Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?

Okładka książki Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę? Vladimír Palko
Okładka książki Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
Vladimír Palko Wydawnictwo: Patria Media publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Patria Media
2019-01-01
2019-01-01
Polityka Komunizm Unia Europejska Chrześcijaństwo

Okładka książki Fronda nr 58 wiosna 2011. Męczennicy XXI wieku Magdi Cristiano Allam, Artur Bazak, Bogna Białecka, Aleksander Bocianowski, Marta Brzezińska, Grzegorz Górny, Tadeusz Guz, Lech Jęczmyk, Jessica Morgan, Artur Mrówczyński-Van Allen, Vladimír Palko, Luis Eladio Pérez Bonilla, Jan Polkowski, Redakcja kwartalnika Fronda, Stefan Sękowski (ur. 1985), Robert Skrzypczak, Grzegorz Strzemecki, Taras Suchorebryk, Stanisław Taraszkiewicz, Tomasz P. Terlikowski
Fronda nr 58 w... Magdi Cristiano All...

Bardzo ciekawa.
Pokazuje w szczegółach jak Zachód pod koniec XXw odchodzi od swoich korzeni i jak politycy chrześcijańscy zaprzeczają swoim poglądom dopuszczając do głosu , akceptując lewackie idee.
I konstatuje, że chrześcijanie z krajów Europy środkowej którzy walczyli z komunizmem w obronie religii, teraz muszą walczyć i przegrywają z postępowymi ideami.
Zachód okazał się złudzeniem, nie jest żadną ziemią obiecaną, czy miejscem gdzie panuje wolność i rozum.

Bardzo ciekawa.
Zachód okazał...

Rozpoznać niebezpieczeństwo to pierwszy krok do obrony. Chrześcijanie muszą rozpocząć własny marsz przez instytucje, tworzyć struktury i przygotować się na prześladowania. Polacy znają marksizm, nie tak łatwo im namieszać w głowach jak zachodnim społeczeństwom. Może to Polska będzie kolebką odrodzenia Europy?

9 gwiazdek, bo główne tezy wystarczyłoby poprzeć kilkoma przykładami. Autor przytacza ich setki, trochę to nużące.

9 gwiazdek, bo główne tezy wystarczyłoby poprzeć kilkoma...

Najwyraźniej Amerykański Sąd Najwyższy przestraszył się destrukcji Zachodniej cywilizacji opisanej w znakomitej książce słowackiego matematyka Vladimira Palko „Lwy nadchodzą…”.
Jeden fragmencik jak degenerowano Zachodnią kulturę dla zachęty:
„W 1964 roku w już w trakcie II Soboru watykańskiego z Kennedymi spotkała się grupa katolickich liberalnych księży, teologów i prawników uniwersyteckich, by dyskutować o stanowisku w głosowaniach nad aborcją. Wśród nich m.in. jezuita Richard McCormick. Jak się okazuje to właśnie katoliccy rewolucjoniści, przekonali wówczas „klan Kennedych” do stanowiska proaborcyjnego.”

Jeden fragmencik jak degenerowano Zachodnią kulturę dla zachęty:

Takim arcydziełom literatury zawsze chętnie rzucę gwiazdkami. Nie powinny znikać w odmętach zapomnienia, skoro takie wybitne. Dlaczego nie ma tu więcej "dziesiątek" od profili z jedną oceną, ja się pytam? Za co wam płacą, towarzysze, tfu!, wierni czytelnicy?!

Swoją drogą aż dziwne, że Czarnek nie umieścił "Lewków" w spisie lektur obowiązkowych. Ale może jeszcze nie jest za późno. W końcu meldował ostatnio, że "Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków". A w razie czego dociskać krzyżem. Chcemy mieć wyłącznie parafian, a nie jakieś samodzielnie myślące gówniaki.

Szkoda tylko, że książka jest taka cienka. Autor zdecydowanie powinien pisać więcej. I grubiej. Jeśli następnego dzieła naklepie z tysiąc stron, kto wie, może dostanie Brązowy Medal Pamiątkowy od Ziobry albo choć od Michalkiewicza?

I ta wysmakowana, minimalistyczna, a zarazem wieloznaczna okładka... Jej artyzm można porównać jedynie z wieńcem z tegorocznych dożynek w Sandomierzu, który wywołał łzy wzruszenia u prezydenckiej pary. Chapeau bas! Naszej władzuchnie bardzo podoba się kolor czerwony - przypomina jej młodość. Wczoraj w pochodzie pierwszomajowym, dziś w procesji. Ważne, żeby w pierwszym rzędzie i głośno. I żeby u mety był żłób. Tak że panie Palko, pisz pan, ile wlezie. Jeśli nie w ojczyźnie, to za miedzą z pewnością docenią starania.

Stanisław Piotrowicz lubi to. A siedząca obok Krystyna uśmiecha się zalotnie.

Aż trudno mi uwierzyć, że wydano tę książkę. W rewelacyjny i jasny sposób przedstawia bowiem choroby dławiące i niszczące nasze społeczeństwo. O jakich lwach mowa? O tych, które czekają na chrześcijan (podobnie jak w pierwszych wiekach). Autor orientuje się w świecie i przedstawia uporządkowaną i chronologiczną analizę działań politycznych, które doprowadziły do zmniejszenia roli wiary chrześcijańskiej w społeczeństwie. Warto przeczytać!

Zmieniła mój światopogląd, nie ukrywam, polecam

Zmieniła mój światopogląd, nie ukrywam, polecam

Szokujaca lektura. Pozycja obowiazkiwa dla kazdego chrzescijanina.

Szokujaca lektura. Pozycja obowiazkiwa dla kazdego chrzescijanina.

• Religia
  • Spisek, geopolityka
  • Marksizm/ postmodernizm
  • Polecam
  • Szukam

Dodaj cytat z książki Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?