250 Pytań do Stanisława Michalkiewicza

Okładka książki 250 Pytań do Stanisława Michalkiewicza Stanisław Michalkiewicz
Okładka książki 250 Pytań do Stanisława Michalkiewicza
Stanisław Michalkiewicz Wydawnictwo: Magna Polonia publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
250 Pytań do Stanisława Michalkiewicza
Magna Polonia
2019-01-01
2019-01-01
Michalkiewicz Magna Polonia 250 pytań

Okładka książki Myślozbrodnie, czyli manifest ciemnogrodu Jarosław Kornaś, Stanisław Michalkiewicz
Myślozbrodnie,... Jarosław Kornaś, St...
Okładka książki Wołyń bez mitów. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach Witold Gadowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Kawęcki, Ireneusz Lisiak, Paweł Lisicki, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Pietrzak, Leon Popek, Michał Siekierka, Ewa Siemaszko, Stanisław Srokowski, Łukasz Warzecha, Paweł Zdziarski, Leszek Żebrowski
Wołyń bez mitó... Witold Gadowski, Ta...
Okładka książki Alfabet idei. Tom II Jarosław Kornaś, Stanisław Michalkiewicz
Alfabet idei. ... Jarosław Kornaś, St...

Książka dobra, odpowiedzi autora celne, jednak lepiej ogląda mi się tego typu format na YouTube, ponadto przeszkadzało mi kilka kwestii:
- najczęściej pytania były dużo dłuższe od odpowiedzi
- czasem kilkustronicowy ciąg pytań był zadawany ciągiem!! można było rozbić to na podpunkty z odpowiedzią od razu
- brak tłumaczeń obcych tekstów w zadawanych pytaniach
- problemy edycyjne i korektorskie (np. zbędne spacje w linkach)

- najczęściej pytania były dużo dłuższe od odpowiedzi
- brak tłumaczeń obcych tekstów w zadawanych pytaniach
- problemy...

Bardzo ciekawe pytania do Pana redaktora na które na co dzień nie odpowiada. Wizja państwa, stawianie opinii i jak uzdrowić Polskę to wszystko co znalazłem w tej książce

moje pytanie brzmi dlaczego michalkiewicz nie wydaje paragonów jak sprzedaje książki

Bardzo ciekawa książka. Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie dotyczące Teodora Jeske-Choińskiego. Jest Pan osobą, która nie boi się mówić prawdy i ujawniać swoje wartości. Za to i nie tylko bardzo Pana cenię. Odpowiedzi są inteligentne i pełne dobrego humoru dlatego warto przeczytać i nabywać jak najszybciej ponieważ nakład wynosi tylko 2 tysiące egzemplarzy.

Przyznaję, iż zakupiłem tę książkę jedynie dlatego, że znalazły się w niej odpowiedzi na moje pytania. Sama jej formuła jest bardzo nietypowa - zawiera ona wyłącznie pytania czytelników i odpowiedzi na nie. Moim zdaniem 294 zamiast tytułowych 250 to za dużo - całkiem spora ich liczba jest po prostu głupia (a jednak głupie pytania istnieją),do tego wiele z nich powtarza się w nieco odmiennej formie. Mimo to można znaleźć w niej wiele ciekawych przemyśleń autora na tematy społeczno - ekonomiczne, a także religijne. Mam nadzieję, że jeśli powstanie kolejna taka książka, to pytania kierowane do Stanisława Michalkiewicza (lub kogoś innego) będą staranniej selekcjonowane.

„250 pytań do Stanisława Michalkiewicza” to ni mniej, ni więcej standardowe Q&A (po naszemu pytania i odpowiedzi). Książka nie bawi się w cenzurę i zadane pytania (jak i odpowiedzi) jej (cenzurze) nie podlegają. Niewygodne pytania i odpowiedzi można ocenzurować w internecie, ale książki już niekoniecznie, bo jak wiadomo, papier wszystko przyjmie i nawet się nie zarumieni. Pytania padają różne od naprawdę błahych po bardziej rozbudowane i dotyczące tematów bieżących i poważnych. Nie ukrywam, że przy paru odpowiedziach zanosiłem się gromkim śmiechem, bo jak powszechnie wiadomo, pan Stanisław ma bardzo wesołe usposobienie. Książkę można potraktować jako interaktywny cykl między autorem a czytelnikami, widzami i słuchaczami (wiadomo, że taki cykl łatwiej prowadzić przy pomocy filmów, ale fanom papierowych tomiszczy taki sposób prowadzenia interakcji przypadnie do gustu). Muszę dodać, że jest to szansa na imienną dedykację od autora także naprawdę warto, jeżeli cenisz sobie twórczość pana Michalkiewicza. Mam nadzieję, że pojawi się drugi tom. Zapraszam do lektury!

• Książki
  • Inne