Uwikłani. Tom 2

"UWIKŁANI" TOM 2
cykl Agata i Piotr - ADRIANA RAK

Sięgnęłam po tę serie, bo zaciekawił mnie opis.
Okazało się, że jest to bardzo płytko napisana książka. Język jest bardzo delikatnie mówiąc infantylny. Mam wrażenie, że napisała to nastolatka na wypracowanie, w dodatku taka co usłyszała jedno słowo, myśli, że jest super fajnie go używać w co drugim zdaniu. "Wszak" to ulubione słowo autorki, nie ma zamienników, nawet jest tam gdzie ono kompletnie nie pasuje, wkładane w zdania jak by na siłę. Można by wstawić "przecież"; "ponieważ" "dlatego" itd...ale nie ma takich słów, jest tylko jedno słowo "wszak" Bardzo to razi, Czasem jest to na jednej stronie, dwa, trzy razy, czasem więcej.
Być może odbiór całej książki byłby inny, gdyby nie to jedno słowo.
Zdania często są powtarzane, jak by pisane dla osób mało rozgarniętych. Słowa powielane, ale i tak to jedno "wszak, wszak" jest ich więcej niż grzybów po deszczu. I to zarówno w pierwszej części jak i drugiej.
Teraz o fabule: Książka opowiada o uwikłaniu się w związek i zależności jakie dopada zarówno głównego bohatera Piotra, jak i Agaty, która niestety zakochała się w mężczyźnie z zobowiązaniami. Karolina, żona Piotra za to jest bezwzględną prawniczką, która sama zdradzając co chwila Piotra, poniżając go, nie dopuszcza nawet myśli, by on mógł od niej odejść.
Obie części są naszpikowane emocjami i to jest to pozytywne dlatego też daje ocenę 6, a nie np 2 czy 4. Natomiast książki mogły by więcej zyskać, gdyby były bardziej dopracowane.
Nie opisuje je osobno, ponieważ czytane jako całość można powiedzieć, że jest pierwsza część na tyle ciekawa, by sięgnąć po drugą. Druga natomiast kończy się bardzo zaskakująco.
Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ Piotr bardzo kocha swojego synka Jasia, a matka traktuje dziecko jak kartę przetargową.
Mało tego, Karolina na swoje własne życzenie - pisząc kolokwialnie, ulega wypadkowi i zostaje osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku

Druga natomiast skupia się także na przyjaciółce Agaty, Basi, która nie wierzy w siebie i są również perypetie jej. Jak komuś nie będzie przeszkadzać infantylny język, można sięgnąć po tę serię.

Uwikłani tom 2 - Adriana Rak
OCENA 6/10
34/23 ( 7/04)
ilość stron: 128
data wyd: 08.03.2019
czas przewidziany czytania: około: 5 h 40 min.
Czas słuchania 6 h. 42 min.
lektorzy empik : Walden Kaja
Anastazja
Skończona 18.04.2023 (słuch)

"UWIKŁANI" TOM 2
cykl Agata i Piotr - ADRIANA RAK

Sięgnęłam po tę serie, bo zaciekawił mnie opis.

Jest to kontynuacja tomu pierwszego o tym samym tytule. A zarazem ostatnia część serii.

Poznajemy tutaj dalsze losy Agaty i Piotra. Oboje choć bardzo się kochają, to jednak wciąż nie mogą być razem, bo cały czas ktoś lub coś stoi im na drodze do szczęścia. Agata uczy się żyć na nowo bez Piotra. Choć jest on stale obecny w jej życiu. Kobieta przygotowuje się bowiem do nowej roli w swoim życiu, do bycia matką. Piotr natomiast zaczyna dojrzewać do decyzji o rozwodzie z Karoliną. Chce wreszcie zawalczyć o własne szczęście, i w końcu poczuć, że naprawdę żyje. Jednak droga do wspólnego szczęścia jest pełna zakrętów. Gdy wreszcie pojawia się maleńkie światełko w tunelu, każde z nich z optymizmem patrzy w przyszłość. Historia lubi się powtarzać i zakochani od nowa starają się zdobyć siebie nawzajem. Gdy po wielu trudnościach, w końcu udaje im się spełnić swoje marzenia, przewrotny los szykuje dla nich kolejne niespodzianki... Jak zakończy się historia Piotra i Agaty? Czy odnajdą upragnione szczęście? Jakie niespodzianki szykuje los tej dwójce zakochanych? Na te pytania poznacie odpowiedź, czytając tę część.

Ta pozycja, to kolejna jak dla mnie wspaniała pozycja Autorki. Pozycję wręcz się pochłania. Dodatkowo dosyć dużą czcionka sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie i czytelnik wcale się nie męczy. Od początku byłam bardzo ciekawa kontynuacji tej historii, kibicowałam zakochanym by wreszcie im się udało. Jestem romantyczką i bardzo lubię szczęśliwe zakończenia. Jednak finał, jaki przewidziała dla tej historii Autorka, totalnie wbiła mnie w fotel. Spodziewałam się absolutnie wszystkiego, tylko nie tego co przeczytałam. Dosłownie nie mogłam uwierzyć. Powiem Wam tylko, że zakończenie sprawiło, że się popłakałam. To do Was należy sprawdzenie - czy zrobiłam to z radości czy że smutku. Jedno wiem, bardzo poruszyła mnie ta historia. A jej bohaterami doskonale spędziłam czas. Jeśli szukacie zatem lektury, która na parę godzin oderwie Was od codziennej rzeczywistości, sięgnijcie po tę pozycję. Ona umili Wam czas a być może poruszy Was tak samo mocno, jak mnie. Jak dla mnie kolejna świetna książka autorki i absolutnie się nie zawiodłam. Wiem, że książki Ady mogę czytać w ciemno i zawsze będę zadowolona. Pisarka ma po prostu "to coś". Sprawia to, że jej książki się wręcz połyka i wciąż czeka się na kolejne tytuły. Jeśli lubicie zatem książki z niezbyt oczywistym finałem, ta pozycja jak i cała dylogia będą dla Was idealne ;) Autorce dziękuję za egzemplarz ;) Oczywiście bardzo Wam polecam tę pozycję i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów.

Ciężko mi oceniać tę książkę, bo z jednej strony była dość nudna, przewidywalna i irytująca a z drugiej zakończenie mnie zdziwiło, zaintrygowało bo nie tak miało być. Tyle, że oceniając całość to znużyła mnie ta opowieść, która nie wiele wnosi do życia, co więcej pewnie jutro nie będę jej pamiętać.

Bohaterów powieści Agatę i Piotra poznaliśmy w tomie 1. Agata to dziewczyna po przejściach. Pracuje w szkolnej świetlicy.
Piotr jest bibliotekarzem, wychowuje syna i ma w życiu pod górkę, bo jego żona jest niepełnosprawna.

W pierwszej części możemy przeczytać o romansie Agaty i Piotra. Niestety nie jest to łatwa miłość. Piotr nie umie podjąć decyzji czy zostać z żoną czy się z nią rozstać.

Gdy skończyłam czytać pierwszy tom wiedziałam, że muszę przeczytać drugi tom. "Uwikłani. Tom 2" przedstawia nam dalsze losy Agaty i Piotra.
Piotr zostawił Agatę pomimo tego, że ją kocha.

Czy drogi Agaty i Piotra zejdą się?

Moim zdaniem tom 2 jest lepszy od pierwszego. Akcja nabiera tempa.
Powieść jest bardzo życiowa. Mamy tutaj przykład źle podjętych decyzji. Jakie będą skutki możecie sami przekonać się.
Nie mogę tutaj za dużo pisać, żeby nie zdradzić Wam fabuły powieści.
W tej części dużo dzieje się.
Dodatkowo możecie poznać innych bohaterów Witka i Basię.
Idealnie wykreowana postać Karoliny. Wiadomo jest nie do polubienia. Nie chciałabym trafić na taką zołzę w swoim życiu.
Bardzo szkoda mi było Piotra, że taki fajny mężczyzna, a męczy się z taką wiedźmą. Troszkę mnie denerwowało, że zachowywał się jak taka "ciapa". Karolina zrobiła z niego pantoflarza.

Zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel. Nie spodziewałam się tego.

Musicie koniecznie przeczytać tą rewelacyjną powieść.
Książkę czyta się szybko i wszystkie książki spod pióra Pani Adriany Rak są świetne.

Bardzo podobała mi się ta powieść. Książka dostarczyła mi wiele emocji.

Szkoda, że to już koniec, bo chętnie przeczytałabym,jak potoczy się życie Agaty i dzieci po tym szokującym zakończeniu.

Polecam Wam bardzo gorąco!

Książkę „Uwikłani” tom II przeczytałam dzięki autorce Adrianie Rak.
To kontynuacja losów Agaty i Piotra.
W pierwszym tomie jesteśmy świadkami romansu Agaty i Piotra, żonatego mężczyzny. Dla obojga jest to prawdziwa, jedyna, szczera miłość. Jednak los bywa okrutny i na naszych bohaterów spada ogromny cios.
Drogi Piotra i Agaty rozchodzą się.
W drugim tomie przeżywamy na nowo historię naszych głównych bohaterów.
Agata po tym co zrobił Piotr nie chce go widzieć, Piotr nie może zapomnieć o Agacie. Agata dalej mieszka ze swoją najlepszą przyjaciółką Basią. Jednak los sprawia, że Agatka ma dla kogo żyć i cieszyć się życiem. Natomiast Piotr postanawia całkowicie zmienić swoje życie, lecz jego paskudna żona nie pozwala, aby tak łatwo Piotrowi się udało.
Jednak i „zła czarownica”, jak się okazuje ma sumienie, uczucia. Dochodzi do niej jaką krzywdę wyrządziła swojemu mężowi i synowi Jasiowi.
Ale zakończenie mnie tak zaskoczyło, tak powaliło z nóg, że nawet nie wiem co napisać, ciężko mi na sercu, oj ciężko - myślałam, że przez swoje roztargnienie sięgnęłam po zupełnie inną książkę - no ale czytałam, czytałam i czytałam …………, jednak to ta książka. Cóż w mojej głowie inaczej to wyglądało, ale sami musicie przeczytać.
Książka jest tak prawdziwa, że czytając ją płakałam, cieszyłam się szczęściem naszych bohaterów, każdemu z osobna kibicowałam.
Książka jest tak prawdziwa, jak prawdziwe jest życie, nie wszystko układa się, tak jak to sobie wymarzymy, bo życie potrafi napisać swój scenariusz, nie zawsze „po naszej myśli”.
Z czystym sumieniem polecam książkę. A autorce Pani Adrianie Rak, życzę kolejnych tak pięknych książek.
Dziękuję :)

Książkę „Uwikłani” tom II przeczytałam dzięki autorce Adrianie Rak.
To kontynuacja losów Agaty i Piotra.
Drogi Piotra i Agaty rozchodzą się.
W drugim tomie przeżywamy na...

"Uwikłani tom II" to dalsze losy Agaty i Piotra z części pierwszej o tym samym tytule. Agata nie może się pogodzić z tym że Piotr wybrał życie z żoną,której nie kocha,po prostu bał się stracić syna Jasia z którym łączy go silna więź. Agata jak się dowiadujemy w pierwszej części w ostatnim rozdziale spodziewa się dziecka Piotra,w byciu młodą mamą pomaga jej przyjaciółka Basia u której w życiu dużo się zmienia oraz mama Helena. Kobieta ma duże w nich wsparcie. Piotr nadal wierzy w to że kiedyś będzie z Agatą. Gdy dowiaduje się z plotek że ona jest w ciąży postanawia odzyskać kobietę i brać czynny udział w wychowaniu ich córki. Mężczyzna w końcu też decyduję się na rozwód ze swoją żoną Karoliną,gdy po raz kolejny przyłapuje ją na zdradzie. Co raz częściej odwiedza Agatę wraz z synem. Spotykając się w jej domu. Jaś bardzo lubi Agatę oraz jej psa Romeo. Czy młodym kochankom po rocznej przerwie uda się w końcu być razem? Tak, uda ,ponieważ Agata daje szansę Piotrowi i marzy o tym,aby byli szczęśliwą rodziną, Piotr chce tego samego. Oświadcza się Agacie,biorą ślub w tym samym dniu co Basia i jej narzeczony. Tworzą szczęśliwą rodzinę aż do tragicznego wypadku w którym ginie Piotr przed świętami bożego narodzenia. "Uwikłani tom II" to historia pełna miłości, walki o szczęście, pełna namiętności i pożądania. Miłość która opisana jest w tej książce potrafi zwalczyć wszelkie przeciwności losu,bo przecież jeśli się kogoś kocha to trzeba o tą osobę walczyć. Opisane tutaj uczucia są pełne ciężkich momentów,dramatyzmu,emocji które każdemu człowiekowi towarzyszą w życiu. Jeśli lubicie czytać książki o życiu,problemach życiowych , sięgnijcie po książki autorki , która pięknie opisuje jaki jest los różnych ludzi którzy chcą walczyć o swoją miłość. Autorka świetnie porusza takie problemy w swoich powieściach,gdzie czytelnik nie jest w stanie oderwać się od książki. To jest kolejna powieść autorki którą miałam okazję przeczytać i jestem na tak.Polecam wam bardzo przeczytać każdą książkę jaką wydała młoda autorka Adriana Rak.

Uwikłani tom drugi to historia, która mnie jeszcze bardziej powaliła emocjonalnie niż pierwszy tom! Dramatyczne i zaskakujące zwroty akcji, które przyśpieszały bicie serca. Jednak zakończenie historii Agaty i Piotra zaskoczyła mnie totalnie! Ja się pytam dlaczego? Taki koniec to normalnie strzał w moje kruche serce.

Autorka stworzyła wzruszającą i prawdziwą do bólu historię, która pokazuję nam jak człowiek podejmując przeróżne decyzje może się pogubić we własnym życiu. I jak bardzo prawdziwa miłość może zmienić nasze nastawienie do życia.

Historia Agaty i Piotra na pewno sprawi, że zatrzymacie się i pomyślicie trochę nad życiem. Bo życie jest nie przewidywalne i nigdy nie wiemy ile nam go tak naprawdę pozostało.

Całość mojej opinii możecie przeczytać na blogu Świat książkowy Mali

Autorka stworzyła wzruszającą i prawdziwą do bólu...

Nigdy w życiu nie "przeleciałam" książki. Dosłownie jej nie przeczytałam. Miałam nadzieję, że po przeczytaniu 1 części coś się ruszy, jednak nic się nie podziało. Nie nie i jeszcze raz nigdy :(

Lepsza niż część 1

Lepsza niż część 1

Kontynuacja porwała mnie równie mocno jak pierwsza część.

Kontynuacja porwała mnie równie mocno jak pierwsza część.

Dodaj cytat z książki Uwikłani. Tom 2