Róża wiatrów

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Przylądek wichrów (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Filia
lato literatura polska odmiana losu optymizm Pomorze przyjaźń relacje damsko-męskie spotkanie uczucie wakacje
Przylądek wichrów (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
2019-09-04

„Róża wiatrów”, to pełna emocji opowieść o pragnieniu miłości i zrozumienia, oraz o próbie dotarcia do samego siebie. Często błąkamy się po bezdrożach naszych uczuć, szukając kompasu. Serce jest jednak najlepszym doradcą i ono z pewnością wskaże właściwy kierunek. Warto zasłuchać się w szum morza, poczuć świeżość bryzy i dać się ponieść opowieści o ludziach, którzy starają...

Na półkach: , , , ,

Pełna morałów i mądrości życiowych za 3 grosze, że aż mdli od tego... wszystko tak realistyczne jak latający jednorożec. Masakra. W dodatku straszne nudy.

Pierwszą część przeczytałam dużo wcześniej ale mam wrażenie, że druga część jest ciekawsza, szybsze tempo, więcej się dzieje. Może trochę infantylne zakończenie ale ogólnie mile spędzony czas.
Polecam

Książka bardzo dobra, ale nie wybitna.

Dawno nie umęczyłam się tak przy książce. Czytając, czułam się jakby miała przed sobą scenariusz serialu typu 'Klan'. Nudni bohaterowie, niepotrzebne opisy nudnych czynności, niewiarygodne zbiegi okoliczności, wydarzenia nierealne niczym ze 'Zbuntowanego Anioła'. Długa brazylijska telenowela bez żadnego zwrotu akcji.

Klimat morski.
Historie wraków statków spoczywających na dnie Morza Bałtyckiego.
Tajemnicze historie rodzinne.
Miłość.
Przyjaźń.
Lekka. Przyjemna. Książka idealna na jesiennie wieczory. Zagłębiając się w jej treść miałam ochotę wsiąść do pociągu i jechać nad morzem. Autorka idealnie przedstawiła klimat nadmorski, jego faunę i florę. Historie z wrakami statków zdecydowanie...

Po przeczytaniu pierwszej części sięgnęłam z ciekawości po drugą część. I tak naprawdę wystarczy przeczytać tylko drugą, bo jest w niej dużo wspomnień i wyjaśnień sytuacji poruszonych w pierwszej części. Artystka Matylda nadal ma problemy uczuciowe związane ze skrytym Łukaszem w którego życie wkracza była partnerka. Poznajemy też dalsze perypetie przyjaciół artystki, którzy...

Z opisu oczekiwałam czegoś podobnego do historii pisanych przez Nicholasa Sparksa. Wakacyjny klimat, ciekawa fabuła i wątek romantyczny w tle. Zapowiadało się wspaniale, w końcu takie właśnie historie lubię czytać.
Widzę, że pani Agnieszka włożyła w tę książkę wiele pracy. Doceniam wykonany przez nią research, jednak boli nieumiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy. Miło,...

Książka fajna, ale autorka powiela wątki z pierwszej części :(

łatwo i szybko się czyta, czytadło na wakacje, podróż, poczekalnię..

Dyskusje

• 2019