wiersze na czas świętowania i afirmacyjne, bo zadedykowane Tobie, Czytelnikowi, którego poetka tak bardzo szanuje i ceni. Ciepłe, optymistyczne, dobre, przepojone miłością do świata, zachwytem okruchami codzienności... Delikatne jak grafika, w którą są ubrane. Są przystankiem w trudnej podróży po życiu. Nie będę zdradzać treści, bo dziś dość obwieszczania światu "co autor miał na myśli". Otwieram tomik i zanurzam się w słowach poetki. Otulam "wieczornym zadumaniem nad przemijaniem". Polecam bardzo:)

"Anielska ławeczka", którą mam przyjemność promować. Czułam się wręcz zaszczycona tym, że jest to poezja i znajdujące się w niej wiersze po przeczytaniu trafiają prosto do serca.

Znajdziemy w niej słynny
"List do Mamy", który możecie przeczytać na blogu.

Książeczka "Anielska ławeczka" jest podzielona na cztery części.
Znajdziemy w niej wiersze, które pozwolą nam inaczej spojrzeć na świat, na człowieka.
Wiersze, które wywołują sporo emocji.
Wiersze które sprawiają, że czasem warto się zatrzymać i zastanowić...
Wiersze o przemijaniu, tęsknocie, nadziei, marzeniach i stracie...

Myślę, że czytając każdy znajdzie coś dla siebie, do czego zachęcam i jak najbardziej
POLECAM !!!

Znajdziemy w niej słynny
"List do Mamy", który możecie przeczytać na blogu.

Książeczka "Anielska ławeczka" jest podzielona na cztery części.
Znajdziemy w niej wiersze, które pozwolą nam inaczej...

Jestem niesamowicie dumna z tego, że dane było mi zostać patronem drugiego wydania "Anielskiej ławeczki" ze słynnym na cały świat wierszem "List do Mamy". Jest to dla mnie olbrzymi zaszczyt.
Pewnie zauważyliście, że poezja dość rzadko pojawia się na moim blogu, a jeśli to się już zdarzy, są to wiersze wyjątkowe, takie, które chwytają za serce, zmuszają do zatrzymania się i spojrzenie na życie z dystansem, czasami z wdzięcznością i wzruszeniem...
W "Anielskiej ławeczce" mamy do czynienia z szerokim spojrzeniem na człowieka i jego naturę, autorka pisze o codziennym życiu, pisze nie tylko o uczuciach, ale także o marzeniach, przyjaźni, stracie i przemijaniu....
Wiersze są niezwykle emocjonalne, zmuszają do zadumy i refleksji, wywołują wspomnienia i tęsknotę za tymi, którzy już odeszli, za tym co minęło.
Poruszają i niezwykle wzruszają. Są wyważone, delikatne i subtelne. Wlewają w serce cały ogrom nadziei... Ja jestem pod ogromnym wrażeniem.
Książka wydana jest bardzo skromnie, ale odbieram to jako plus. Tomik podzielony jest na cztery części (O mojej poezji, Dedykowana tym, którzy odeszli..., Czas świętowania... Zadedykowana Tobie...) każdą z nich zdobi czarnobiała reprodukcja obrazu (z okładki) autorstwa Moniki Januszkiewicz
Nic nie rozprasza uwagi, a daje to możliwość całkowitego oddania się poezji i "czucie" jej całym sobą.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Nie tylko miłośnicy poezji będą ukontentowani. Każdy w poezji pani Kotas znajdzie coś dla siebie. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

POLECAM...

Pełna recenzja na blogu. Ewelina-czyta.blogspot.com

W połowie stycznia podczas spotkania autorskiego online rozmawiałyśmy

z Gabriela Kotas - strona autorska o planach, marzeniach, pragnieniach.

Jednym z nich było wydanie w nowej odsłonie tomiku z wierszami pt. "Anielska ławeczka",

w którym znajdziemy „List do Mamy”, który poruszył wiele serc.

I właśnie dziś świętujemy Premierę "Anielskiej ławeczki", która ukazała się nakładem

Million - Studio Wydawnicze.

Monika maluje obrazy - Monika Januszkiewicz jest autorką okładki tego wyjątkowego tomiku. Piękna, prawda?

Muszę przyznać, że już zapoznałam się z wierszami.

Przyznam szczerze, że nie często po nie sięgam, ale ciekawość zwyciężyła . I nie żałuję.

Tomik podzielony jest na cztery części, każdy z nich poświęcony innej tematyce.

Moją uwagę zwrócił wiersz "Wdzięczność"

Zapraszam do przeczytania:

Wdzięczność

Rośnie we mnie wdzięczność za tak zwane zbiegi okoliczności

czy może raczej "anielskie stróżowanie"

Co krok - to znak który upewnia że tak ma być

Z każdym znakiem wdzięczności przybywa

Chociaż drogi za następnym zakrętem nie widać

wiem że będzie właściwa

A wdzięczności - jak życia wciąż od nowa się uczę

Bo jutro mogę mieć tylko to za co dziś podziękowałam.

Z całego serca polecam zapoznanie się w tomikiem, który skłania do refleksji, zamyślenia, rozważań. To poruszające wiersze o miłości, przyjaźni, dzieciństwie, o przebaczaniu, aniołach czuwającymi nad nami i wiele innych tematach, myśli przewodnich.

Dziękuję autorce i Wydawnictwu za cudowny Patronat.

Dedykacja dla czytelników jest przepiękna, sami zobaczcie:

Drogi Czytelniku!
„List do Mamy” wzruszył setki tysięcy serc
na całym świecie.
Dzięki niemu teraz trzymasz w dłoniach
nową odsłonę „Anielskiej ławeczki”.
Wszystko, co tutaj napisałam, wyszło wprost
z mojego serca – tak jak list do mojej Mamy.
To jej dedykuję ten tomik.
Z wdzięcznością i miłością, o której kiedyś
nie zdążyłam jej powiedzieć.
Mam nadzieję, że po przeczytaniu „Anielskiej ławeczki”
Ty powiesz swojej Mamie, jak bardzo ją kochasz,
niezależnie od tego, gdzie jest.
Jeśli możesz ją przytulić, to masz ogromne szczęście
– biegnij co sił.
A jeśli już nie – ona i tak usłyszy, bo taka jest
MOC MIŁOŚCI!

Serdecznie polecam zajrzeć na profil autorski Gabriela Kotas strona autorska https://www.facebook.com/Gabikotas

Tomik wierszy można zamówić na stronie Wydawnictwa Million https://studiomillion.pl/pl/p/Anielska-laweczka-Gabriela-Kotas-PRZEDSPRZEDAZ/77?fbclid=IwAR2CiX49_M6B5vnmOoWM48fBl9bV-_vpJq58RvCZcaX0GmaQBF8h82y1klU

W połowie stycznia podczas spotkania autorskiego online rozmawiałyśmy

z Gabriela Kotas - strona autorska o planach, marzeniach, pragnieniach.

w którym znajdziemy „List do Mamy”, który poruszył wiele serc.

I właśnie dziś świętujemy Premierę "Anielskiej ławeczki", która ukazała się...

"Zadzwoniłabym
Albo nie
zaprosiłabym Ciebie do domu mojego
bardzo przytulnego
Siedziałybyśmy razem długo w noc
i opowiadały wrażeń cała moc
Herbatkę z sokiem malinowym
bym Tobie zaparzyła
chociaż nie pamiętam
czy taką lubiłaś
Opowiedziałabym - co się wydarzyło
w czasie kiedy Cię przy mnie już nie było
Powiedziałabyś mi może w ten wieczór wyjątkowy
bym już nie musiała łamać sobie głowy
Jak jest tam - po drugiej tęczy stronie
Kiedy nadejdzie naszych dni już koniec
I tak - na niby - z Tobą te herbatkę dziś wypiję
w nadziei, że ktoś kiedyś mnie
na taką zaprosi
- póki jeszcze żyję...”

To „List do mamy” Gabrieli Kotas z tomiku „Anielska ławeczka”. Trafiłam na niego na którejś z grup czytelniczych na facebooku i tak mnie zachwycił, że zapragnęłam całego tomiku. Jest do nabycia u autorki na olx, wbrew temu, co głosi tutaj lubimyczytac, że brak ofert.
Wierszom autorki bliżej do poezji ks.Twardowskiego, zachwycającego się drobiazgami codzienności niż do wzniosłych, wycyzelowanych stylistycznie utworów Miłosza, które wprawdzie Noblem nagrodzone, ale nigdy mojego serca nie poruszyły. Nie jestem osobą, która płacze przy książkach czy na filmach, ale przy wierszach „Tym, którzy odeszli” i wyżej cytowany „List do mamy” zwilgotniały mi oczy, bo sama mam już więcej bliskich mi osób po tamtej niż po tej stronie. Autorka porusza tematy i uczucia, które każdy z nas kiedyś przeżył- są to wiersze o szczęściu, o miłości, przyjaźni, o dzieciństwie, o aniołach, czuwających nad nami, o codziennych małych cudach, o przebaczaniu - a wszystkie tchnące pochwałą życia pomimo trudnych momentów. Wiersz „Rok” na pewno wyślę jako życzenia noworoczne wszystkim przyjaciołom.

Dziwię się, że ten tomik ma tak mało czytelników i opinii na lc.
Polecam gorąco!

Albo nie
zaprosiłabym Ciebie do domu mojego
bardzo przytulnego
Siedziałybyśmy razem długo w noc
i opowiadały wrażeń cała...

Wiersze opowiadające o rzeczach codziennych, wręcz namacalnie bliskich, zmuszają do retrospektyw , które w normalnych warunkach są zamknięte tam gdzieś na dnie serducha. Każdy z tych wierszy jest bowiem kluczem do innej przegródki wspomnień. To była niezwykła poetycka podróż. Anielska ławeczka uświadomiła mi, że poezja jest właściwie dla wszystkich - tylko trzeba znaleźć tą jej formę, która najbardziej do nas przemawia, która zwyczajnie do nas trafia.

• Bede do niej wracac
  • 2019 rok
  • Przeczytane 2020
  • PATRONAT MEDIALNY
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Anielska ławeczka