Piracka świnka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Das Piratenschwein
świnka, piraci
7vza

Na czerwieniaka dwuplamego i gorbuza - Gruby Swen i jego chłopiec okrętowy Pit nie wierzą własnym oczom, gdy pewnego wieczora na plaży fale wyrzucają im pod nogi beczkę. Dobiega z niej przyjemne chrumkanie małej świnki. Nie jest to jednak zwyczajna świnka! Jula najbardziej lubi jeść robaki żyjące na plaży i morską trawę, ale - co najważniejsze - posiada cudowną właściwość: potrafi znajdować...

Jula najbardziej lubi jeść robaki żyjące na plaży i morską trawę, ale - co najważniejsze - posiada cudowną właściwość: potrafi znajdować skarby. Bo Jula to piracka świnka! Tego, rzecz jasna, nie da się długo ukryć. A gdy Jula zostaje porwana, Pit i Swen muszą zadrzeć z bandą dzikich piratów, żeby ją odzyskać.

Dowcipna historyjka Cornelii Funke, autorki bestsellerów dla dużych i małych dzieci, fantazyjnie uzupełniona ilustracjami przez Kerstin Mayer.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie