Ernest i Rebeka - Mój kumpel mikrob. Wyd. zbiorcze tom 1

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Cykl: Ernest i Rebeka (tom 1) | Seria: KOMIKSY SĄ SUPER!
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Łukasz

Pełna humoru bestsellerowa opowieść dla dzieci i dorosłych! Rebeka ma sześć lat, prawie sześć i pół. Choruje częściej niż inne dzieci, bo ma słaby system odpornościowy. Jakby tego było mało, jej rodzice coraz częściej się kłócą i myślą o rozwodzie. Wtedy w życiu dziewczynki pojawia się niesamowity przyjaciel – mikrob Ernest! Zaczyna szkolić Rebekę w sztuce mikrobii, dzięki której łatwiej...

Pełna humoru bestsellerowa opowieść dla dzieci i dorosłych!

Rebeka ma sześć lat, prawie sześć i pół. Choruje częściej niż inne dzieci, bo ma słaby system odpornościowy. Jakby tego było mało, jej rodzice coraz częściej się kłócą i myślą o rozwodzie. Wtedy w życiu dziewczynki pojawia się niesamowity przyjaciel – mikrob Ernest! Zaczyna szkolić Rebekę w sztuce mikrobii, dzięki której łatwiej będzie jej pokonywać codzienne kłopoty. A kiedy bohaterka wyjedzie na wieś do szalonego Dziadka Owadka, przypomni sobie, jak wygląda szczęśliwe życie...

Ernest i Rebeka to chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku.

Pomysłodawcą serii jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco (Kegoyo & Klaudia, Billy Brouillard), a rysownikiem włoski grafik Dalena Antonello (Sybil, Monster Allergy).

Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne:

- Mój kumpel mikrob
- Ten okropny Sam
- Dziadek Owadek

Seria Ernest i Rebeka należy do linii wydawniczej KOMIKSY SĄ SUPER!, w której ukazują się również takie tytuły, jak: Lou!, Ptyś i Bill oraz Studio Tańca. Przedstawiamy w niej humorystyczne, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci, bestsellery na europejskim rynku wydawniczym.

źródło opisu: https://www.gildia.pl/komiksy/373199-ernest-i-rebe...(?)

źródło okładki: https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/372/321...»

ksiazkawprezencie | 2018-12-29

Nie taki brud straszny, jak go malują

Mistrzowska realizacja konwencji komiksu satyryczno-obyczajowego uhonorowana na najważniejszym festiwalu komiksowym w Angoulême. Główną bohaterką jest sześcioipółletnia Rebeka, niezbyt wysoka jak na swój wiek, mocno chorowita, uparta i impulsywna.

Wychowuje się pod okiem wiecznie kłócących się rodziców (później będą w separacji) i u boku starszej siostry w „trudnym” nastoletnim wieku (Koralia). Bardzo ważną postacią jest w tej opowieści pewien mikrob – można przypuszczać, że to ktoś w rodzaju wymyślonego przyjaciela – zielony stworek zdolny do dowolnych transformacji, który pojawia się w życiu dziewczynki, by chronić ją przed innymi mikrobami.

Czytaj dalej:

Wkp | 2018-10-19

Z MIKROBEM PRZEZ ŻYCIE

„Ernest i Rebeka” to bodajże najbardziej urocza, poruszająca i pouczająca z czterech serii, jakie Egmont zaczął właśnie wydawać w linii „Komiksy są super”. Jednocześnie to po prostu świetny komiks humorystyczny, który poprawia humor, skłania do zastanowienia i przede wszystkim naprawdę wciąga. W ręce miłośników mainstreamowych europejskich opowieści graficznych trafia zatem kolejny cykl, po który będą sięgali regularnie z wielką przyjemnością.

„Ernest i Rebeka” to opowieść o przyjaźni dziewczynki i… mikroba. Rebeka ma sześć lat, jest mniejsza od innych dzieci (co oczywiście ją denerwuje, bo czuje się dorosła i nie znosi, kiedy ktoś traktuje ją jak dziecko) i ze względu na słaby układ odpornościowy ciągle choruje. Dlatego też większość czasu spędza w domu, ale nie jest to czas łatwy ani szczególnie przyjemny. Dziewczynkę rozpiera energia, ale nikt nie ma większej ochoty się z nią bawić. Rodzice ciągle się kłócą, matka często wyjeżdża do babci, tata, po...

książek: 2023
AnnaSikorska | 2018-12-20

W Wydawnictwie Egmont pojawiła się niedawno seria „Komiksy są super!”, do których wchodzą niesamowicie realistyczne opowieści pokazane z perspektywy dziecka. Znajdziemy wśród nich przygody Ptysia i Billa, uczennic szkoły tańca, życie jedynaczki samotnie wychowywanej przez mamę i perypetie sześcioletniej Rebeki przyjaźniącej się z mikrobem. Z wymienionych nie opowiedziałam Wam jeszcze o szkole tańca i Rebece. Dziś będzie o sześciolatce, a jutro o tancerkach. Wszystkie na swój sposób mnie zachwycają, dlatego polecam wszystkie.
Rebeka ma sześć lat. A właściwie sześć i pół roku oraz słabą odporność. Przez choroby jest mała (mniejsza od innych dzieci) i często musi spędzać czas w domu zamiast w szkole. Jej rodzice muszą dzielić obowiązki między pracę, a opiekę nad córką. To sprawia, że ciągle mają do siebie pretensje i często się kłócą, wzajemnie na siebie zrzucają obowiązki, rozstają się (mama nocuje u babci, w później tata wyprowadza się do brata). Na tle tych przepychanek dorosłych...

eR_ | 2018-11-22
Przeczytana: 15 listopada 2018

W serii „Komiksy są super!” wydawnictwo Egmont Polska publikuje pełne humoru, świetnie narysowane i mądre komiksy dla dzieci. Zazwyczaj są to bestsellery europejskiego rynku wydawniczego. Teraz te historie trafiają do polskiego czytelnika. W tym cyklu ukazał się również komiks noszący tytuł „Ernest i Rebeka. Mój przyjaciel mikrob”.
Pomysłodawcą tego komiksu, jest francuski scenarzysta Guillaume Bianco, który wraz z Antonello Dalena stworzył dzieło, które zdobyło główną nagrodę w 2013, na pewnym festiwalu komiksowym.

Główna bohaterka, to Rebeka, która, jako że często choruje dużo czasu spędza w domu. Jednak nie jest to przyjemne chorowanie(jak często dzieci sądzą), bowiem jej rodzice kłócą się coraz częściej, a nad rodziną zawisa groźba rozwodu. Na szczęście w życiu Rebeki pojawia się przyjaciel, którym jest mikrob Ernest. Razem z nim dziewczynka przeżyje mnóstwo przygód, a będąc na wakacjach pozna także znaczenie szczęśliwego życia. Zachęcam do lektury.

Zabawna, wzruszająca,...

Amarisa | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018

O komiksie przeczytacie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :)

kakalaczka | 2019-01-08
Przeczytana: 26 listopada 2018

Doskonały na poprawę humoru. Ślicznie rysowany, zabawny, a przy tym poruszający poważne tematy, np. rozwód rodziców. Komiks z przyjemnością przeczytają zarówno dzieci jak i dorośli.

Annabp | 2019-02-22
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2019

Zabawne historyjki o chorowitej dziewczynce, której rodzice rozwodzą się. Dobre zarówno dla dzieciaków jak i dorosłych. Kto nam, młodym inaczej, zabroni czytać teksty dla młodszych czytelników? Trzeba odkrywać drzemiące w nas dziecko!

Agnieszka Ciemińska | 2018-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wzruszająca opowieść, która zdobyła uznanie na Festiwalu Komiksowym w Angoulême w 2013 roku. Główną postacią jest chorowita dziewczynka, której zaburzenia odporności nie pozwalają na normalne życie, jest nawet troszkę mniejsza od rówieśników. I jak by tego było mało, to ukochani rodzice wciąż się kłócą, wspominając o rozwodzie. Czy takie kłopoty może unieść mała dziewczynka? Na szczęście w tym całym zamieszaniu pojawia się w życiu sześciolatki niesamowity gość – mikrob Ernest! Cały zielony i obleśny. Nowy znajomy pomaga dziewczynce pokonać przeciwności losu i przypomina, jak to jest się dobrze bawić, mimo wszystko. Prawdziwe szczęście życie pełne zapachów i aromatów dzieciństwa zaczyna się dopiero wtedy, gdy Rebeka wyjedzie na wieś, do szalonego Dziadka Owadka. Dlaczego Rebeka nie będzie chciała opuszczać swojego dziadka? Czy stan zdrowia dziewczyny się poprawi ? Poczytacie w pełnej przygód zabawnej historii.

animaniak | 2019-03-22
actagaudi | 2019-01-10