flora i fauna

Ta z humorem napisana książka jest pierwszym na polskim rynku wydawniczym poradnikiem psychologii psa.Autor omawia w niej błędy wychowawcze powszechnie popełniane przez właścicieli psów, oraz radzi, jak ich unikać.

Andrew Vysotsky | 2010-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2010

Trafiłem na tę książkę przed wielu laty; kiedy kupiłem pierwszego mojego psa. Wcześniej miałem już do czynienia, zarówno w teorii, jak i w praktyce, ale raczej biernie, z klasyczną tresurą psów, głównie ras „obronnych”. Te tradycyjne metody od zawsze uważałem za mocno niedoskonałe. Owszem, sprawdzały się w układaniu psów służbowych i pracujących, ale doszedłem do wniosku, że dla mnie, chcącego mieć psa towarzysza, a nie psa narzędzie, są mocno niedoskonałe. No i nie podobało mi się bicie i inne podobne „środki wychowawcze”. Poza tym zauważałem ograniczenia „tresury” jako metody na ułożenie psa. Pies, nawet nauczony najbardziej wyszukanych sztuczek, nie gwarantował prawidłowego zachowania bez komendy.

Lektura książki Johna Fishera od samego początku okazała się fascynująca. To było jak objawienie. W opozycji do klasycznego ujęcia tematu, zamiast tresury proponuje wychowanie. Zamiast kar nagrody. Coś podobnego do nowoczesnego, godnego wychowania dzieci. Wychodząc od historii...

malowanaświatem | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

Jestem zachwycona ta książką. Jako miłośniczka psów, interesuje się psychiką tych wspaniałych istot, więc sięgnęłam po tą pozycję. Jest to książka napisana prostym i zabawnym językiem więc nowe i trudne wiadomości o psim zachowaniu szybko trafiają do odbiorcy. Polecam każdemu kto chce się więcej dowiedzieć o swoim pupilu ponieważ nie jest to kolejny poradnik, z którego nic nie zrozumiemy poprzez trudny język.

balbina | 2013-02-12

Bardzo dobra i potrzebna książka. Moim zdaniem dla każdego posiadacza psa jest to lektura obowiązkowa. Autor w sposób przystępny i z dużą dozą humoru uświadamia czytelnikowi błędy wychowawcze, nagminnie popełniane przez właścicieli psów. Radzi, jak ich uniknąć, pomaga wychować (i rozumieć) psa bez stosowania przemocy. Tę "instrukcję obsługi i sposób działania" psa sprawdziłam na własnym zwierzaku.

asnna | 2011-04-12
Na półkach: Przeczytane, Zwierzęta

Książka jest dobra, ale - niestety - już nieaktualna. Nowe badania obalają mit właściciela-przewodnika stada i obserwacji zachowań wilków.

MLB | 2014-02-28

Wprawdzie John Fisher jest "ojcem" ( jednym z "ojców") zdewaluowanej Teorii Dominacji, ale jego książka nie jest na niej oparta. Wiele z prezentowanych metod jest skutecznych i można je wywieść z nowszych teorii, np., praca z dyskami, homeopatia, terapia Bacha, wpływ diety na zachowanie psa. Stąd, ta książka nie jest szkodliwa, a może być pomocna. Autor nie mienił się Zaklinaczem Psów ;-)
Zgadzam się w pełni ze zdaniem Johna Fisera, że podstawą porozumienia z psem jest zdobycie jego zaufania, przekonanie o dobrych intencjach. Pomimo wiary w teorię dominacji, w książce „Okiem psa” John Fisher zawarł wiele cennych wskazówek i metod postępowania z psem, opartych na pozytywnym wzmocnieniu stosowaniu nagród i pochwał, budowaniu silnej więzi opartej na zaufaniu..
To bardzo budujące, że John Fisher wycofał się w swojej ostatniej opublikowanej książce z teorii dominacji – nie znam tej pozycji, czego bardzo żałuję, ale pozwolę sobie zacytować: „Naprawdę nie wierzę, by psy postrzegały nas...

Octopus | 2015-06-16
Przeczytana: 2002 rok

Warto czasami popatrzeć na siebie i bliskich z punktu widzenia SFORY

marti91 | 2013-03-10

Mimo że samo założenie autora co do TD jest błędne, to zauważa on i zwraca uwage na wiele ważnych aspektów, których świadomość pomaga zrozumieć pewne zachowania psów. Na pewno nie jest to książka, na której należy oprzeć wychowanie psa, ale można i warto się nią wspomóc, by pewne rzeczy lepiej zrozumieć.

Basia_Pelc | 2013-04-08

"Okiem psa" to biblia dla posiadaczy psów. Ta książka otworzyła mi oczy, nareszcie jestem (DOSŁOWNIE) w głowie psa i mogę zrozumieć jego zachowanie, jakże dziwne i niezrozumiałe przed przeczytaniem lektury.

Chimera_Yrtsvr | 2014-06-23

Bardzo dobra książka, w której autor dzieli się swoją osobowością i wiedzą w sposób SZCZERY. W formie dowcipnych, lekkich opowiadań opisuje problemy z zachowaniem psów i ich praktyczne rozwiązania. "Okiem psa" można śmiało zastosować jako lekkie historyjki i jako podręcznik. Tutaj pies jest psem, a właściciel człowiekiem i oboje macie potencjał do rozwoju. Podejście pana Fishera jest zarówno empatyczne jak i naukowe - co zostało zbilansowane jego wieloletnim doświadczeniem w pracy. Jego metody są w środowisku behawiorystów z całego świata uznawane za najbardziej humanitarne (przyjemne dla obu stron) i najskuteczniejsze.

monika | 2012-10-12
Przeczytana: luty 2006

Żartobliwie napisany poradnik dla przyszłych lub obecnych właścicieli psów.