Dzikie sekrety przyrody

2019-08-14
Maria Jaszczurowska
Scott Garrett

Okładka książki Mały pokój z książkami Edward Ardizzone, Eleanor Farjeon
Mały pokój z k... Edward Ardizzone, E...
Okładka książki Radość Corrinne Averiss, Isabelle Follath
Radość Corrinne Averiss, I...
Okładka książki Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1 Ewa Beniak-Haremska, Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska
Przyjaciele ży... Ewa Beniak-Haremska...

Ta zaskakująca przyroda!

Książka pt. ''Dzikie sekrety przyrody'' autorstwa Pana Andy Seeda zwróciła moją szczególną uwagę ze względu na nadany jej ciekawie tytuł, zawiera licznie wykonane staranne zamieszczone ilustracje Pana Scotta Garretta to nie lada wyczyn zachęcający do zapoznania się z ich główną treścią oraz posiada twardą piękną oprawę.

Oprócz dobrej przeżytej znakomitej pozytywnej zabawy podczas zdobywania licznych informacji w trakcie czytania czytelnik dowie się, co skrywają sekrety z życia zwierząt i roślin.

Bardzo podoba mi się sposób podejścia autora do przedstawionego głównego tematu, gdyż odsłania to, co do tej pory nie było istotne o życiu zwierząt, roślin.

Można spojrzeć humorystycznie na zagadnienia związane ze światem zwierząt, roślin, ponieważ autor zadbał o to, aby były zamieszczone ciekawe dające do wiele myślenia zagadki, quizy i zadania do wykonania.

Książka ta nie zawiera w spisie treści numeracji. Za to zamieszczone są w niej właściwe dobrane tematyczne zagadnienia, jakie powinniśmy wiedzieć, abyśmy byli nieco wcześniej byli uświadomieni, jak mamy się zachować w momencie, kiedy zobaczymy zwierzęta i rośliny z bliska.

Szczególnie zwróciłam uwagę w tej książce na następujące rozdziały: Imponujące stworzenia, Strzeż się, Miejsca z historią, Tu i tam.

Autor wyjaśnia, czego dokładnie dotyczą wybrane przeze mnie zagadnienia i jakie one mają zastosowania w praktyce i teorii w świecie zwierząt i roślin.

Bardzo podoba mi się zastosowana i opracowanie graficzne oraz zamieszczona czcionka, która ułatwi przeczytanie tekstu zarówno dzieciom, jak i nauczycielom, która będzie przydatna do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych o tematyce przyrodniczej i zwierzęcej.

Rodzic będzie, mógł, dzięki tej książce mile spędzić czas z dziećmi czytając im, wyjaśniając i rozwiązując wspólnie z nimi przygotowane przez autora zadania do wykonania.

Dodatkowym walorem w tej książce jest to, że można nauczyć się poznawania w 15 językach wypowiedzi zwierząt występujących w sytuacji, kiedy chcemy, aby dziecko mogło zaimponować wiedzą na ich temat.

Wydawnictwu Literackiemu dziękuje za podarowanie mi do recenzji egzemplarzu książki pt. '' Dzikie sekrety przyrody'' autorstwa Pana Andy Seeda.

Warto przeczytać tę książkę.

Oprócz dobrej przeżytej znakomitej pozytywnej ...

Czy wiecie ile nóg ma stonoga? Nie, wcale nie sto, jak mogłoby się wydawać z jej nazewnictwa. A może się orientujecie ile jest owiec na całym świecie? Albo które zwierzę ma naprawdę błękitną krew? Mieliście pojęcie, że najstarszy żółw żył 188 lat, człowiek 122 lata a głębinowy małż dożywa 507 lat? Ja nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak głębinowy małż. ⠀⠀
"Dzikie sekrety przyrody" autorstwa Andy'ego Seed'a to kopalnia wiedzy o przyrodzie. Teoretycznie to książka dla małych czytelników, ale w praktyce ja - stara baba, można powiedzieć - nauczyłam się mnóstwa nowych rzeczy. I wiecie, niby można żyć bez wiedzy o tym, czy hipopotam potrafi skakać czy nie, ale zawsze jest to ciekawostka, którą warto znać. Chociażby po to, żeby móc czym zagłuszyć krępującą ciszę, która może zapaść podczas spotkania z dawno widzianą ciotką. Albo jak wybierzecie się poznawać przyszłych teściów - warto wtedy wyjść na inteligentną osobę, która wie wiele ciekawostek o świecie, prawda? ⠀⠀
Autor przygotował i coś dla małych lingwistów - co kilka stron można znaleźć informacje, jak nazwać dane zwierzę w 15 językach świata. Tym sposobem wiem, że kot po włosku to gatto, a w języku suahili lew to... Simba. Kojarzycie najpopularniejszego Simbę naszych czasów? ⠀⠀
Książka ponadto kusi tym, że na końcu znajdują się różnorakie quizy i zabawy, które można wykonać razem z dzieckiem, jednocześnie utrwalając w pamięci nowo nabyte informacje. Do tego garść dowcipów, cudne ilustracje, zakręcone zagadki i wyłania się nam książka idealna dla dziecka poznającego świat. I dla dorosłych, chcących rozruszać trochę swój mózg - mi się to bardzo przydało, serio!
⠀⠀
Na koniec suchar zaczerpnięty z książki. "Kiedy czarny kot przynosi pecha? Kiedy jesteś myszą".

Czy wiecie ile nóg ma stonoga? Nie, wcale nie sto, jak mogłoby się wydawać z jej nazewnictwa. A może się orientujecie ile jest owiec na całym świecie? Albo które zwierzę ma naprawdę błękitną krew? Mieliście pojęcie, że najstarszy żółw żył 188 lat, człowiek 122 lata a głębinowy małż dożywa 507 lat? Ja nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak głębinowy małż....

Jest to książka otwierająca przed nami sekretny świat natury, który nie jest tak dobrze znany, jak nam się wydaje. Nadal prowadzone są badania oraz obserwacje i w dalszym ciągu naukowcy znajdują kolejne niesamowite gatunki. Znamy pewne zwierzęta i rośliny mniej lub bardziej. Po tej lekturze z pewnością będziemy mogli pochwalić się ogromną wiedzą. Dowiemy się m.in. jakie są różnice między aligatorem a krokodylem, które zwierzęta są najszybsze, do czego przydatne są odchody zwierząt, które rośliny lepiej omijać i ile jest w stanie zjeść wąż. Nauczymy się mówić także w 15 językach słowa: wilk, słoń, kot i wydra! Oprócz tego dowiemy się, ile w ciągu doby śpią żyrafy, które zwierzęta cuchną, ile metrów dziennie średnio pokonuje leniwiec i z których roślin otrzymujemy przyprawy do tego, by posiłki były jeszcze pyszniejsze! To i jeszcze więcej znajduje się w tej niepozornej książce, a wszystko uzupełnione dobrym humorem!
Ta pozycja jest niezwykła ze względu na rozległe i bardzo ciekawe fakty na temat przyrody. Oprócz tego na końcu książki znajdziemy zadania do wykonania oraz wszelkiego rodzaju quizy, anegdoty, zagadki oraz gry! To świetny pomysł, bo dzięki temu możemy sprawdzić, z jaką uwagą przyswoiliśmy tekst. Przyznam, że nazwy niektórych zwierząt są bardzo wymyślne i ciężko je zapamiętać! Jedynym minusem książki jest brak kolorów wewnątrz. Okładka przyciąga, natomiast w środku jest szaro buro, a ilustracje aż proszą się o pokolorowanie i byłam bardzo bliska sięgnięcia po kredki. Być może jest to przemyślany zabieg, bo w natłoku tylu informacji można by się łatwo zdekoncentrować. Warto przy czytaniu książki mieć internet w zasięgu ręki, ponieważ opisy pewnych nieznanych nam stworzeń są na tyle zaskakujące, że koniecznie musimy zobaczyć je "na własne oczy" a zdjęć rzeczywistych w tej pozycji brak. Mimo to książka jest warta polecenia! Do czytania całymi rodzinami (i godzinami!)

Ogromnie cieszę się, że kolejna świetna książka dla dzieci trafiła w moje ręce. Gdybym miała siedem lat nie rozstawałabym się na krok z „Dzikimi sekretami przyrody” Andy`ego Seeda.

JAK TO WYGLĄDA?
„Dzikie sekrety przyrody” to kopalnia ciekawostek o zwierzętach i roślinach wszelakich. Książka liczy ponad 150 stron, a co za tym idzie jest niekończącym się źródłem zaskoczeń i frajdy. Sporo w niej zestawień i statystyk kto największy, kto najszybszy, kto najmniejszy itp. Jest kilka stron o prawdziwych przyrodniczych dziwactwach i rekordach. W książce można również natknąć się na językowe zabawy np jak powiedzieć „lew” w piętnastu językach. Lew w języku suahili to, uwaga uwaga SIMBA! Kompletnie nie miałam o ty pojęcia.

Andy Seed obala wiele przyrodniczych mitów i pisze w bardzo przystępny i ciekawy sposób. To spora dawka wiedzy podana w lekkiej i bardzo ciekawej formie, o której trudno będzie zapomnieć po lekturze. Jest konkretnie, zabawnie i miejscami szokująco.

Jeden z rozdziałów to zbiór zagadek, quizów, zadań, łamigłówek do rozwiązania. Na końcu książki znajdziemy również kilka stron z przyrodniczymi dowcipami. Całość została utrzymana w szaro – niebieskiej szacie co nie ogranicza wyobraźni i daje duże pole do popisu. Myślę, że śmiało można je zakolorować, jeśli ktoś będzie miał ochotę.

PODSUMOWANIE
Z całego serca polecam „Dzikie sekrety przyrody” młodym czytelnikom. Myślę, że to książka ponadczasowa, która zawsze będzie budzić zainteresowanie i rozpalać ciekawość małych czytelników. Ogromna dawka wiedzy podana w ciekawej formie zachwyci bez dwóch zdań i sprawi, że trudno będzie się od niej oderwać. To taki pobudzający wyobraźnię przewodnik po pełnym tajemnic prawdziwym dzikim świecie. Z tą książką nuda jest niemożliwa.

Ogromnie cieszę się, że obecnie na rynku wydawane są takie mądre książki dla dzieci, które rozbudzają w małym człowieku ciekawość świata.

„Dzikie sekrety przyrody” to lektura idealna dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

JAK TO WYGLĄDA?

Jeśli chodzi o książki dla dzieci - ja jestem zawsze chętna na poznanie ich i możliwość przedstawienia szerszemu gronu czytelników. Jeśli dodatkowo te książki poryuszają tematykę przyrodniczą, zaspokajają ciekawość młodych ludzi - tym bardziej mówię TAK.

"Dzikie sekrety przyrody" - Andy Seed, to zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji i zagadek ze świata przyrody. Czy wiecie jak powiedzieć "słoń" w 14 językach? A może znacie zwierzę, które żyje mimo iż nie ma mózgu, oczu, ani organów wewnętrznych? A które ze zwierząt jest najszybsze? Które rodzi najwięcej potomstwa na raz? Dlaczego pleśń potrafi zdziałać cuda?
Odpowiedzi na te pytania i dziesiątki innych, znajdziecie w książce. A gdy już skończycie czytać, czekają na Was zagadki i quizy, sprawdzające wiedzę i uważność słuchania. A na najmłodszych czekają kawały ze świata roślin i zwierząt!

PRZEDPREMIEROWO :-)
"Dzikie sekrety przyrody" to fantastyczna książka dla każdego przedszkolaka. Ciekawa, inspirująca i zaskakująca. Uczy i bawi jednocześnie. Czytając ją wspólnie z dzieckiem będziecie dumni jak szybko przyswaja ono przyrodniczą wiedzę :-) Wszystko to za sprawą lekkiej formy, dużej dawki humoru i fajnego formatu. Jednym słowem "Dzikie sekrety przyrody" to must have tych wakacji. Znajdziecie w tej książce mnóstwo faktów, ciekawostek i anegdot na temat wszystkich żyjących dookoła nas stworzeń. To prawdziwa gratka dla każdego małego miłośnika natury. Moja A. uwielbia wszystko, co związane jest ze światem roślin i zwierząt. Jeśli macie w domu takiego samego fana przyrody ta książka będzie zdecydowanie waszym numerem jeden :-) Jak długo w ciągu doby śpią żyrafy? Jakie zwierzę jest najszybsze? Czy żaby mogą przewidywać przyszłość? Czy wieloryby śpiewają? Czy czarne niedźwiedzie mogą być białe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w "Dzikich sekretach przyrody" :-) To książka, która zaskakuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych ;-) :-) Dla mnie jej czytanie było równie fascynującą przygodą jak dla mojej A. :-) Nie zwlekaj tylko "poznaj przyrodę od podszewki, naucz się jak powiedzieć "lew" i "żaba" w piętnastu językach, rozwiąż szynszylowy test i quiz o roślinach, zagraj w zwierzęcy łańcuszek i ... nie przestawaj się śmiać!" Polecam :-)

PRZEDPREMIEROWO :-)

Jak może wiecie, albo i nie. Ja z literaturą dziecięcą trzymam się jak najdalej , bo wiek już nie ten na taką literaturę. Ale jakiś czas temu wydawnictwo @wydawnictwoliterackie zapytało się mnie "czy była by możliwość zrecenzowania książki dla dzieci?". Ok, zgodziłam się.
Co o tej książce mogę powiedzieć to na pewno to, że nasi mali milusińscy lepiej poznają przyrodę, która nas otacza. Dzieci w tej książce na pewno znajdą niezliczone fakty, ciekawe anegdoty tego wszystkiego co żyje wokół nas, z pewną dozą lekkości i dużym poczuciem humoru.
Według mnie książka dobrze pokazuje naturę dla naszych dzieci. Polecam tę książkę dzieciom od 6 do 10 lat. Z mojej strony to wszystko.
Dziękuję @wydawnictwoliterackie za egzemplarz recenzencki.

To nieprawdę nietuzinkowy i godny polecenia przewodnik po szalenie fascynującym świecie dzikich roślin i zwierząt. Nigdy nie przypuszczałam, że natura może poszczycić się tyloma rekordami i tak niesamowitą różnorodnością. Książka może być doskonałą rozrywką nie tylko dla dzieci, lecz również świetnym źródłem wiedzy dla starszych czytelników, bo kto wie: które zwierzęta są nie do prześcignięcia, a które są uważane za najlepszych skoczków, co może zjeść wąż i czyja kupa jest cenna, które zwierzęta potrafią przewidzieć przyszłość, jak powiedzieć orzeł/wilk/żaba/lew w 15 językach?

Recenzja w całości: http://mamao.pl/dzikie-sekrety-przyrody-andy-seed/

„Dzikie sekrety przyrody” to książka, do której można sięgać codziennie, by znaleźć ogromne pokłady informacji ze świata natury – nie tylko zwierząt, ale i roślin. Wyróżnia się wesołą, niebanalną grafiką, która aż się prosi o pokolorowanie, pomazanie, czy jakiekolwiek inne kreatywne działania. Poza tym zawiera mnóstwo ciekawostek, intrygujących informacji, zadziwiających porównań, a nawet zestawień lingwistycznych, które zaspokoją każdego ciekawskiego dzieciaka. Dowiemy się o zabawnych, dziwnych zwyczajach zwierząt, nieprzeciętnych umiejętnościach czy też rekordach wielkości czy szybkości. Wszystko zostało napisane krótkimi, ale konkretnymi zdaniami, nad którymi często parskniemy śmiechem. Znacie hipopotama karłowatego? To zwierzę raczej nie kojarzy się z małymi rozmiarami, ale jednak. Słyszeliście o świecących grzybach? To łycznik ochrowy emituje zielone światło - zaobserwowanie go musi być niesamowitym wrażeniem.
Przyroda jest taka różnorodna… Czasami się zastanawiam, co pomyśleliby sobie kosmici, gdyby przylecieli na Ziemię i zobaczyli zamieszkujące ją stworzenia – no bo taki słoń, przyznacie, wygląda przedziwnie. Albo mrówkojad. Nie mówiąc o mieszkańcach oceanów, którzy mogą przyjmować naprawdę zaskakujące formy. Posiadają też różne rodzaje broni, dzięki którym ratują się przed drapieżnikami – szczypce, ostre kolce, toksyczne jady, cuchnące płyny, żądła i rogi. A to tylko kilka z tych, które można odnaleźć w książce.
Dzieci lubią przyrodę, dlatego jeśli chcecie dostarczyć im fajne źródło wiedzy, to sprawcie im „Dzikie sekrety przyrody”. Sami będziecie zadziwieni ciekawostkami tam zawartymi, a dzieciaki chętnie skorzystają nie tylko z tych informacji, ale zaproponowanych zabaw, quizów i łamigłówek.

Dzieci kochają zwierzęta. Świat zwierząt zwykle fascynuje dzieci, bo zachwyca swoją różnorodnością, obfituje w niezliczone ciekawostki, które nas często zadziwiają. Jednak by taka książka zainteresowała młodego czytelnika to nie wystarczy zebrać wszystkie ciekawostki dotyczące zwierząt czy roślin. Należy to przekazać w zrozumiały a zarazem ciekawy oraz z lekkim humorem by przyciągnąć do takiej książki młodego czytelnika. Właśnie taką książkę stworzył Andy Seed.
🐙
„Dzikie sekrety przyrody” to książka napisana tak prostym i zrozumiałym językiem, że żadne dziecko nie powinno mieć większego problemu ze zrozumieniem informacji zawartych w niej. W książce tej znajdziemy sporą ilość faktów, ciekawych anegdot, czy odkryć, a wszystko to napisane prosto i z dużym poczuciem humoru. Autor w książce zadaje wiele ciekawych pytań dotyczących różnych aspektów przyrody. Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinieneś zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba? Jest to tylko niewielka ilość pytań na które znajdziemy tutaj odpowiedź a co ważne, żadna nie została podana w „surowej” formie encyklopedycznej. Dodatkowo publikacja ta oferuje zabawne fakty, dowcipy, quizy, łamigłówki czy ciekawe zadania do wykonania. Całość uzupełniają zabawne ilustracje. Wszystko to zapewni, że nasze dziecko nie będzie się nudziło podczas czytania tej książki. Bardzo lubię takie książki dla młodych czytelników które oprócz tego, że uczą to i również bawią.

• Wydawnictwo Literackie
  • Dla dzieci
  • Na półce u dzieci
  • Chcę przeczytać z Natankiem

Dodaj cytat z książki Dzikie sekrety przyrody