Ralph Demolka

Wydawnictwo: Egmont Polska
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wreck-It Ralph
Villiana

Co byś czuł, gdybyś przez dwadzieścia lat był zrzucany w błoto z dachu Ralph Demolka, negatywna postać popularnej gry komputerowej, miał tego dosyć. Tyle się napracował, demolując kamienice i ciągle był karany! A tymczasem Feliks Zaradzisz, który pojawiał się ze swoim magicznym młotkiem i naprawiał po nim wszystko, bez przerwy dostawał medal! Ralph także pragnął zasłużyć na medal i uznanie. Kiedy tylko trafiła mu się szansa w innej grze, natychmiast z niej skorzystał. Niestety, przy okazji uwolnił groźnego wroga, który mógł wykończyć wszystkie gry w salonie.

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: www.poczytaj.pl

Villiana | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Niedawno przypomniałam sobie film, który lubię. Postanowiłam więc z dzieciakami sięgnąć też po książkę. Miło się bawiliśmy, bo historia jest przednia i z pomysłem.

Czego mi zatem zabrakło, że oceniłam tak nisko? Zabrakło mi motywów działań głównego bohatera oraz głównego złoczyńcy. Mianowicie w książce Ralph zostaje zaproszony na przyjęcie, a w furię wpada, bo nie ma go na torcie. W filmie jego izolacja była bardziej rozbudowana, był w bardziej drastyczny sposób wykluczony ze społeczeństwa mieszkającego w kamienicy. I zabrakło mi Turbo. Nie jest wyjaśnione kim był Król Karmel, dlaczego znalazł się w grze Mistrz Cukiernicy, a co za tym idzie jako złoczyńca jest mniej przerażający.

Ale filmową wersję ubóstwiam.