Dzikie orchidee

2008-01-01
2008-01-01
Teresa Komłosz
Pisarz orchidee

Jude Deveraux znana mi do tej pory była z romansów historycznych z serii wydawnictwa DaCapo. A ponieważ czytałam je naprawdę dawno, zachował się głównie sentyment i mgliste poczucie, że książki tej autorki były naprawdę wciągające, zabawne, trafiające dobrze w mój gust.

Tak też było w przypadku "Dzikich orchidei", choć typowym romansem ta książka nie jest. Na główny plan wysuwa się zwyczajne życie dwójki głównych bohaterów, którzy, związani umową zatrudnienia, przenoszą się wspólnie do miejscowości Cole Creek, aby odkryć tajemnicę związaną z tym małym miasteczkiem. Ich perypetie, odczucia względem nie tylko siebie, ale i szybko poszerzającego się kręgu znajomych, przyjaciół, a później także rodziny Forda, dominują w narracji. Jude Deveraux czyni to jednak z takim humorem i szczerością, że bardzo przyjemnie mi się czytało o ich kolejnych przygodach, nowych znajomościach i wywołujących śmiech nieporozumieniach, w jakie się nawzajem wpędzali. Miłość pomiędzy Fordem a Jackie pojawia się nieproszona, w sposób bardzo naturalny i niewymuszony, a sami bohaterowie - och, jak daleko im obojgu do doskonałości :)

Równie ciekawa była zagadka, jaka przewija się przez całą fabułę - o kobiecie, która zakochała się w diable. Trzymała w napięciu i ciekawości przez całą książkę, a zakończenie mnie osobiście nie rozczarowało. Książka jest więc mieszanką kryminału, thrillera, romansu, komedii i powieści obyczajowej, i sięgając po nią, trzeba mieć świadomość, że nie jest to typowa historia miłosna, jaką możemy znaleźć w książkach - ale być może dokładnie taka, jaką można spotkać w życiu.

Niestety tylko przeciętna... Na początku szalenie mnie wciągnęła, parę pierwszych rozdziałów jest świetnych, lecz w miarę czytania mój zapał gasł.

Zainteresowana byłam tą książką, a okładka bardzo intrygująca, ładna przyciągnęła moje oczy więc nie zastanawiałam się będąc w bibliotece nad tym romansem wzięłam do domu.
Moje najśmielsze,największe oczekiwania przeszły po prostu historia urzekająca, chwytająca głęboko za serce.
Dobra fabuła,akcja rozwijająca ciekawa,natomiast trzymał w napięciu.
Jest to połączenie romansu z kryminałem, a także z fantastyką.
Jest książka z poczuciem humoru, wątki świetne i postacie pozytywne,wspaniałe.
Chętnie przeczytałam wzruszającą, piękną książkę.

Dobra fabuła,akcja rozwijająca ciekawa,natomiast trzymał w napięciu.
Jest to połączenie romansu...

Powieść nie zasługuje na dwie gwiazdki, ale uznałam że dam ze względu na dobry pomysł. Opis naprawdę zachęca do czytania, niestety historia została strasznie nudnie napisana. Nic ciekawego,spodziewałam się czegoś innego, ale cóż... jak dla mnie strata czasu.

Kolejna wspolczesna ksiazka - ale mam szczęście. Może i fajna, temat ciekawy. Ale czegos mi brakuje.

Wzięty powieściopisarz, Ford Newcombe, po śmierci żony przestaje wierzyć w swój talent i nie ma żadnego pomysłu na nową powieść. I wówczas spotyka tajemniczą Jackie: kobietę piękną i inteligentną, która opowiada mu niesamowitą historię o... diable i klątwie rzuconej na jej rodzinne miasteczko. Wkrótce udają się tam, by wyjaśnić tragiczną zagadkę morderstwa sprzed lat. Ta podróż będzie miała dla nich obojga niezwykłe konsekwencje..

Bardzo miły romans, z diabłem w tle:),zabawne dialogi, postacie bardzo różnorodne- warto przeczytać!

Bardzo przyjemnie czytało mi się tę książkę, chociaż nie jest to powieść, która wciaga czytelnika bez reszty. Mało się dzieje, jednak dosyć miło czyta.

nie mogłam po niej zasnąć

nie mogłam po niej zasnąć

Książkę uratowałam przed wyrzuceniem na śmietnik. Początkowo nie byłam pewna czy dam radę się za nią zabrać ale się udało i nie żałuję. Lekka i bardzo przyjemna opowieść wciągnęła mnie na cały wieczór. Polecam.

• 2011
  • Domowa biblioteczka