Challenge Accepted!

Wydawnictwo: Muza
Challenge Accepted!
9788328712065
swita77

Znają ją wszyscy, którzy mają profil na Instagramie. Szturmem podbiła Internet, publikując na swoim koncie ironiczne parodie zdjęć celebrytów. Beyonce, Celine Dion, Justin Bieber czy rodzina Kardashianów… Lista jest naprawdę długa. Jej profil na Instagramie obserwuje niemal 6 milionów osób. Celeste Barber, niekwestionowana królowa Instagramu wydała pierwszą książkę! Znany na całym świecie...

Znany na całym świecie projekt #CelesteChallengeAccepted rozpoczął się w 2015 roku. Prosta forma – kolaż złożony ze zdjęcia Celeste oraz jednej z gwiazd podkreśla absurdalność wizerunku kreowanego na Instagramie. Autorka kpi ze wszystkich: od Gigi Hadid, Miley Cyrus czy Gwyneth Paltrow po Jennifer Lopez.

Celeste w swoich zdjęciach nie idzie na kompromisy. Nie idzie na nie także w swojej książce. Jest szczera do bólu i niezwykle zabawna. „Challenge Accepted!” rozprawia się z niedorzeczną obsesją na punkcie sławy i „idealnego życia” prezentowanego w mediach społecznościowych. Zdradza własne sekrety na udane małżeństwo i opowiada o tych prawdziwych wyzwaniach, czyli: macierzyństwie, przyjaźni i miłości.

źródło opisu: https://muza.com.pl/

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Sonix93 | 2019-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2019, Legimi 2019
Przeczytana: 11 lipca 2019

Celeste Barber obserwuję na Instagramie od niedawna i nawet nie wiedziałam, że jej książka ukaże się również w Polsce. Stwierdziłam, że co mi szkoda ją przeczytać. Jest to niby poradnik, ale bardziej przypomina autobiografie pisarki z praktycznymi radami na życie. Sama pisarka nie jest od tak po prostu celebrytką, jest aktorką oraz komiczką i nie lubi stwierdzenia, że karierę zrobiła w internecie. Owszem teraz się wybiła, ale podchodzi do tego luźno.

Na samym początku byłam nakręcona na dalsze rozdziały, ale przyszedł moment kryzysu i chwilowo zwątpiłam. Nie poddałam się i dobrze, bo Celeste dosyć zabawnie opisuje swoje wzloty i upadki. Rozdział o nękaniu w szkole, któremu niestety padła ofiarą, powinien wisieć przy wejściu w każdej szkole jako praktyczny kodeks postępowania w takim przypadku. Udało jej się to jakoś przeżyć, ale dotyka to wielu młodych osób.
Celeste ma jasne stanowisko odnośnie wszelakich diet i właśnie to chciała pokazać, żebyśmy się my kobiety aż tak nie...

Tynka27 | 2019-07-08
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Bardzo ciekawa i nowoczesna książka! Celeste jest znana na IG z tego, ze wstawia parodie zdjęć znanych celebrytów i wychodzi jej to naprawdę nieźle! W książce opisuje każdy swój etap w życiu, co jest bardzo ciekawe, a do tego jest dużo momentów, gdzie śmiałam się sama do siebie 🤦🏼‍♀️😂 #celestechallengeaccepted jest jej hashtagiem, gdzie sama autorka wrzuca zdjęcia i kpi z celebrytów, a książka jest tego cudownym dodatkiem!

Miśka | 2019-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Kupiłam tę książkę, bo Celeste mnie bawi i w ten sposób chciałam się zrewanżować za te wszystkie salwy śmiechu. Czy jest napisana prostym, potocznym językiem? Jest, ale wynika to z charakteru i predyspozycji Celeste. Czy dowiedziałam się zbyt wielu intymnych szczegółów? Tak, ale powód jest ten sam. A czy żałuję zakupu? Nie, bo nie kupiłam jej z wielkimi nadziejami, wiedziałam mniej więcej czego się mogę spodziewać. Autorka porusza kilka ważnych strun, pokazuje dystans do siebie, którego wielu osobom, w tym czasem mnie, brakuje. Z tym dystansem trzeba też podejść do czytania.

arcytwory | 2019-06-23
Przeczytana: czerwiec 2019

Bo rzeczywistość bywa różna od tej widocznej na instagramie...
Najlepiej wie o tym Celeste Barber. Od dawien dawna ona i jej instagramowy profil sprawia, że mam uśmiech od ucha do ucha, a humor skacze o kilka oczek w górę. Kiedy dowiedziałam się, że w Polsce zostanie przetłumaczona jej książka, czyli „Challenge Accepted!” („Wyzwanie przyjęte!”) to wiedziałam, że MUSZĘ ją mieć!
Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, a w każdym z nich autorka dzieli się z czytelnikiem życiową historią. Autorka dowcipnie (kocham ten humor, te wstawki i to spojrzenie na świat) opowiada o swoim instagramowym, „idealnym” życiu. Jej historia to jednak nie tylko śmieszne zdjęcia filmiki, ponieważ porusza też w książce wiele, wiele innych tematów. Już samo rozpoczęcie książki było nietypowe, ponieważ pierwszy rozdział dotyczył... porodu! Później autorka odkrywa się ze swoich osobistych spraw oraz opowiada o przyjaźni, miłości i macierzyństwie. Poznajemy więc Celeste od najmłodszych lat – jej...

Daria | 2019-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2019

Nie do końca wiedziałam czego się po tej książce spodziewać dlatego nie stawiałam jej żadnych wymagań. Początek - bardzo pozytywny. Przeczytałam pierwszy rozdział i mówię sobie wow, spędzę z tą książką wspaniały, pełen śmiechu wieczór. No i chyba właśnie w tym momencie podniosłam troszkę poprzeczkę oczekując zabawy jaką miałam przy Hot Mess. A tu niestety, kolejne rozdziały okazały się po prostu żartobliwie opisaną biografią autorki, która niekoniecznie mnie interesuje. Można się pośmiać choć do mnie to nie trafiło.. po prostu. O wiele bardziej wolę śmiechnąć przy oglądaniu jej kolejnych zdjęć z profilu bo kwestie rodzinne, sposób i miejsce porodu jej dzieci nie jest dla mnie niezbędną informacją. Wydaje mi się to na siłę wydaną biografią - w takim luźnym, śmiesznym języku coby podkreślić jaka z niej wyluzowana Grażynka.

Sklerotyczka | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2019

Ta "książka jest tak infantylnie napisana, że brakuje jeszcze tęczy z jednorożcami. Napisana jak dla debili, od pierwszych stron odrzuca...

Marta Choleryczkapl | 2019-06-20

*** Cała recenzja: https://choleryczka.pl/ksiazki/challenge-accepted-recenzja-ksiazki-celeste-barber/ ***

Dlaczego warto przeczytać „Challenge accepted”?

Przede wszystkim po to, by zobaczyć, jak fajnie jest mieć dystans do siebie i do świata. Jak nie brać wszystkiego na serio i cieszyć się ze swoich wpadek, a wyśmiewać tych, którzy pokazują tylko te perfekcyjne ujęcia i życie. Celeste to bez wątpienia wulkan pozytywnej energii i dobrego humoru. Już nie raz miałam do czynienia z książkami w podobnym klimacie, ale dotyczącymi innej tematyki. Mimo wszystko, Pani Barber pozostanie moim autorytetem w wielu kwestiach. Począwszy od Instagrama, a skończywszy na blogu.

Ada_Krol | 2019-06-19

Książkę dostałam od mojej siostry i był to prezent idealny. Uwielbiamy Celeste i nie mogłyśmy przegapić książki naszej ulubionej Instagramerki. Celeste jest cudowna, jej ksiazka tez jest super. Jak ktos lubi jej zdjecia to ksiazka tez mu sie spodoba!!!

KarolaSz | 2019-06-19

Mam mieszane uczucia odnośnie tej książki. Z jednej strony mi się podobała, z drugiej jednak spodziewałam się chyba czegoś innego. Celeste Barber nie trzeba nikomu przedstawiać - na całym świecie znana jest z parodii zdjęć gwiazd. Zabawna i ironiczna. Trochę też takiej Celeste spodziewałam się po książce - raczej lekkiej lektury, podobnej do projektu ze zdjęciami. Tymczasem książka często wkracza na poważniejsze tematy, odsłania wiele dosyć osobistych szczegółów z życia autorki. Po pierwszym zdziwieniu przyjęłam, że książka nie będzie taka, jak się spodziewałam i czytałam dalej. I przyznam - warto było.

Basia Konarska | 2019-06-19

Zacznę od tego, że KOCHAM CELESTE. Ta kobieta jest niesamowita. Ma genialne poczucie humoru i dystans do siebie. W Polsce znana jest głównie z konta na Instagramie gdzie wstawia zdjęcia z hashtagiem #celestechallengeaccepted i na którym parodiuje gwiazdy. Niewiele osób jednak wie, że Celeste przez wiele lat grała w serialu a teraz jeździ po świecie ze swoimi stand-upami.

Książka jest właśnie o tym, kim jest dziewczyna, którą pokochały miliony. O tym jak sława wpłynęła na jej życie oraz o tym, co naprawdę sądzi o kreowanych przez media wizerunku gwiazd. W dobie Instagrama to książka, którą naprawdę warto przeczytać.