Dogman

8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Dogman
literatura dziecięca, dogman
7vza

Nowa seria Dava Pilkeya, autora bestsellerowej serii o Kapitanie Majtasie. Dogman to #1 na listach bestsellerów New York Timesa wśród książek dla dzieci. 6 tomów wyśmienitej zabawy dla dzieciaków uwielbiających komiksy i nieskomplikowany humor! W czasach mroku i rozpaczy, gdy pojawiają się dziwne czarne charaktery… Tylko gliniarz z psim łbem może ocalić świat! Nowe dzieło twórcy Kapitana...

Nowa seria Dava Pilkeya, autora bestsellerowej serii o Kapitanie Majtasie.

Dogman to #1 na listach bestsellerów New York Timesa wśród książek dla dzieci.

Nowe dzieło twórcy Kapitana Majtasa: Dogman, numer #1 na liście bestsellerów New York Timesa. W wątpia zbrodni wgryza się glina idealny: pół pies, pół człek i CAŁY BOHATER!l

George i Harold wykreowali nowego herosa, który wygrzebuje spod ziemi ścierwo korupcji, chwyta za portki zmykających złoczyńców, rabusiom pokazuje kły wymiaru sprawiedliwości. Gdy policyjny pies Buras i aspirant Nać ulegli wypadkowi podczas pełnienia służby, epokowy zabieg chirurgiczny zmienił bieg dziejów: tak oto narodził się Dogman. Ten niestrudzony tropiciel występku ma prawdziwego nosa do trudnych śledztw! Tylko czy jego psi instynkt zdoła podkulić ogon wobec powołania, jakim jest służba prawu?

źródło opisu: https://wydawnictwo-jaguar.pl/books/dogman-tom-1/

źródło okładki: https://wydawnictwo-jaguar.pl/books/dogman-tom-1/

PolishPopkulturę | 2019-03-24
Przeczytana: 24 marca 2019

Za młodu zaczytywałem się w przygodach Kapitana Majtasa, dziś sięgnąłem po spin-offa o DOG MANIE, który niedawno ukazał się na naszym rynku nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Z powrotami do tytułów, które uwielbiało się za dzieciaka, zawsze wiąże się ryzyko, że człowiek się rozczaruje. Konfrontacja naszych - zafałszowanych przez czas - wspomnień z rzeczywistością często kończy się tak, że brutalnie znokautowana nostalgia ląduje na oiomie w stanie krytycznym, z obitą mordą i krwotokiem wewnętrznym.

Rozumiecie więc, dlaczego do Dog Mana podchodziłem jak - hehe - pies do jeża. I wyobraźcie sobie moje zdziwienie, kiedy okazało się, że lektura komiksów Dava Pilkeya wciąż - mimo upływu tych wszystkich lat - sprawia mi ogromną frajdę.

Bo wiecie. Przez chwilę naiwnie myślałem, że wyrosłem z żartów o kupie. Ale nie. Chyba jednak nic się w tej kwestii nie zmieniło. I powiem Wam, że cudownie było znowu przez chwilę poczuć się dzieckiem.

Polecam DOG MANA przegorąco, jeśli macie akurat ochotę na...

Amarisa | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

„Jeśli lubisz akcję… dreszcz emocji… i śmichy…” seria o Dogmanie jest dla ciebie 🙂 Ze swojej strony polecam 🙂

Szerzej o książce + zdjęcia na moim blogu: