Okładka książki Zaczarowany świat Bożena Balcerek
2019-03-30
2019-03-30
56 min.
9788381194440
bajka dla dzieci bajki dla dzieci książka dla dzieci opowiadanie dla dzieci

"Zaczarowany świat" to zbiór rymowanek dla małego i dużego, dla każdego. Warto przenieść się w krainę wyobraźni, do innego świata. Spotkać tam można m.in. mówiące kuchenne przedmioty, babcię rękodzielniczkę i zwierzęta mieszkające w zoo. Dodatkowo można poczytać wierszyki o popularnych imionach, które mogą być inspiracją przy kupnie prezentów. Bogata szata graficzna, przyjemny w dotyku papier i niezbyt duża objętościowo książeczka zachęcają do lektury, rymowanki mogą być też podstawą zabaw, na pewno każda buzia będzie uśmiechnięta.

Gdy pogoda za oknem kiepska albo późna już pora, kiedy nuda wypełza z kąta i przez ramię zaczyna Ci zaglądać, jest lekarstwo doskonałe… Wystarczy otworzyć książeczkę i wybrać się do ZACZOROWANEGO ŚWIATA… To niezwykłe miejsce w krainie bajek, gdzie nic nikogo nie dziwi… Możesz tu spotkać zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet przedmioty wdające się zabawne dyskusje. A jeśli zastanawiasz się, jaki prezent dać koledze lub koleżance na imieniny, to może znajdziesz tu inspirację, bo w imiennych rymowankach dla każdego znalazł się odpowiedni upominek. Możesz również zajrzeć do zoo, gdzie spotkasz króla zwierząt, czyli lwa, żyrafę z długą szyją, tukana z wielkim dziobem, dużego hipopotama, zabawną małpkę, szarego wilka i rudego lisa, zebrę, ale nie tą, po której przechodzi się przez ulicę, żarłocznego niedźwiedzia lubiącego miodek, ogromnego słonia, który delektuje się śniadaniem, dostojną pumę, zielonego krokodyla i pandę, która wcina bambusy, a także wiele innych fascynujących zwierząt. W bajkowym świecie nie może również zabraknąć myszy chwalipięty, rozmownego bociana, czy dworskich kurek… A czy wiecie, co lubią dzieci? No, a jakże? Każdy wie… Jednak nie zaszkodzi zweryfikować tych informacji, aby przypadkiem niczego nie pominąć… A może sami zechcecie coś dodać do tej listy?
Krótkie rymowane bajeczki bawią i uczą, a przede wszystkim są doskonałą lekturą zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie… Wystarczyć, dać się ponieść fantazji i razem z bohaterami przenieść się do bajkowego kolorowego świata…

Bożena Balcerek

Wydawnictwo Psychoskok

Zaczarowany świat to książka idealna dla dzieci w każdym wieku. Niezbyt gruba z przyjemnym papierem i pięknymi ilustracjami będzie dawała dużo radości i zabawy podczas wspólnego czytania.

W książce znajdziemy zbiór wierszyków i rymowanek na tematy tak bliskie dzieciom np. wierszyk o Babci, bocianie, kuchni, księżycu itp.
Ponadto w drugiej części znajdziemy, krótkie rymowanki imieninowe - znajdziemy tu prawie każde imię chłopca i dziewczynki połączone z zabawnym wierszykiem.
" Karolinka
Spójrzcie dziś na Karolinkę,
Ma we włosach żółtą spinkę.
Skacze teraz na skakance,
Dla niej zdjęcie kwiatka w ramce. "
Ostatnia część książki opowiada o tym, kto mieszka w zoo, te same sympatyczne wierszyki opisują nam dzikie zwierzęta które możemy spotkać w zoo. Znajdziemy tu lwa, pawia a nawet lamę. Ponadto każde zwierze oprócz wierszyka ma również fajny obrazek, który w sympatyczny sposób pokazuje nam dane zwierzątko. Ten rozdział z pewnoscią poszerzy wiedze naszych dzieci, pokazując im nowe zwierzątka, a dzięki wierszykom poznają ich bliżej.
Krótkie, a treściwe wierszyki przyciągają uwagę nawet najmłodszych czytelników, a sympatyczne obrazki dodają całości jeszcze więcej uroku.
Książka będzie fajną pozycją w każdej biblioteczce i z pewnością nada się na prezent :)

~~~~~~

Ocena: 10/10
Liczba stron:56
Okładka : miękka
~~~~~~~~~~~~~~

Gorąco polecam Wam książkę, którą znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa

Serdecznie dziękuje Wydawnictwu Psychoskok oraz Autorowi za możliwości przeczytania.

Kropeczka Moja

Bożena Balcerek

Wydawnictwo Psychoskok

Na pewno znajdę fanów rymowanek – ja po dziś dzień, jestem pełna podziwu dla autorów książeczek, w których właśnie rymem jest przedstawiona treść! To coś czego mój mózg nie ogarnia =)

Otóż, proszę państwa, całe 56 stron (jak już wspomniałam) jest wierszowane – rymowankowe. Lekko, szybko i przyjemnie się czyta, bo jak wiadomo, przy książeczkach dla dzieci to strzał w 10! Dodatkowo każda ze stron nie tylko jest kolorowa, ale i ozdobiona wieloma grafikami, często – gęsto też tematycznie! Rymowanki o imionach, czy zwierzątkach, o Babciach czy też zegarze – na pewno umilą czas nie jednemu Bąbelkowi, a i ja sama, chętnie zatopiłam się w lekturze =)

Myślę, że dobra zabawa gwarantowana – nie ma zawiłości, a i dla oka coś przyjemnego ♥

• Bajki dla dzieci
  • Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Zaczarowany świat