Everyday Sexism

reportaż
Simon & Schuster
2014-05-01
2014-05-01
feminizm seksizm równość kobiety polityka

Książka, którą każdy powinien przeczytać, obnażająca codzienny seksizm, który nasza kultura do tej pory, przez lata, skutecznie normalizowała. Tysiące opisanych przez kobiety (i mężczyzn) przypadków, które - oj tak - były ignorowane przez moich rodziców i sama je ignorowałam jak byłam młodsza. No właśnie, z obawy, że 'przesadzam', 'czepiam się' i bo 'chlopcy/faceci tacy są, nic z tym nie zrobisz'. Nie zliczę ile razy słyszałam, w odpowiedzi na moje nastawienie do macierzyństwa, że 'zmieni ci się, każda kobieta powinna/chce doświadczyć macierzyństwa', niewybredne komentarze na temat wyglądu, jak powinnam się ubierać i zachowywać a jak nie, często stojące na przeciwnych stronach skali.
Przykłady w książce, z mediów, polityki, życia zawodowego są szokujące. Podobnie statystyki. Otwierają oczy na skalę zjawiska.

• TBR Pile
  • Literatura faktu, historia, biografie, dzienniki, reportaże
  • Nauki społeczne (publicystyka, teksty naukowe)
  • Feminism

Dodaj cytat z książki Everyday Sexism