Poczuj grunt pod nogami

Okładka książki Poczuj grunt pod nogami
Svend Brinkmann Wydawnictwo: MANDO poradniki
184 str. 3 godz. 4 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
MANDO
Data wydania:
2019-01-28
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-28
Liczba stron:
184
Czas czytania
3 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327715418
Tłumacz:
Agata Lubowicka, Justyna Haber-Biały
Tagi:
psychologia cywilizacja rozwój osobisty literatura duńska
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
81 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar

Lubię książki, które dają inne spojrzenie na daną dziedzinę, wskazując na jej niedoskonałości. Sama, przez bardzo długi okres czasu, fascynowałam się tzw "rozwojem osobistym", coachingiem, i wszelkimi formami samopomocy psychologicznej. Przeczytałam, wstyd się przyznać, masę poradników aby "lepiej zrozumieć siebie", "odnaleźć siebie" itd. Niestety, okazało się, że ta droga jest złudna, im więcej o tym czytałam, tym gorzej się czułam. Szukałam odpowiedzi, które podobno mamy w sobie ;) i jakoś tych odpowiedzi nie znajdowałam, tylko pytania ciągle się mnożyły oraz poczucie, że jestem niewystarczająco dobra. Im więcej poznawałam teorii psychologicznych, tym więcej braków w sobie samej zauważałam. Dążenie, do bycia "najlepszą wersją siebie" co oznaczało, że teraz nią nie jestem i muszę się rozwijać. No cóż. Każdy popełnia błędy. Wiadomo, że człowiek, który ma jakiegoś typu problemy, szuka pomocy gdzie się da i niestety, nie zawsze trafia od razu na właściwe tory i tę pomoc otrzymuje. Można się nieźle uzależnić od tzw "samorozwoju", jeżdżenia na warsztaty, słuchania wykładów motywacyjnych i poznawania nowych technik, sposobów na lepsze życie. Bo przecież, jak autor wskazuje, żyjemy w kulturze przyspieszenia, w której jest nakaz, aby nasze życie było niepowtarzalne, wyjątkowe, wszystko jest możliwe, musisz być szczęśliwy i myśleć tylko pozytywnie, bo przecież myśli kreują rzeczywistość czyż nie? ;) Twierdzenie, że za wszystko w życiu jest odpowiedzialna jednostka, a nie niedoskonały system społeczno-polityczno-ekonomiczny. Każdemu, kto czyta tę opinię, radziłabym powstrzymać się przed chęcią zagłębiania się w siebie, skupiania się na swoim wnętrzu, bo to do niczego dobrego nie prowadzi, a może przyczynić się do powstania depresji. Rozwój, paradoksalnie, oddziela nas od prawdziwego życia, bo ileż można skupiać się na tym co się wewnętrznie czuje? Warto się nad tym zastanowić. Porzucić zajmowanie się sobą, swoimi stanami emocjonalnymi, na rzecz, współpracy z ludźmi, budowania relacji. Szkoda, że na samym początku mojego zainteresowania rozwojem nie trafiłam na tego typu pozycję, może zmieniłaby moją optykę patrzenia na te kwestie, oczywiście, entuzjaści rozwoju powiedzą, że być może po prostu zabrakło mi właśnie tego krytycznego spojrzenia co mogłoby mnie uchronić przed popadnięciem w obsesje rozwojowe, medytacje, afirmacje i tego typu atrakcje ;)
Stoicki spokój może nas uratować.

Lubię książki, które dają inne spojrzenie na daną dziedzinę, wskazując na jej niedoskonałości. Sama, przez bardzo długi okres czasu, fascynowałam się tzw "rozwojem osobistym", coachingiem, i wszelkimi formami samopomocy psychologicznej. Przeczytałam, wstyd się przyznać, masę poradników aby "lepiej zrozumieć siebie", "odnaleźć siebie" itd. Niestety, okazało się, że ta droga...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    178
  • Przeczytane
    98
  • Posiadam
    18
  • Teraz czytam
    7
  • Chcę w prezencie
    4
  • 2020
    3
  • 2019
    3
  • Psychologia
    2
  • 2020
    2
  • 2021
    2

Cytaty

Więcej
Svend Brinkmann Poczuj grunt pod nogami Zobacz więcej
Svend Brinkmann Poczuj grunt pod nogami Zobacz więcej
Svend Brinkmann Poczuj grunt pod nogami Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także