Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lira

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show? Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali...

Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że królowa Elżbieta II i jej krewni są postaciami z baśni. Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej nowej książce odkrywa tajemnice najsłynniejszego królewskiego rodu współczesnego świata. Celebryci, nudziarze, skandaliści… poznaj brytyjską royal family!

źródło opisu: Wydawnictwo Lira

źródło okładki: Wydawnictwo Lira

Agnieszka Bendkowska | 2019-04-26
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

"Monarchię lepiej trzymać za zasłoną, otoczyć ceremoniałem, krzątaniną i wzniosłą atmosferą powagi. Lecz gdyby przypadkiem pozwoliło się widzom zobaczyć, co dzieje się naprawdę za zasłoną, wszyscy wybuchną śmiechem."

Uwielbiam brytyjską rodzinę królewską. Moją idolką była kiedyś księżna Diana, jej śmierć bardzo przeżyłam. Pamiętam, że zbierałam kiedyś każdy wycinek z gazety, który mówił o dalszych losach Williama oraz Harrego.

Ciekawa byłam cóż takiego mogła napisać Iwona Kienzler jeszcze o rodzinie królewskiej. Czy to co napisała w książce spodobało mi się, czy dowiedziałam się czegoś nowego?

"Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show?

migotynka | 2019-05-28
Przeczytana: 28 maja 2019

Do tej pory sądziłam, jako wprawna bywalczyni serwisów plotkarskich, że znam wszystkie ploteczki z brytyjskiego dworu. Iwona Kienzler udowadnia mi po raz kolejny jak mało wiem i zaciekawia od pierwszej strony.
,,Windsorowie..." to świetna opowieść o najsławniejszym rodzie panującym. Poznajemy historię powstania dynastii, burzliwe losy Edwarda i Wallis. Pałacowymi korytarzami przebiega zbuntowana księżniczka Małgorzata. Nie może też zabraknąć Diany Spencer oraz Camilli Parker-Bowles. Dostanie się też trochę księciu Yorku i jego byłej małżonce, pani Ferguson. W tej książce nie może także zabraknąć naczelnego rozrabiaki brytyjskiego dworu, Księcia Harry'ego Nawet jeśli po ślubie z Meghan Markle nieco się uspokoił, to media nigdy nie zapominają co było kiedyś. 😊 Kawał solidnej, dziennikarskiej roboty. Po raz kolejny autorka zdobyła moje serce.

Zapraszam na instagram: pokojpelenksiazek

Recenzentka Doskonala | 2019-05-08

Już od jakiegoś czasu mam bzika na punkcie rodziny królewskiej. Z przyjemnością śledzę wszystkie wydarzenia, na których to występują i pokazują się nam. Uwielbiam patrzeć na księżnę, obserwować ich nienaganne zachowanie, gustownie dobrane ciuchy, to po prostu moja pasja. Wydawnictwo Lira chyba zauważyło, że bardzo lubię takiego rodzaju tematykę i z tego powodu zaproponowało mi właśnie do zrecenzowania tę oto książkę.
Na świecie jest wiele monarchii, ale jednak powiedziałabym, że najsłynniejszą jest właśnie rodzina Windsorów. Nie ma co ukrywać, że to właśnie losy tej rodziny królewskiej ogląda i śledzi miliardy ludzi na całym świecie. Przyznam szczerze, że każdy obserwuje z zapartym tchem wydarzenia, szuka jakiś drobnych potknięć tej brytyjskiej rodziny. To trochę straszne. Każdy potrafi oceniać, ale nikt nie rozumie, że jednak wcale nie mają łatwego życia. I w sumie to właśnie tego tematu podejmuje się Iwona Kienzler. W swej książce pragnie opisać i wyjaśnić nam wiele ciekawych...

Maja | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show? Jakie tajemnice skrywa ich dynastia?

Do brytyjskiej rodziny królewskiej mam sentyment z tego względu, że w Wielkiej Brytanii mieszka moja siostra. Widziałam szaleństwo związane ze ślubem Williama i Kate. Nawet ślub Harry'ego i Meghan oglądałam w telewizji. Lubię serial The crown i czytałam już wiele książek na temat brytyjskiej rodziny królewskiej.

Czy ta książka wnosi coś nowego do wiedzy na temat Windsorów w przypadku takiej osoby jak ja? W żadnym wypadku. Przeskakiwałam ze strony na stronę, by znaleźć coś nowego, ale nie znalazłam tu niczego, czego wcześniej bym nie wiedziała.

W tej publikacji przypis powinien być przypisem poganiany. O wszystkim, o czym napisała autorka, można przeczytać w innych publikacjach na temat Windsoru. Opcjonalnie można wynieść taką wiedzę ze wspomnianego przeze mnie serialu. Iwona Kienzler...

Angel KubRick | 2019-05-03
Przeczytana: 01 maja 2019

Zacznę nietypowo. Dla kogo przeznaczona jest książka "Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści"? Dla tych, którzy zdają sobie sprawę z istnienia monarchii Windsorów, ale tak naprawdę nigdy nie śledzili jej historii, bazując jedynie na sporadycznych newsach telewizyjnych, oglądanych zresztą jednym okiem. Czyli książka idealnie skrojona pod moją osobę. Moja wiedza na temat tej rodziny bazowała głównie na historii Diany, potem jej dzieci a obecnie na pojawianiu się kolejnych royal baby. Dzięki autorce Iwonie Kienzler wiedza na temat tej rodziny znacznie się porzeszyła a wiele zebranych informacji zaskoczyło mnie totalnie, zresztą już od pierwszej strony, bo kto by pomyślał, że dynastia Windsorów została powołana do życia w 1917 roku ze względów PR-owych, a Anglikami tak naprawdę rządzą Niemcy... Najbardziej zaciekawiła mnie para Edwarda VII i Wallis Simpson, zaskakujący był koniec tego rozdziału, i to z wielu powodów, ale nie mogę nic zdradzić, żeby nie odbierać Wam przyjemności...

jardian | 2019-05-31

Dynastią Windsorów pasjonuję się od dawna. Dlatego bez chwili wahania sięgnąłem po tę książkę - e - booka, a dzięki mojemu Kindle Paperwhite 3 można sobie dawkować lekturę powoli.

Dynastia Windsorów to najdłużej panująca dynastia na świecie. Jej głową jest Elżbieta II, która mimo podeszłego wieku nie zamierza abdykować na rzecz swego syna Karola.

Książka - e book jest nowością, i zawiera wiele ciekawostek z życia przedstawicieli tej leciwej dynastii. Dla mnie, jako historyka, od lat (od dzieciństwa wręcz!) śledzącego losy Elżbiety II , książka ta jest zaktualizowaniem wiedzy.

Znajdziemy w niej zarówno trochę ciekawostek, ale i powtórzeń, znanych z poprzednich lektur.

Jednak dla kogoś, kogo nie interesują badania genealogiczne, a plotki z życia wyższych sfer, dla kogoś, kto też nie jest historykiem - ta książka jest idealna.

Mnie właśnie, jako historykowi z wykształcenia, chce się rzec - to trochę za mało :)

Ale jako aktualizacja wiedzy oraz liczne ciekawostki - książka...

Agnieszka | 2019-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2019

Bardzo ciekawa książka. Wiele się z niej dowiedziałam.

Jak sam tytuł mówi książka opowiada o rodzinie królewskiej z Wielkiej Brytanii. Podzielona jest na 7 rozdziałów. Każdy z nich jest o innym członku rodziny. Można się dowiedzieć dlaczego dziadek Elżbiety II zmienił nazwisko dynastii z niemieckiego na angielskie. Jak wyglądało dzieciństwo Karola? Czy Diana rzeczywiście była taka święta jak wszyscy myślą? Jest także rozdział poświęcony księciu Harremu.

Oczywiście o wielu sprawach miałam pojęcie, ale nie znałam szczegółów. Bardzo dobrze czytało mi się książkę Pani Iwony Kienzler.

justka007 | 2019-06-04
Na półkach: 2019/1919, Przeczytane, Posiadam